Форми роботи
Навчаються керівники закладів


STEM-підхід сьогодні є необхідною складовою для задоволення зростаючих потреб суспільства практично в усіх сферах,  спрямовує увагу на природничо-науковий компонент навчання та інноваційні технології, активно розвиває творчу складову особистості та критичне мислення. То ж питання «Особливості формування освітнього середовища сучасного закладу освіти на засадах STEM–технологій в у

мовах Нової української школи» розглядалося на черговому семінарі-практикумі директорів закладів загальної середньої та позашкільної освіти, що проходив на базі навчально-виховного комплексу «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер».

До роботи семінару-практикуму долучилися і керівники закладів загальної середньої освіти Кам’янської  ОТГ.

Учасники семінару-практикуму поглибили теоретичні знання зі STEM –освіти, ознайомилися з досвідом її впровадження у ліцеї – школі «Лідер». 

Відвідавши цікаві та змістовні фрагменти занять, уроків педагогічних працівників закладу, директори шкіл та закладів

 позашкільної освіти ще раз переконалися, що STEM-освіта – це цікаво, сучасно, креативно, захоплююче, а найголовніше це впевнений крок у Нову українську школу. То ж STEM-освіту слід активніше впроваджувати у практичну діяльність кожного закладу освіти.

А ми від себе хочемо побажати успіхів у реалізації задумів і планів.

Прес-центр методичного кабінету

 
Щоб навчання дітей було цікавим


У рамках місячника педагогічної майстерності 25 лютого компанією «Intboard» за участю керівника проекту «Інтерактивні технології в освіті» Людмилою Ігнатенко та спікера Анатолія,  у місті проведено тренінг «Освітній інтерфейс інтерактивної дошки: дидактичні можливості».

У тренінгу взяли участь вчителі всіх закладів загальної середньої освіти, які вправлялися у використання інтерактивної дошки у практичній діяльності.        Здобуті знання під час тренінгу допоможуть педагогічним працівникам нашого міста удосконалювати освітній процес, робить його більш цікавим та спрямованим на розвиток творчих здібностей школярів.


Прес-центр методичного кабінету

 
ІІІ міський географічний турнір

27 лютого 2019 року відбувся ІІІ міський географічний турнір юних географів для учнів 8 -9 класів закладів загальної середньої освіти м.Сміли, в якому взяли участь  27 учнів зі шкіл міста. Вже втретє радо зустріла учасників Смілянська спеціалізована мистецька школа – інтернат Черкаської обласної ради.

Турнір проводиться з метою формування умінь розв’язувати складні географічні проблеми, доповідати, формулювати твердження та висловлювати власну думку у навчальних дискусіях та сприяв популяризації знань з географії серед учнів міста та розвитку зацікавленості природничими науками.

Учасники турніру, об’єднавшись у 6 команд, самостійно обрали капітана команди, назву, девіз та емблему.

А далі змагання! Цікаві, креативні запитання та не менш цікаві повідомлення, дискусії, відповіді на запитання. Кожна команда побувала у ролі доповідача, опонента чи рецензента.

У ході турніру учні показали вміння співпрацювати, критично аналізувати, давати оцінку виступу, а також доводити свою точку зору з  тієї чи іншої проблеми. Учні розкривали географічні поняття і запитання, інтегрувавши знання з історії, біології, екології, економіки.

Учні активно дискутували про кількісні і якісні зміни на політичній карті світу, передбачали кількіс

Турнір вдався! Бажаємо всім учасникам змагань подальших успіхів, нових творчих злетів і цікавих завдань у наступному турнірі юних географів!ть країн у майбутньому. Було цікаво почути думку школярів про

 перспективи розвитку галузей економіки України та  екологічні проблеми. Після завершення турніру учні отримали дипломи та заохочувальні подарунки.

Дякуємо вчителям географії, які виступали у ролі компетентного журі,

за об’єктивність оцінювання та якісну підготовку учасників до турніру.

Л. Івченко, методист методичного кабінету 
Якщо захист – то дієвий!

