Середня загальна освіта
Інновації в дії: як платформа Classtime допомагає на уроках


Сучасний учитель - це генератор ідей, організатор, режисер, який визначає ролі й процес навчання, поєднуючи традиційні та новітні методики. Він повинен знайти мотивацію для учнів та побудувати їхню діяльність так, щоб у них виникло бажання пізнавати й відкривати щось нове.

Нещодавно семикласники  школи №3-колегіуму на уроках зарубіжної літератури  працювали над тестами як інженери, що захопилися командною грою "Допоможіть міжнародній космічній станції" та "Побудуйте  парк розваг" на платформі Сlasstime.

Неймовірно приємно, коли технічні новації на уроках дають позитивний результат. Емоції дітей, результати індивідуальної роботи та співпраця у командах - запорука мотивації, якісних знань, чудових оцінок та позивної атмосфери на уроці. Учні радіють та знають, що кожна відповідь - внесок у спільний результат всього класу. Успіх вражає. А за Новою українською школою така форма роботи вважається найсучаснішою!


Світлана Павлик,

учитель української мови та літератури

школи №3-колегіуму

 
ЦІКАВИЙ STEAM-УРОК


Урок – це не лише одна із форм організації навчання, а і віконце у дивовижний світ. Тому, щоб не втратити інтерес учнів до освітнього процесу, варто періодично подавати матеріал із предмета таким чином, щоб надати можливість здобути необхідні навички та задовольнити їхні освітні потреби, а також очікування батьків.

Сучасні випускники – майбутні новатори та інноватори – мають отримувати ґрунтовні знання з природничих і технічних наук у поєднанні з навичками 21-го століття, таких як уміння спілкуватися, працювати у команді, вирішувати проблеми в контексті інноваційних можливостей та поточних потреб суспільства.

Нещодавно учні 11 класу провели STEАM-урок за твором Г. Тютюнника «Три зозулі з поклоном». Колегіанти продемонстрували свої знання з біології, геометрії, технології, української мови та літератури, кіномистецтва та художнього мистецтва. Це все допомагало якнайглибше та якнайкраще зрозуміти художній твір. Сподіваюсь, що цей урок одинадцятикласники запам’ятають надовго.

Жанна Шевченко,

учитель української мови

та літератури школи №3-колегіуму

 
Тарас Шевченко. Незбагненний, вічний, незалежний…


Всенародна любов і пошана до Великого Кобзаря втілюється у різноманітних ювілейних заходах, що відбуваються в країні.

Учні 7-А класу школи №3-колегіуму долучилися до проведення сторітелінгу «Тарас Шевченко. Незбагненний, вічний, незалежний» (спільно з центральною бібліотекою ім. О.Журливої). Школярі не тільки дізналися багато  цікавих фактів з життя геніальної людини, а й підготували калейдоскоп Шевченкової поезії, насолоджувались нев’янучим у своїй красі поетичним словом Кобзаря. Розповідь бібліотекарів про маловідомі сторінки з життя Шевченка супроводжувалася музичними творами видатних композиторів, декламуванням віршів Кобзаря та переглядом відеокліпів про життя Шевченка.   Геніальні твори поета будуть жити ще багато віків. І крилаті слова про те, що ми — на вічному шляху до Шевченка, сьогодні не лише не втратили своєї актуальності, а й набули особливого звучання.

Світлана Павлик,

учитель української мови та літератури школи №3-колегіуму

 
Надзвичайні миті дитинства


Ви порівнювали коли-небудь красу рідного краю з різнобарвними метеликами? Чи писали на сонячному промінні? Чи замислювались, яка країна є найкрасивішою? Як давно читали поезії Павла Тичини?

А учні 5-А класу школи №3-колегіуму поринули у цей безмежний світ краси та тепла на уроці української літератури. Звучала поезія, яка переконала всіх присутніх у тому, що кожен день, кожен урок, кожна мить – неповторні! Як і самі п’ятикласники! Нехай у їхній пам’яті залишаються надовго дивовижні спогади, пов’язані з дитинством та школою!

