Дошкільна освіта
Осучаснюємо освітній процес шляхом інтеграції

 

Інтегрований підхід до освіти – ключовий у Концепції Нової української школи та в роботі закладів дошкільної освіти сьогодні. Тому цій темі було присвячено засідання методичного об’єднання вихователів середніх груп міста, яке пройшло на базі закладу дошкільної освіти №19 «Світлячок».

Учасники методичного об’єднання, обговорюючи дане питання, дійшли до висновку, що діти краще й глибше усвідомлюють зміст матеріалу, якщо його представлено у різноманітних зв’язках і відношеннях. Тому слід інтегрувати освітній процес, органічно поєднуючи знання з різних розділів програми.

Методист методичного кабінету Сигида С.В. під час практичної діяльності навчила педагогів складати інтелектуальні карти тематичного дня, використовуючи інтегрований підхід. Вихователі закладу Кисленко Н.В., Горідько Н.Б. на високому методичному рівні, цікаво і нестандартно провели інтегровані заняття з дітьми довівши, що поєднання різних видів діяльності на одному занятті підтримує увагу малят на високому рівні тривалий час. Це доводить ефективність даного методу.

Учасники методичного об’єднання залишилися

 задоволеними результатами творчої праці, які переконали впроваджувати отриманий досвід в освітню роботу з дітьми.


Вихователь-методист Очеретяна Л.О.

 
Школа м’яча


Зміцнення здоров’я дітей, їх фізичний розвиток – обов’язковий напрям роботи закладу дошкільної освіти. Високий професіоналізм педагогічних працівників – запорука успіху у цій важливій справі.

Заняття школи педагогічної майстерності інструкторів з фізкультури, який пройшов на базі закладу дошкільної освіти №19 «Світлячок», сприяло підвищенню їх кваліфікації щодо організації вправ з м’ячами. Зокрема, під час практикуму педагоги вчились застосовувати різноманітні техніки роботи з м’ячем у роботі з дітьми дошкільного віку. Вони наочно переконались, що вправи з м’ячами сприяють зміцненню м’язів плечового поясу, рук, удосконалюють координацію рухів, розвивають швидкість, окомір, влучність. Крім того, малюки дуже люблять ігри з непосидючим і веселим м’ячем, який завжди покращує настрій.

Інструктор з фізкультури Кохтюк В.М. на високому методичному рівні провела практичне заняття з учасниками школи педагогічної майстерності.

 Очеретяна Л.О., методист ДНЗ №19

 
Народна культура в дитячому садку


Народні традиції і звичаї завжди були для українців джерелом духовності. Вони вироблялися протягом століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення.

Тому вихованці дитячого садка №19 «Світлячок» змалку беруть участь у різноманітних народних розвагах, які дозволяють відчути себе частинкою славного українського народу. Розпочалися грудневі свята цікавим дійством – святом Андрія, під час якого малюки дізнались про особливості випікання обрядового хліба – Калити та цікавих ігор з ним («Пан Калитинський та Пан Коцюбинський», тощо).

За ним – улюблене свято дітвори – Святого Миколая, від якого чемні дітки отримали смачні ласощі.

Під час Новорічно-Різдвяних свят малюки дитячого садка віншували працьовитих, добрих і миролюбних українців, співаючи колядки та щедрівки, бажаючи людям добробуту, щастя, миру, злагоди, гарного урожаю.

Родини вихованців, працівники закладу з радістю долучаються до народних свят, адже та нація, яка береже і примножує звичаї й традиції, стає сильнішою.

 Прес-центр закладу дошкільної освіти №19

 
Ми такі як усі


День людей з інвалідністю пройшов у закладі дошкільної освіти №19, у якому є дві інклюзивні групи, де особливо тепло, по-родинному. Завдяки старанням вихователя Вовк С.А. та асистента вихователя Наконечної Я.І. малюки з особливими потребами відчули себе такими ж, як їхні друзі.

Вихованці ІІ молодшої інклюзивної групи підготували вірші про зиму, які вправно декламували своїм друзям. Діти старшої інклюзивної групи драматизували улюблену казку «Пан Коцький». Артистично і вміло виконали свої ролі і діти з особливими освітніми потребами. Вони природно і вільно почували себе серед ровесників. Насолоджувались театральним дійством вихованці дитсадка та батьки.

Налагодженню дружніх стосунків між дітьми груп та батьками сприяла тепла бесіда за чаєм з духмяними пирогами, які спекли турботливі руки працівників кухні. Від адміністрації діти з інвалідністю отримали смаколики.

Завдяки такій взаємодії діти вчаться природно сприймати й толерантно ставитись до людських відмінностей, вони стають добрішими, чуйними, турботливими.

Прес центр закладу дошкільної освіти №19

 
Фестиваль «Гармонія руху»

З 19 по 30 листопада у закладі дошкільної освіти №21 «Оленка» проведено фестиваль «Гармонія руху»,  який охопив дітей різних вікових категорій та батьків вихованців.

Упродовж фестивального тижня педагоги закладу використовувати різноманітні форми організації дитячої життєдіяльності фізкультурно-оздоровчого, валеологічного, художньо-естетичного спрямування з активним використанням рухів і музики у фізичних вправах, рухливих іграх, танцях.

Під час фестивалю велика увага приділялася формуванню правильної постави, рухових навичок, координації рухів, просторового орієнтування, розвитку фізичних якостей. Вихованці та працівники закладу №21 «Оленка» були активними учасниками спортивних розваг та естафет, майстер-класів,  фізкультурно-оздоровчих занять, тематичних прогулянок, фотовиставки,  змагань та конкурсів, рухливих ігор, консультацій, анкетування та тематичних бесід.

