Шкільна бібліотека
Місячник шкільної бібліотеки


В умовах упровадження нових освітніх стандартів напрямки діяльності шкільної бібліотеки значно осучаснені. Сьогодні шкільна бібліотека має виконувати не лише традиційну функцію забезпечення інформацією учасників освітнього процесу. Вона покликана сприяти розвитку творчості, моральності, духовності шкільної молоді через книгу.

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»  у школі №3-колегіумі проводилися різноманітні цікаві і змістовні заходи, в яких реалізовувався творчий підхід. Серед них: інформаційні книжкові виставки «Читати – це круто», «Історичне минуле книги», «Козацька держава», «Пам’ятаємо завжди» (до Дня визволення України від нацистських загарбників), віртуальна виставка «Книги з країни Дитинства», конкурс малюнків «Шедеври маленьких талантів», інформаційні години: «Я вмію берегти книгу», «Книга - друг», бібліотечна година «Структура та основні елементи книжки», інтерактивний кардмейкінг «Книга моєї мрії», флешмоб «Я і книжка», літературний портрет «Поети розстріляного відродження» (спільно з центральною бібліотекою ім.О.Журливої), смайл – опитування: «Чи є майбутнє у книжок та бібліотек?», «Осіннє рандеву» (зустріч поетесою Тетяною Шугар-Благодарною), буккроссинг: «Вільна книга – у вільне читання», читацький марафон «Читаємо без зупинки».

По-особливому було цікаво першокласникам:  нові зустрічі з цікавими казковими гароями, нові враження. Відбулися екскурсії до шкільної бібліотеки та посвята у читачі із врученням медалей «Юний читач».

Відбулася екскурсія до Смілянської типографії «Тясмин». Учні  дізналися  багато нового, на власні очі побачили, як друкуються періодичні видання. З особливою цікавістю школярі спостерігали за виготовленням книг.

Робота шкільної бібліотеки закладу сприяє розвитку творчості, моральності, національної духовності шкільної молоді; створює умови для самоствердження кожної дитини, забезпечення  потреб в особистісному зростанні.


Прес-центр школи №3-колегіуму


 
На морських глибинах поезії й прози


Учні 5-А класу школи №3-колегіуму дуже кмітливі та допитливі. Вони про все хочуть знати. А нещодавно з особливим інтересом поспілкувались із письменницею Смілянщини Лілією Пугач-Блискавицею.

Лілія Леонідівна розповіла учням про свої книги, зачитуючи окремі твори. П’ятикласники постійно ставили свої запитання письменниці. Їх цікавила і творча діяльність, і особисті вподобання, і ставлення до звірів і птахів. Лілія Леонідівна ледве встигала кожному дати глибоку та вичерпну відповідь. Навіть доводилось пояснювати, чого вона боїться і що найбільше полюбляє. Так поступово розмова пішла про море та її мешканців. А Лілія Блискавиця захоплюється ще й дайвінгом. Тому далі із захопленням розповідала про свої пригоди та твори на цю тему. І якщо раніше п’ятикласники знали, що «книга вчить, як на світі жить», то тепер переконались у правильності прекрасного вислову Івана Франка:

Книги – морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

Зустріч закінчилась дуже позитивно: Лілія Блискавиця подарувала бібліотеці школи №3-колегіум свої книги, а учні – теплі усмішки та селфі зі своєю улюбленою письменницею.

Жанна Шевченко,

учитель української

мови та літератури

 
Посвята в читачі


Місячник шкільної бібліотеки — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих,  хто любить читати, багато знати. Це дні веселих пригод і  літературних відкриттів.

По-особливому цікаво було першокласникам школи №3-колегіуму: нові відчуття, нові зустрічі, нові враження. Учні перших класів завітали до шкільної бібліотеки,  де на них чекала Королева книг. Вона розповіла багато цікаво про книги, шкільну бібліотеку. Учні із задоволенням відгадували загадки за казками, грали в ігри, декламували вірші та вивчали прислів’я про книги, читання, після чого пройшла урочиста церемонія посвяти першокласників у читачі.

Після вручення медалей та екскурсії по «Книжковій країні» діти зрозуміли, що читати – це круто!