Жанна Шевченко,

учитель української мови та літератури

школи №3-колегіуму

 
Інтерактивні технології в освіті


Сучасні і майбутні школярі вже народилися в умовах постійних технічних перетворень, для них це природньо – комп’ютер, Інтернет, мобільний телефон, технічні новинки. Здебільшого, вони схоплюють прийоми роботи з новими пристроями моментально, а то й передчувають їх, не маючи психологічного бар’єру. Тому необхідно, щоб вчитель і учень працювали в атмосфері співпраці, об’єднуючи досвід і мудрість наставника та сміливість і азарт школяра.

Учителі школи №3-колегіуму чудово розуміють, що без використання електронних засобів навчального призначення сучасний урок провести неможливо, тому в педагогічному арсеналі мають безліч онлайн-сервісів та  програм і активно використовують їх при проведенні уроків. Але педагоги також розуміють, що новітні технології дуже швидко змінюються, тому вчитись новому потрібно постійно.

25 лютого керівником проекту «Інтерактивні технології в освіті» ТМ «Intboard» Людмилою Ігнатенко та спікером проекту Анатолієм у закладі проведено навчально-практичний майстер-клас «Інтерактивні технології в освіті». Учасниками майстер-класу були педагоги школи №3-колегіуму, які засвоїли інформацію про технічні можливості інтерактивного обладнання, інструменти базового програмного забезпечення та переваги використання сторонніх інтерактивних сервісів при створенні завдань для учнів на уроках.

Виступи спікерів були дуже цікавими, змістовними, а використання запропонованих ними програмних продуктів дасть можливість учителям поглибити свій  досвід та продовжити формувати різні компетентності учнів на уроках.

Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Разом до найкращого Інтернету

Щороку в усьому світі у другий день другого тижня другого місяця відзначають День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). День безпечного Інтернету 2019-го припав на 5 лютого і проходив під гаслом «Разом до найкращого Інтернету». У школі №3-колегіумі День безпечного Інтернету перетворився на Тиждень. З вівторка по п’ятницю проходили різноманітні заходи.

Традиційно, третій рік поспіль центром підготовки став тепер вже 7-Б клас. Учні цього класу із великим задоволенням проводять заняття у початковій школі. Цього року це була гра «Я спілкуюсь в Інтернеті», під час якої учні 3-х класів дізнались про переваги, які надає Інтернет, а також про небезпеки, які чатують на них, якщо не дотримуватись правил. Наприкінці діти створили колаж із обіцянками дотримання правил поводження в Інтернеті. Всі учасники заходу одержали нові знання, незабутні враження та  позитивні емоції.

Учні 7-А класу із задоволенням дослідили можливості мережі Інтернет та запропонували шляхи, як можна зробити Інтернет кращим.

Учні 9-х класів провели веб-квест «Безпечний Інтернет». А також понад 60 учнів 7-9-х класів взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Безпечний Інтернет». За такою ж тематикою був проведений конкурс листівок, якими прикрасили всі кабінети у школі.

Після проведених заходів, діти вкотре дійшли висновку, що більшості проблем можна уникнути, якщо своєчасно знати, що інтернет безпечний для тих, хто відповідально підходить до користування ним.


Зінаїда Юцкевич,

учитель інформатики школи №3-колегіуму

 
Тиждень іноземних мов


Наприкінці січня у нашому закладі цікаво та змістовно пройшов тиждень іноземних мов. До проведення заходів  активно долучилися  учні всіх класів. Вони взяли участь у виставці плакатів до Дня визволення Сміли «Liberation of Smila».

Протягом тижня малюки 1-х класів створювали «Magic ABC» (Магічну абетку). Для учнів початкових класів було проведено «Fun day. Games and Activities» (День ігор).