Саме такий принцип покладено в основу підготовчого періоду до проведення «Дня цивільного захисту», «Тижня безпеки дитини» та об’єктового тренування в освітніх закладах міста.

З метою підвищення рівня теоретичних знань та практичних навичок керівників об’єктових тренувань освітніх закладів,  управлінням освіти, молоді та спорту, за активної підтримки навчально-методичного центру ЦЗ і БЖД Черкаської області, 20.02.2019-21.02.2019 на базі опорних (базових) з питань цивільного захисту закладів освіти - НВК «Ліцей – школа «Лідер» та   закладу дошкільної освіти №23 «Чипполіно» проведено семінари-практикуми, складовою частиною яких були показові об’єктові тренування.

Велику роботу щодо організації та проведення семінарів здійснили  керівники означених закладів Гнідая С.А. та Коваленко А.С.

Показові об’єктові тренування пройшли на високому рівні,  змістовно та конструктивно, що дало можливість  закріпити отримані керівниками об’єктових тренувань знання, поглибити досвід з питань організації та проведення практичної підготовки органів управління та сил цивільного захисту закладів освіти.

До семінару – практикуму долучилися відділ цивільного захисту та оборонної роботи міста (інспектор Дорошенко Ю.А.), Смілянський районний відділ ДСНС України в Черкаській області (провідний фахівець Побережник Д.М.). Методичний супровід успішно забезпечував майстер виробничого навчання навчально-методичного центру ЦЗ і БЖД Гончаренко С.В.

На думку заступника начальника управління-начальника відділу освіти Яцини М.А., семінар - практикум носив діловий і невимушений характер, пройшов в умовах тісної співпраці освітян та запрошених гостей.

Інженер з охорони праці    Р.М. Прусс                                                                    

 
Навчаємося самі, щоб навчати інших

 

«Збиратися разом – це початок, триматися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх» (Генрі Форд). Під таким гаслом 13 лютого 2019 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 відбувся семінар-практикум заступників директорів із навчально-виховної роботи закладів загальної середньої та позашкільної освіти за темою «Командний менеджмент як траєкторія підвищення педагогічної майстерності вчителя та вдосконалення освітнього процесу».

Відкрила семінар – практикум та ознайомила із планом роботи завідувач методичного кабінету Валентина Руденко.

Щиро привітала та розповіла про творчі успіхи педагогічного колективу закладу директор Інна Гайдай.

Радо вітали гостей і учні закладу.

Досвідом роботи з питань проблеми семінару практикуму поділилися заступники директора з навчально-виховної роботи Віталія Дубовик та Наталія Баштан.

Творчо до розкриття теми «Інформальна освіта – шлях до підвищення майстерності вчителя» підійшла Скубенко Т.М., вчитель зарубіжної літератури.

Цікавим та змістовним був педагогічний секондмент, який організовано провели спікери – учителі закладу: Тетяна Курбатова, Віра Фоміна, Наталія Хлівна, Ірина  Кагамлик, Наталія Демиденко, а до участі долучилися всі учасники семінару-практикуму.  Вони удосконалювати навички бережливого с

тавлення до природи, шукали шляхи розвитку критичного мислення засобами робототехніки, 

 через впровадження новітніх освітніх програм створювали модель сучасного учня,  працювали над створенням лепбука з питань Нової української школи.


Не

традиційно, проте змістовно,  захищалисвої і міні-проекти учасники семінару. Захист був цікавим, і кожен новостворений освітянський продукт був корисним для практичного використання у роботі заступника директора з навчально-виховної роботи у закладах 


Запам’ятається учасникам семінару і зустріч у творчій майстерні, яку підготувала і провела Неля Фоміна, вчитель

 трудового навчання.освіти.


Семінар-практикум пролетів як одна мить, проте збагатив кожного не на один день

То ж ми дякуємо адміністрації школи №1, педагогічному колективу за надану 

можливість навчатися на їх досвіді., тиждень, місяць. Адже все побачене у школі №1 знайде своє продовження у  закладах освіти нашого міста.

Прес-центр методичного кабінету


 
«ПочатокПопередня123456789НаступнаКінець»

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.