Вихователь- методист  Брайко Т.А.

 
Чарівні барви осені


Різнобарвна, прекрасна осінь завжди милує погляд, радує серце, заспокоює душу. А ще вона створює святковий настрій усім вихованцям, працівникам та батькам дитячого садка №19 «Світлячок», які радо вітають її прихід у стінах свого закладу.

Осінні розваги, які проводяться в усіх дошкільних групах, неабияк радують малюків. Адже вони можуть продемонструвати свою фантазію, творчість,  здібності, кмітливість, винахідливість під час виконання ніжних і бадьорих пісень, запальних таночків, веселих ігор. Вихованці завжди з вдячністю зустрічають красуню Осінь, щедру на багатий урожай овочів і фруктів, духмяні та смачні пироги, коровай, які вони ласо смакують.

Долучилися до святкувань і батьки, які разом з малюками підготували неперевершеної краси експонати з природних скарбів нашої Смілянщини на виставку «Чарівні барви осені».


 Прес-центр ДНЗ №19

 
Наступність у роботі ДНЗ і школи


Актуальність проблеми взаємодії ДНЗ і школи обумовлена необхідністю безперервної освіти підростаючого покоління.

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 та дошкільний навчальний  заклад №18 – дві суміжні ланки  у системі освіти, в яких наступність передбачає цілеспрямований процес, що забезпечує повноцінний особистісний розвиток, фізіологічне та психічне благополуччя дитини, перехідний період від дошкільного закладу до школи.

Між педагогічними колективами ДНЗ №18  і ЗОШ №1 на 2018-2019 навчальний рік сплановані різні  форми роботи з питань наступності, які допомагають  розв’язати  всі питання, які виникають під час організації освітнього процесу: взаємовідвідування занять та уроків, екскурсії до школи, бібліотеки, свята, розваги, тематичні виставки, спільна трудова діяльність, спрямована на благоустрій території закладу . Вихователі та вчителі завдяки таким заходам взаємозбагачуються знаннями стосовно програмних вимог, форм і методів роботи з дошкільниками та учнями.

У вересні вихователі Царенко Т. В. та Борщ Л.П. відвідали уроки у початкових класах, занурившись в атмосферу Нової української школи, які  провели в цікавій ігровій формі з використанням сучасних інтерактивних методів навчання Гречана О.М. (1-В клас)  та Кравченко С.А. (1-А клас).

У жовтні  вчитель 4-Б  класу Михайлик Л.В. та вчитель 4-В класу Коротич О.А. відвідали заняття у старших групах, проведені вихователями Онуфрієнко Л.І. та Письменною О.В. з розділу «Мовлення дитини». Дошкільнята показали знання з розвитку зв’язного, граматично-правильного мовлення та звукової культури.

Наступність у роботі ДНЗ і школи створює умови для психологічно-комфортного переходу дитини з дитячого садка до школи.

 Вихователь-методист ДНЗ №18 Штангєєва Л.І.

 
Вернісаж осінніх свят

І знову осінь… Її легкий прохолодний подих вже торкнувся верхівок дерев, покликав у далекий вирій журавлів, наказав зібрати останній урожай з полів та городів.

Грайливо зазирнула чарівниця і до нашого закладу дошкільної освіти, подарувавши дошкільнятам традиційне свято осені. Гостинно зустрічали малят у своїй імпровізованій оселі господар з господинею. Веселі народні ігри, які підготували музичні керівники, додали радісного настрою, запалу енергії. Конкурсні змагання сприяли розвитку пізнавального інтересу, спритності, витримки та кмітливості. Осінні пісні, веселі частівки, народні мелодії, запальні таночки створювали  неповторне враження на кожного учасника дійства. Особливо зворушливою і незабутньою була зустріч з Осінню, яка завітала на свято із смачними гостинцями, щедро пригостивши ними всіх малят.

Осінні свята та розваги  у садочку закінчилися, а осінь продовжує впевнено крокувати, залишаючи за собою пусті поля, жовті дерева, тишу в лісі. І ніби чути журливий голос вдалині: «І скоро бути вже зимі...».

 Вихователь ДНЗ №18 Туманова Л.В.

 
Популяризуймо здоровий спосіб життя


Прагнення до здорового способу життя передбачено десятьма ключовими компетентностями, які є основою для успішної самореалізації особистості дитини. Щоб забезпечити наступність дошкільної та початкової освіти, працівники дошкільних закладів мають знати, чого навчатимуть дітей у Новій українській школі. Саме це важливе питання обговорювали інструктори з фізкультури та вихователі дошкільних закладів під час заняття школи педагогічної майстерності, яка відбулася на базі дитячого садка №19.

Під час теоретичної частини методист методичного кабінету Сигида С.В. зробила порівняльний аналіз освітніх програм школи і старшої групи дитячого садка. Інструктор з фізкультури Кохтюк В.М. розповіла про роль і місце легкої атлетики у системі фізичного виховання.

Основною метою школи педагогічної майстерності інструкторів з фізкультури дошкільних закладів міста було набуття практичних умінь і навичок ефективного проведення фізкультурної роботи з дітьми. Увага учасників заходу була спрямована на оволодіння технікою виконання легкоатлетичних вправ: бігу, стрибків, метання, яке на високому рівні провела інструктор закладу дошкільної освіти №19 Кохтюк В.М.

Легка атлетика сприяє розвитку основних фізичних якостей: сили, швидкості, витривалості, спритності, формуванню вольових зусиль, цілеспрямованості, витримки – важливих рис сучасної дитини. Учасники заходу озброїлися необхідними вміннями для реалізації цього завдання.

Прес-центр методичного кабінету

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.