Учні 4-7-х класів брали участь у конкурсі читців англійської поезії. Під час заходу присутні згадали поезію Генріха Гейне та переглянули відеоролик, створений старшокласниками. Учні 5-х класів з великим захопленням поринули у світ мистецтва  під час заходу  «У світі  поезій  Роберта Бернса”. Учні 5-6-х класів долучилися до проведення літерно-мистецького заходу «Shakespeare lives in language» (Шекспір живе у мові), а також мали можливість ознайомитися з цікавими та незабутніми історіями «Storytelling» (англійські історії).

Учні 7-9-х класів спробували себе у ролі перекладачів «Buddy Translators» (Друзі перекладачі). Знавці мови 9-х класів змагалися на брейн-ринзі  «I know English». Молодь 10-11-х класів продемонструвала свої знання з мови на інтелект-шоу «Подорож Великобританією».

Протягом насиченого та цікавого тижня діти поглибили свої знання з іноземних мов, розвивали навички комунікації, отримали багато позитивних емоцій.


Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Всеукраїнська конференція

У 2018 році Україна вшановує 85-ту річницю страшної трагедії українського народу – Голодомору 1932-33 рр. Цю сторінку історії повинен пам'ятати кожен з нас, адже голод був спрямований радянською владою на повне винищення українського селянства. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького 8 листопада організував засідання круглого столу «Голодомор 1932-33 рр.». На конференції була присутня  еліта історичної науки України - дослідники вище зазначеної проблеми. Засідання розпочалося з виступу ректора Черевка О.В. та директора інституту історії та філософії Земзюліна Н. І. Науковці у своїх доповідях зазначили масштабність проблеми та продемонстрували документальний фільм, який містив свідчення про геноцид українського народу.

На конференції були присутні професори різних університетів України, і серед них – професор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Ганна Тимофіївна Капустян. Ця жінка перша з експедицією у 1993 році поїхала у Москву та зустрілася з російськими істориками для того, щоб змінити історичну дійсність стосовно питання Голодомору 1932-33 рр. в Україні. У Москві  Ганна Тимофіївна виступила з доповіддю та прийняла на себе всі негативні коментарі російських дослідників. Така людина викликає лише захоплення, саме за цей вчинок Ганна Капустян була нагороджена у 2008 році Орденом святої Ольги та отримала звання почесного громадянина України.

Також варто зазначити, що окрім історичного усвідомлення проблеми, присутнім було дуже цікаво послухати думку психологів. Фахівці зазначили, що трагедія 1932-33 рр. безпосередньо відобразилися на свідомості сучасного покоління.

Учасником конференції з доповіддю «Міжнародне визнання голодомору 1932-33 рр.» стала вчитель історії та правознавства школи №3-колегіуму Анастасія Шаматова. Її виступ доповнив професор Чабан А.Ю., який є членом Національної Академії наук України та фахівцем у міжнародному сприйнятті проблеми. Дискусія науковців була дуже цікава та змістовна.

 Прес-центр школи №3-колегіуму

 
ПЛЕКАЙМО В СЕРЦІ РІДНЕ СЛОВО


Чуєш, як розмовляютьсоняхи,

Як шумлятьгустіявори,

Як відрідноїмовисонячно?

Українською говори!

В. Бондаренко

        Традиційно, 9 листопада, у День української писемності та мови, у нашій школі  відбувся I етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика. Головна його мета – підвищення інтересу учнів до вивчення української мови, виховання шанобливого ставлення до культури й традицій українського народу, пошук талановитих учнів, підтримка та розвиток творчих здібностей дітей.

За перемогу змагалися 9  учнів третіх класів та 10 четвертокласників. Викон

уючи конкурсні завдання, діти показали не тільки знання граматичного матеріалу, але і те, як вони знають українські прислів’я та приказки, уміють творити і фантазувати.

За результатами конкурсу, відповідно до суми набраних балів, посіли призові місця:

3-йклас

I місце – Ліхацька Єлизавета (3-Б)  

II місце – Ковтун Софія (3-В)

IIIмісце – Чуйченко Олена(3-А)

4-й клас

Iмісце – Чередніченко Марія (4-А)

II місце – Половченко Анна (4-А)

III місце – Терещенко Надія (4-А)

Вітаємо переможців!!!

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.