Любов Полівенко,

завідувач бібліотекою школи №3-колегіуму

 
У гості до Черкаської обласної дитячої бібліотеки


У рамках  Всеукраїнського  місячника шкільних бібліотек, який цьогоріч проходить  під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»,  13 жовтня учні 5 – 7 класів Смілянського НВК   «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІ ступенів №13» разом з бібліотекарем закладу Фомічовою С.С. ,  вчителями Стовбою С.О. та Третяк Л.М.  відвідали Черкаську обласну дитячу бібліотеку. Бібліотека вразила розмаїттям бібліотечного фонду, своїм сучасним  інтер’єром, людьми, які віддані своїй справі. До уваги відвідувачів бібліотеки пропонуються квести, сучасні  інтерактивні читальні зали. Учениця 6 класу Стовба Марійка  записалася до бібліотеки. До такого закладу із задоволенням йдуть  як діти, так і їхні батьки. Ще нам поталанило відвідати третій Черкаський книжковий фестиваль «Перехрестя культур». На одній із локацій презентував свою книгу «Кістяк з Чорнобиля» Антін Мухарський. І вчителі, і учні мали можливість  придбати новинки сучасної української літератури. Завершилася ця чудова подорож, як і годиться, відвідуванням Макдо́нальдсу. P.s, Виявляється, можна подорожувати нашою прекрасною Черкащиною, витрачаючи мінімальні кошти. То ж подорожуйте, відкривайте світ!!!

Прес-центр НВК №13

 
Новини із школи


15 жовтня, у рамках проведення місячника шкільних бібліотек, у бібліотеці навчального закладу був проведений день бібліотворчості «Читаємо. Малюємо. Граємо». В ньому взяли участь учні 4 класу, які познайомилися із новою книгою Ольги Пилипенко «Суперхвіст», створили до цієї казки яскраві їлюстрації та пограли у гру за змістом книги «Хто швидше?». Учні переглянули тематичну виставку нової літератури «Книжкова алея» та змагалися у грі в шашки.

18 жовтня у бібліотеці проведено бібліотечний урок «Діти. Книга. Бібліотека», під час якого учні 5 класу познайомилися з історією виникнення книги, створенням бібліотек в Україні, повторили правила поводження з книгою та подивилися відеосюжет про виготовлення книжок на сучасній фабриці. Діти позмагалися також у вікторині «Книги читати – усе знати».

Прес-центр школи №13

 
ГІМНАЗИСТИ ПОБУВАЛИ НА КНИЖКОВОМУ ФЕСТИВАЛІ


У Черкасах на ІІІ книжковому фестивалі побувала група гімназистів із учителями української мови і літератури - Наталією Петрівною Лісовою та Валентиною Вікторівною Калюжною. Тема "Перехрестя культур" привернула увагу кращих українських видавництв, письменників, громад

Прес-центр гімназіїських діячів. Під час фестивалю відбулись лекції та майстер-класи, зустрічі з авторами, презентації книг, автограф-сесії, концерти. Гімназисти зустрілися із митцями всеукраїнського масштабу: письменником Сергієм Жаданом та видавцем Іваном Малкóвичем. Для кабінету української мови і літератури було придбано книги різних жанрів сучасних українських авторів.

 
Цікаво про газети та книги


У рамках місячника шкільної бібліотеки відбулася екскурсія до смілянської типографії «Тясмин». Учні четвертого  класу школи №3-колегіуму дізналися  багато нового, на власні очі побачили, як друкуються періодичні видання. З особливою цікавістю школярі спостерігали за виготовленням книг. А коли дитина в руках тримає тільки що виготовлену газету чи книгу, то у неї виникає бажання читати.

Такі екскурсії сприяють вихованню інтересу до книги, періодичних видань, читання.

 Любов Полівенко,

завідувач бібліотекою школи №3-колегіуму

 
URBAN БІБЛІОТЕКА

 

Урбан  - бібліотека школи №6 - це креативний  бібліотечний простір,  який  поєднав  три  зони: центр пізнання, центр творчості та відпочинку та інформаційний центр.

З метою ознайомлення,   першокласники   завітали до нової сучасної шкільної  бібліотеки.  Малюки   пізнали багато цікавого про новий сучасний  тип бібліотеки, який  дає можливість в кожній зоні  збагачувати  знання. Учні   відкрили для себе багато нового: довідкова література, центр творчості і відпочинку. Бібліотекар школи Куценко С.Л. звернула  увагу першокласників на інформаційний центр,  який має 4 комп’ютери,  підключених  до мережі Інтернет. Також є можливість використовувати  електроні версії підручників.

 Прес-центр школи №6

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Хвилинка для роздумів

Совеня Бібл

Гімназія ім. В.Т.Сенатора

Лауреат Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека" у 2013/2014 н.р.

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

А за віконечком у нас...

Освітяночка

Банер


Бібліотечному фахівцю

Банер

Професор Крейд

Банер

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.