Шкільна бібліотека
Наказ управління освіти, молоді та спорту від 04.09.2019 №135

Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

 
Наказ управління освіти, молоді та спорту від 02.09.2019 №133

Про проведення І (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека»

 
Формуємо читацькі інтереси учнів


Сучасна Україна знаходиться в новій соціальній реальності,  що вносить принципові зміни в розвиток держави, суспільства, нових економічних відносин. Зміни в державі та соціумі щоденно вносять свої корективи і пріоритети і в формування нового освітнього простору, в роботу всіх освітянських бібліотек. З кожним роком зростає роль інформації в суспільному житті. Недарма існує вислів: «Хто володіє інформацією, той володіє світом». Економіка, політика, освітні системи в умовах сьогодення потребують швидкого оновлення інформаційних баз. Задовольнити ці потреби суспільства покликані бібліотеки.

Неможливо переоцінити значення шкільної бібліотеки у навчанні й вихованні молодого покоління, адже, як стверджував Ф.Бекон, «Книги – це кораблі думки, які мандрують по хвилях часу й бережно несуть свій коштовний вантаж від покоління до покоління. Одне з найголовніших завдань сучасної школи – якісна підготовка дітей до життя в інформаційному суспільстві. Тому і напрямки діяльності бібліотеки в умовах упровадження нових освітніх стандартів значно розширені та осучаснені.

У школі №3-колегіум приділяється особлива увага роботі бібліотеки як інформаційно-методичного центру, осередку активного спілкування колегіантів із книгою. В нашому закладі проходять різноманітні цікаві і змістовні заходи, в яких реалізується творчий підхід. Серед них інформаційні виставки, виставки-перегляди, книжкові виставки, інформаційні години,  книжкові бібліоподіуми, мистецькі акції, літературні ігротеки, бібліотечні години, літературні турніри, поетичні зустрічі, літературні конкурси. А її Величність Королева Книга щороку запрошує учнів перших класів до своїх чарівних володінь - у Шкільну Бібліотеку на «Книжковий дивограй».  Першокласники дружньою читацькою компанією мандрують  книжковими лабіринтами.

Захоплююча зустріч дитини із книгою здатна запалити в ній вогник любові до читання. Так, проведена у рамках місячника шкільних бібліотек театралізована вистава на новий лад «Троє поросят» стала яскравою подією для всіх колегіантів: і тих, хто був безпосередньо задіяний у цьому театралізованому дійстві, і тих, хто із захопленням його спостерігав.

Діяльність бібліотеки школи №3-колегіуму безпосередньо пов’язана з усіма засобами впливу на творчу, інтелектуальну, емоційно чуттєву сферу дитини й несе в собі унікальні можливості збереження цілісності людської особистості, її духовного збагачення. Тому вся робота шкільної бібліотеки спрямована на активізацію читацьких інтересів дітей, вихованню любові до книги і читання, щоб у наш заінформатизований час кожна дитина знала, що справжньою скарбницею мудрості, знань, досвіду та духовності була, є і буде книга.


Любов Полівенко,

завідувач  бібліотеки  школи №3-колегіуму

 
Рекомендовані підручники на новий 2019/20 навчальний рік

Міністерство освіти і науки України опублікувало електронні переліки навчальної літератури, що рекомендована для використання у закладах освіти у 2019/20 навчальному році. Відповідний лист підписаний заступником міністра Вадимом Карандієм.

У Міносвіти звертають увагу на те, що переліки навчальної літератури постійно доповнюватимуться новими назвами навчально-методичних посібників за результатами розгляду відповідних предметних комісій Науково-методичної ради з питань освіти та оновлюватимуться з урахуванням терміну дії грифів, наданих навчальній літературі.

Початкова школа

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих для використання у початкових класах закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою;

Основна та старша школа

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки для використання в основній та старшій школі закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою;

Школи з навчанням мовами національних меншин

Перелік навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, рекомендованих Міністерством освіти і науки для використання у закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин;

Дошкільні заклади

Перелік навчальної літератури, програм рекомендованих Міністерством освіти і науки  для використання у закладах дошкільної освіти;

Спеціальні заклади

Перелік навчальної літератури, рекомендованої Міністерством освіти і науки для використання у спеціальних закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами.

За матеріалами сайту: http://osvita.ua/


 
До відома шкільних бібліотекарів!З метою залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек закладів загальної середньої та позашкільної освіти, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві та підвищення престижу бібліотечної професії у 2019-2020 навчальному році буде проведено Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека-2020».
Дивіться:
Лист Інституту модернізації змісту освіти від 23.05.2019 № 22.1/10-2024 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2020»  докладніше

Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.04.2019 № 598 «Про затвердження номінацій та критеріїв оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2020» докладніше

Наказ Міністерства освіти і науки України від 25.02.2019 № 254 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека-2020» докладніше

 
Читати – це круто!


З метою заохочення учнів до читання, пропагування книги як джерела нових знань, вражень, емоцій та почуттів, у школі №3-колегіумі був проведений Тиждень читання, який приніс школярам багато позитивних вражень. Робота шкільної бібліотеки була спрямована на активізацію читацьких інтересів колегіантів.

Під час Тижня читання  відбувся вернісаж дитячої творчості «Подорож країною Казки»; віртуальні виставки: «Класична література - «підручник життя», «Книги з країни дитинства», бібліофреш «Книга - це друг».

Тиждень читання — чудова нагода для учнів подарувати бібліотеці книги. Літератури було подаровано багато, тому у фойє школи діяла виставка  «Подаровані книги для бібліотеки». Ми щиро дякуємо всім учням та батькам, хто подарував шкільній бібліотеці чудові книжки!

Учні 3-Б класу побували у Смілянській типографії, а діти 4-Б класу позмагалися за звання кращого знавця сучасної української літератури під час квесту «Мандрівка по сучасних книгах».

Такі тижні сприяють популяризації  читання  серед  дітей, пропаганді надбань української та світової літератури, створенні позитивного іміджу бібліотеки, завдяки якому читачі поспішають на зустріч із книгою.


Любов Полівенко,

завідувач бібліотекою школи №3-колегіуму
 
Учні Нової української школи - читачі шкільної бібліотеки


За доброю традицією щовесни  проводиться Тиждень дитячого читання. Дитинство - це перш за все казки. Казка захоплює і веде у незвичайний і дивовижний світ, де завжди перемагає добро, а зло зникає. Казка дає нам ключ до розуміння багатьох таємниць.

У бібліотеці школи №3-колегіуму для найменших читачів обладнаний чарівний куточок, де зібрано  чимало добрих, повчальних казок. Для першокласників проведено 

цікаву годину «Казкотерапія». Школярі не тільки потрапили в особливий світ казки, а й проявили свої знання, відповідали на конкурснізапитання.

А вибравши собі книжечку, першокласники пообіцяли: поважати книгу, не рвати, не бруднити,  вчасно повертати до бібліотеки.

Вітаємо маленьких читачів шкільної бібліотеки - учнів Нової української школи!

Прес-центр школи №3-колегіуму

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Хвилинка для роздумів

Совеня Бібл

Гімназія ім. В.Т.Сенатора

Лауреат Всеукраїнського конкурсу "Шкільна бібліотека" у 2013/2014 н.р.

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

А за віконечком у нас...

Освітяночка

Банер


Бібліотечному фахівцю

Банер

Професор Крейд

Банер

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.