Дошкільна освіта
Партнерська взаємодія-запорука успішної корекційної роботи з дітьми


Говорячи про гармонійний розвиток особистості, неможливо уникнути питання формування мовленнєвої компетенції.

З роками, на жаль, збільшується кількість дітей з різними мовними паталогіями, внаслідок чого вони відчувають невпевненість і дискомфорт при спілкуванні з оточуючими. У таких випадках на допомогу приходять вчителі-логопеди, дефектологи, які допомагають виправити порушення мови. Щоб корекційна робота була ефективною і успішною, важлива тісна взаємодія педагогів-спеціалістів та батьків. Саме цій темі було присвячене засідання методичного об'єднання вчителів-логопедів міста, яке пройшло на базі закладу дошкільної освіти №19 «Світлячок».

Учасники методичного об'єднання переглянули та 

обговорили бінарне заняття з розвитку мовлення, яке провели вчитель-логопед Сенченко В.П. та вихователь логопедичної групи Кисленко Н.В. Воно було насичене інтерактивними завданнями, дидактичними іграми і вправами, які сприяли формуванню та корекції дитячого мовлення. Вчителі-логопеди закладу Маляренко Л.С. та Бірюкова Н.М. поділились досвідом співпраці з практичним психологом та батьками при подоланні мовних порушень дітей. Учасники методичного об'єднання під час диспуту продовжили пошук найбільш ефективних методів і прийомів корекційної роботи з дошкільниками спільно з батьками, педагогами.

Прес-центр ЗДО №19

 
Ігри для інтелектуального розвитку дитини


26 жовтня 2019 року в Києві відбувся семінар «Ігри для інтелектуального розвитку дитини», організований Академією талановитих керівників, в якому брали участь вихователі нашого закладу Пономаренко Світлана Анатоліївна, Туманова Лариса Василівна. Спікер заходу вихователь, логопед Житник Марина Федорівна,  поділилася своїм досвідом роботи. Було представлено авторські веселі рухливі ігри, цікаві ритмічні, нейрогімнастичні вправи. Учасники семінару дізналися про прості способи тренування пам’яті, уваги, уяви, логічного мислення, швидкості реакції. Навчилися цікавих ігр, які спровокують немовленнєвих дітей до перших слів, а також прийомів для постановки та автоматизації звуків, веселої артикуляційної та дихальної гімнастики. Активно долучалися до виконання різних завдань, грали у запропоновані ігри, порадували себе масажем та самомасажем. Кожен учасник семінару отримав електронну збірку матеріалів, сертифікат про опанування курсу, а саме головне заряд позитивних емоцій та енергії, цікаве та пізнавальне спілкування.

Прес-центр ЗДО №18

 
Впроваджуємо інклюзію в освітню діяльність

 

Упровадження інклюзії у практику роботи закладів  дошкільної освіти - один із ключових напрямків реформування освіти. Водночас і один із найскладніших. Саме тому цій темі було присвячене засідання семінару-практикуму вихователів-методистів міста, яке пройшло на базі закладу дошкільної освіти №19, в якому функціонує три інклюзивні групи (виховується 7 дітей з особливими освітніми потребами).

Учасники семінару-практикуму глибоко занурились у проблему: вивчили законодавчо-нормативну базу з питань інклюзивної освіти, методику створення індивідуальної програми розвитку, познайомились зі специфікою роботи вихователя та асистента вихователя інклюзивної групи. Методист методичного кабінету С.В.Сигида провела тренінг, під час якого вихователі-методисти вчились організовувати освітню діяльність інклюзивної групи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах закладу; співпрацювати  з родинами. Т.В.Крамаренко, учитель фізичної культури спеціальної школи-інтернату, презентувала цікаві ігри з розвитку дрібної моторики та мовленєєво-мисленнєвої діяльності, які вона успішно застосовує з дітьми з  особливими потребами. Вихователь-методист Очеретяна Л.О., поділилась досвідом роботи щодо організації інклюзивної освіти у дитячому садку №19.

Усі слухачі семінару-практикуму відзначили актуальність та практичну спрямованість заходу.

Прес-центр закладу дошкільної освіти №19

 
Оголошення!

Шановні колеги!

Просимо Вас прийняти участь в голосуванні і підтримати наш садочок своїм голосом.

Якщо ми, з Вашою допомогою, отримаємо найбільше голосів - кред

итна спілка "Кредит-Союз" профінансує наш проект і вихованці нашого садочку матимуть спортивне обладнання.
Голосування відбувається в групі Facebook  "Голосування соціальних проектів" (https://www.facebook.com/groups/2381025435519712/).
Заходьте в групу "Голосування соціальних проектів", приєднуйтеся, шукайте в переліку пункт "Спортивне обладнання для дитячого садка №24"Калинка" в м.Сміла" і голосуйте за нашу ініціативу.

Також будемо вдячні за поширення інформації серед друзів!

 З повагою, колектив ДНЗ №24 «Калинка»

 
Благо Дій!


У магазині «АТБ»  ми дізналися про благодійну акцію «Благо Дій». Перейнялися нею не лише дорослі, а й малеча: вони запитували, що це таке, що це за «листячко орігамі».  Тож, коли дітки виявили бажання і самим долучитися до доброї справи, ми запропонували їм зіграти лялькову виставу для діток, батьків та працівників, а зароблені кошти віддати на благодійність.

Дітки показали виставу та  із зібраними коштами відправилися у магазин, але там дізналися, що акція закінчилася, що дуже засмутило дітлахів.

