Шкільна бібліотека
Орієнтовна робоча схема таблиць

Універсальної десяткової класифікації

 
Маркетинг в шкільній бібліотеці - вимога часу.

 

11.12.2019  на базі ліцею-школи "Лідер" відбувся міський семінар -практикум  шкільних бібліотекарів з теми: "Маркетинг у шкільній бібліотеці - вимога часу". Теоретичною частиною семінару було опрацювання нормативних документів; бібліотечних новин; STEAM-орієнтованих заходів у бібліотеці Нової української школи; практичною частиною - навчання для використання у роботі маркетингових комунікацій та хмарних сервісів.

Дякуємо адміністрації закладу за створення комфортних умов щодо проведення семінару.

 Прес-центр методичного кабінету

 
ВІДБУДЕТЬСЯ ІНТЕРНЕТ-СЕМІНАР «БІБЛІОТЕКА НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ – ПРОСТІР ДЛЯ ОСВІТНІХ МОЖЛИВОСТЕЙ КОЖНОГО УЧНЯ»

 

Повідомляємо, що відповідно до річного плану комунальний навчальний заклад «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» проводить інтернет-семінар «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».

Для розгляду пропонуються такі питання:

1. Сучасна бібліотека школи – ресурсний осередок, який  забезпечує вільний доступ до якісних електронних та паперових джерел.

2. Місія шкільної бібліотеки у становленні Нової української школи.

3. Шкільна бібліотека: час нових можливостей.

4. Зміна ролі та пріоритетів діяльності шкільних бібліотек в умовах реформування освіти.

Статті для участі в інтернет-семінарі просимо надіслати не пізніше 10 січня 2020 року на адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Вимоги до оформлення матеріалів:

-   назву файлу давати за прізвищем автора латинськими літерами (наприклад: Sydorenko);

-   шрифт Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1, абзац – 1 см, всі поля – 2 см, редактор Word;

-   обсяг статті  до 10 сторінок формату А-4;

-   назва матеріалу не повинна дублювати назву обраного питання;

-   на початку матеріалу вказати прізвище, ім’я, по батькові автора(ів), повну назву закладу освіти та написати анотацію матеріалу (2-3 речення - короткий виклад змісту статті);

-   список використаних джерел;

-   посилання на джерела – у квадратних дужках.

Підсумки інтернет-семінару та список учасників, які отримають сертифікат за подані матеріали будуть розміщені на сайті комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» до 20 січня 2020 року. Редколегія залишає за собою право відбору надісланих статей.

 
Завжди у моді українська книга

                               11.12.2019 шкільні бібліотекарі міста відвідали книжкове дефіле "Завжди у моді українська книга" на базі ліцею-школи "Лідер". Метою заходу було привернути увагу до книги та читання.

Дякуємо учасникам заходу за високоякісну творчу атмосферу.

Прес-центр методичного кабінету

 
Поетична зустріч


Поезія варта того, щоб бути постійною супутницею у нашому житті, надихати, підтримувати, навчати любити життя та світ навколо. А зустрічі із талановитими людьми – творцями прекрасного – завжди викликають неабияку цікавість у дітей.

Цікаво пройшла година спілкування з поетесою Тетяною Шугар-Благодарною у восьмикласників школи №3-колегіуму. Тетяна Вікторівна презентувала  свою нову збірку «Каліграфія душі», яка вийшла друком у цьому році. Школярі із захопленням слухали чудову поезію, яка полонила душу, ставили багато запитань поетесі про дитинство, життя та її творчість.

Учні подякували Тетяні Вікторівні за поезію, побажали натхнення та творчих злетів.


Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Місячник шкільної бібліотеки


В умовах упровадження нових освітніх стандартів напрямки діяльності шкільної бібліотеки значно осучаснені. Сьогодні шкільна бібліотека має виконувати не лише традиційну функцію забезпечення інформацією учасників освітнього процесу. Вона покликана сприяти розвитку творчості, моральності, духовності шкільної молоді через книгу.

У рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»  у школі №3-колегіумі проводилися різноманітні цікаві і змістовні заходи, в яких реалізовувався творчий підхід. Серед них: інформаційні книжкові виставки «Читати – це круто», «Історичне минуле книги», «Козацька держава», «Пам’ятаємо завжди» (до Дня визволення України від нацистських загарбників), віртуальна виставка «Книги з країни Дитинства», конкурс малюнків «Шедеври маленьких талантів», інформаційні години: «Я вмію берегти книгу», «Книга - друг», бібліотечна година «Структура та основні елементи книжки», інтерактивний кардмейкінг «Книга моєї мрії», флешмоб «Я і книжка», літературний портрет «Поети розстріляного відродження» (спільно з центральною бібліотекою ім.О.Журливої), смайл – опитування: «Чи є майбутнє у книжок та бібліотек?», «Осіннє рандеву» (зустріч поетесою Тетяною Шугар-Благодарною), буккроссинг: «Вільна книга – у вільне читання», читацький марафон «Читаємо без зупинки».

По-особливому було цікаво першокласникам:  нові зустрічі з цікавими казковими гароями, нові враження. Відбулися екскурсії до шкільної бібліотеки та посвята у читачі із врученням медалей «Юний читач».

Відбулася екскурсія до Смілянської типографії «Тясмин». Учні  дізналися  багато нового, на власні очі побачили, як друкуються періодичні видання. З особливою цікавістю школярі спостерігали за виготовленням книг.

Робота шкільної бібліотеки закладу сприяє розвитку творчості, моральності, національної духовності шкільної молоді; створює умови для самоствердження кожної дитини, забезпечення  потреб в особистісному зростанні.


Прес-центр школи №3-колегіуму


 
На морських глибинах поезії й прози


Учні 5-А класу школи №3-колегіуму дуже кмітливі та допитливі. Вони про все хочуть знати. А нещодавно з особливим інтересом поспілкувались із письменницею Смілянщини Лілією Пугач-Блискавицею.

Лілія Леонідівна розповіла учням про свої книги, зачитуючи окремі твори. П’ятикласники постійно ставили свої запитання письменниці. Їх цікавила і творча діяльність, і особисті вподобання, і ставлення до звірів і птахів. Лілія Леонідівна ледве встигала кожному дати глибоку та вичерпну відповідь. Навіть доводилось пояснювати, чого вона боїться і що найбільше полюбляє. Так поступово розмова пішла про море та її мешканців. А Лілія Блискавиця захоплюється ще й дайвінгом. Тому далі із захопленням розповідала про свої пригоди та твори на цю тему. І якщо раніше п’ятикласники знали, що «книга вчить, як на світі жить», то тепер переконались у правильності прекрасного вислову Івана Франка:

Книги – морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

Зустріч закінчилась дуже позитивно: Лілія Блискавиця подарувала бібліотеці школи №3-колегіум свої книги, а учні – теплі усмішки та селфі зі своєю улюбленою письменницею.

Жанна Шевченко,

учитель української

мови та літератури

 
Посвята в читачі


Місячник шкільної бібліотеки — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих,  хто любить читати, багато знати. Це дні веселих пригод і  літературних відкриттів.

По-особливому цікаво було першокласникам школи №3-колегіуму: нові відчуття, нові зустрічі, нові враження. Учні перших класів завітали до шкільної бібліотеки,  де на них чекала Королева книг. Вона розповіла багато цікаво про книги, шкільну бібліотеку. Учні із задоволенням відгадували загадки за казками, грали в ігри, декламували вірші та вивчали прислів’я про книги, читання, після чого пройшла урочиста церемонія посвяти першокласників у читачі.

Після вручення медалей та екскурсії по «Книжковій країні» діти зрозуміли, що читати – це круто!


Любов Полівенко,

завідувач бібліотекою школи №3-колегіуму

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Хвилинка для роздумів

Календар свят та подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

А за віконечком у нас...

Освітяночка

Банер


Бібліотечному фахівцю

Банер

Професор Крейд

Банер

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.