Початкова освiта
Посвята у Барвінчата


13 листопада  для  першокласників  школи №3-колегіуму відбулось  чудове свято  - «Посвята у Барвінчата».

Для того, щоб стати  Барвінчатами,  дітям потрібно було пройти чимало випробувань  і познайомитись та погратися  із жителями  казкової країни. До малюків на свято завітали Королева Знань, Буквар, Калинка, Пізнайко, Барвінок і Фея. Ведучими і казковими героями свята стали учні 8-Б класу, які сумлінно поставились до своїх обов'язків та на високому рівні провели чудове святкове дійство для малюків.

У цей незвичайний святковий день діти здійснили  уявну подорож до казкової країни Барвінкової та стали повноправними її жителями – Барвінчатами, і отримали на підтвердження того значок  нашого колегіуму. Першокласникам це свято сподобалось та принесло багато позитивних емоцій.


Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Цікавий вихіднийНапрочуд цікавим став вихідний день 13 жовтня для четвертокласників школи №3-колегіуму, які відвідали редакцію найкращого в Україні дитячого журналу "Пізнайко" у Києві. Діти не лише познайомилися з процесом створення журналу, обов`язками головного та літературного редакторів, художника-ілюстратора, дизайнера, друкаря, а й мали змогу створити власний спецвипуск під час інтерактивної гри.

Величезне враження справив на учнів і київський музей води, в якому вони потрапили у казковий атракціон, де головна героїня - вода в усіх можливих проявах і видах. Діти могли спостерігати за таненням льодовиків, зародженням дощу та виверженням гейзерів, побавитися мильними бульбашками, перевірити силу на водяному насосі та познайомитися з живими рибами – японськими коропами.


Ольга Бурська,

класний керівник 4-Б класу школи №3-колегіуму

 
Формування почуттів

 

Я навіть не очікувала, як цікаво сьогодні пройдуть наші уроки! Дізнавшись, що 9 жовтня  проводять День «Візьми свого плюшевого ведмедика на роботу або в школу», ми вирішили, що з легкістю зможемо зробити це! Адже у кожного в дитинстві була якась улюблена м’яка іграшка (може, не лише ведмедик). Вони стають нашими першими товаришами, захисниками і напарниками. Тож коли твій  найкращий друг спостерігає за тим, як ти пишеш чи відповідаєш, хочеться бути найкращим. Діти дуже старалися! А які цікаві твори про своїх іграшкових пухнастиків вони склали! Діалоги у різних життєвих ситуаціях теж допомагали їм складати ведмедики. І це додало дітям  впевненості. Адже вірний друг ніколи не підведе! І нарешті, діти дослідили історію виникнення ведмежатка Тедді.

Як на мене, одне з головних покликань іграшок – формування почуттів. Вони стають для дитини друзями в іграх, де з ними можна діяти так, як заманеться, і ніхто не буде засуджувати.

А ви взяли сьогодні із собою свого ведмедика?


Наталія Маценко,

класовод 3-Б класу школи №3-колегіуму

 
Дослідницька діяльність у НУШ

 „Якщо з боку педагога не дається дитині

матеріал для власної розумової діяльності,

настає найстрашніше, що може бути – нудьга”.

К. Ушинський

Найефективнішим засобом, який підводить дитину до розв’язання проблеми, є насамперед пошуково-дослідницька діяльність дітей. Тому, що діти є природженими дослідниками, які активно пізнають навколишній світ шляхом проб і помилок, а винагородою за активність та допитливість малюків є їхні самостійні «відкриття».

Досліди – це те, що учні початкових класів люблять найбільше. Досліди сприяють розвиткові спостережливості, мисленнєвої діяльності. У кожному досліді розкривається причина певного явища, тому діти мають нагоду самостійно висловити та обґрунтувати своє судження. А їхні щасливі оченята свідчать про те, що набутий досвід та отримані знання запам’ятаються їм надовго!


Прес-центр школи №3-колегіуму


 
Проєктна діяльність як засіб підвищення мотивації навчання

 

Хоча проєктна діяльність є звичною для третьокласників школи №3-колегіуму, та деякі проєкти просто вражають. Наприклад, захист Глєбом проєкту «Моє відкриття про муху» викликав справжній фурор! Скільки цікавого діти дізналися про мух! Навіть подивилися на них іншими очима! Мухи з оригамі та фольги були неперевершені! А смачна страва «Мушки» розлетілася за декілька секунд! Ще з таким задоволенням огірки діти не їли!

А проєкт «Лісова аптека» Даринки Гребенюк вразив своєю масштабністю та креативним підходом. Приємно, що діти самі обирають собі теми проєктів і з цікавістю працюють над ними. На нашу думку, проєктна діяльність – це одна з найперспективніших складових освітнього процесу, тому що створює умови творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує необхідні життєві компетенції.

 Наталія Маценко, класовод 3-Б класу школи №3-колегіуму

 
Права дитини. Перший крок.


Упродовж   другого тижня навчання у школі №3-колегіумі були проведені тематичні уроки «Я маю право».

Через гру, за допомогою мультиків, цікавих практичних завдань знайомились  зі  своїми правами учні 3-Б класу. Особливо дітям сподобалося створення цікавих піктограм, на яких вони зображали права дітей. А обговорення суперечливих життєвих ситуацій викликало жваву дискусію. Відомо, що багато людей,  хоч і знають свої права, але не знають, як їх захищати. Тож інформація про всеукраїнську «гарячу лінію» була дуже важливою. А приклади із життя реальних підлітків-правозахисників допомогли зрозуміти, що захищати свої права зовсім не страшно.

Наталія Маценко, класний керівник 3-Б класу

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.