Ми вирішили, що бажання діток творити добро вартує дорого і потрібно допомогти їм завершити добру справу. Тоді завідувач закладу Валентина Лаврентіївна звернулася з листом у центральний офіс «АТБ-маркет» і спеціально для наших діток передали  акційні листівки «листячко орігамі». Тепер зібрані дітками кошти будуть перераховані Черкаській дитячій лікарні на придбання обладнання та лікування важкохворих дітей.

Дякуємо всім, хто був небайдужим!

Прес-центр закладу «Калинка»

 
ДЕНЬ БАТЬКАМама і тато – найрідніші і найважливіші люди для кожного з нас. Адже, завдяки їм є ми, ми пізнали разом з ними світ. Вони – наша опора, розрада, мудрість життя. Протягом усього життя кожна людина потребує любові і піклування своїх батьків.

Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу. В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається у третю неділю червня.

У нашому закладі з нагоди цього свята  було організовано низку заходів для дітей і батьків. Вихователі провели «Хвилинки-цікавинки», знайомлячи дітей із святом татусів, літературні вікторини про родину, конкурси малюнків «Намалюю свого тата», виготовили аплікації на тему «Подарунок для татуся». У кожній групі оформлено фотовиставку «Мій тато – найкращий». Веселу музично-спортивну розвагу «Наші татусі – круті!» для дітей та їхніх татусів організували музичний керівник  Пащенко Т.С., інструктор з фізичної культури Пономаренко С.А.,  вихователь Лісова І.Ю., помічник вихователя Змієвська О.О.  Батьки із задоволенням виконували всі завдання разом зі своїми дітлахами, активно змагалися, а підтримували їх другі половинки – любі матусі. Малеча з гордістю дивилася на своїх татусів, беручи приклад з них в усьому, бо приклад батька – найважливіший, найдорожчий для них, бо приклад батька, любов батька – це щасливе дитинство малечі, захищеність, успіх, турбота і надійна підтримка на все життя.

Бажаємо всім татусям яскравих, позитивних емоцій в житті, нескінченної молодості, мужності, терпіння і сил. Нехай енергія переповнює, а життєрадісність і оптимізм допомагають у всьому. Щастя і благополуччя!

З Днем батька!Туманова Л.В., вихователь ЗДО №18


 
Вдалий старт оздоровлення малюків

 

Яскравим, теплим і цікавим був початок літа у вихованців дитячого садка №19 «Світлячок». Зранку подвір’я другої домівки дітвори було прикрашене різнокольоровими кульками, барвистими квітами. Усі зібралися разом, щоб зустріти наулюбленішу й найбезтурботливішу пору року – літо, яке дарує всім багато цікавих пригод, нових відкриттів, приємних вражень.

У гості до малюків завітало Літо разом з улюбленими казковими героями, які розважали малюків, проводячи веселі ігри, естафети, конкурси ерудитів. Після завзятих танків, дзвінких пісень, Літо вручило усім солодкі подарунки, які ще більше покращили настрій учасникам свята. Гарне свято, організоване турботливими працівниками закладу, забезпечило  вдалий старт літньому оздоровчому сезону.

Прес-центр закладу дошкільної освіти №19

 
Осучаснюємо освітній процес шляхом інтеграції

 

Інтегрований підхід до освіти – ключовий у Концепції Нової української школи та в роботі закладів дошкільної освіти сьогодні. Тому цій темі було присвячено засідання методичного об’єднання вихователів середніх груп міста, яке пройшло на базі закладу дошкільної освіти №19 «Світлячок».

Учасники методичного об’єднання, обговорюючи дане питання, дійшли до висновку, що діти краще й глибше усвідомлюють зміст матеріалу, якщо його представлено у різноманітних зв’язках і відношеннях. Тому слід інтегрувати освітній процес, органічно поєднуючи знання з різних розділів програми.

Методист методичного кабінету Сигида С.В. під час практичної діяльності навчила педагогів складати інтелектуальні карти тематичного дня, використовуючи інтегрований підхід. Вихователі закладу Кисленко Н.В., Горідько Н.Б. на високому методичному рівні, цікаво і нестандартно провели інтегровані заняття з дітьми довівши, що поєднання різних видів діяльності на одному занятті підтримує увагу малят на високому рівні тривалий час. Це доводить ефективність даного методу.

Учасники методичного об’єднання залишилися

 задоволеними результатами творчої праці, які переконали впроваджувати отриманий досвід в освітню роботу з дітьми.


Вихователь-методист Очеретяна Л.О.

 
Школа м’яча


Зміцнення здоров’я дітей, їх фізичний розвиток – обов’язковий напрям роботи закладу дошкільної освіти. Високий професіоналізм педагогічних працівників – запорука успіху у цій важливій справі.

Заняття школи педагогічної майстерності інструкторів з фізкультури, який пройшов на базі закладу дошкільної освіти №19 «Світлячок», сприяло підвищенню їх кваліфікації щодо організації вправ з м’ячами. Зокрема, під час практикуму педагоги вчились застосовувати різноманітні техніки роботи з м’ячем у роботі з дітьми дошкільного віку. Вони наочно переконались, що вправи з м’ячами сприяють зміцненню м’язів плечового поясу, рук, удосконалюють координацію рухів, розвивають швидкість, окомір, влучність. Крім того, малюки дуже люблять ігри з непосидючим і веселим м’ячем, який завжди покращує настрій.

Інструктор з фізкультури Кохтюк В.М. на високому методичному рівні провела практичне заняття з учасниками школи педагогічної майстерності.

 Очеретяна Л.О., методист ДНЗ №19

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.