Сторінка для батьків
Безпека життя дитини!

Правила безпеки для дітей та батьків

 
Поради класному керівникові «Успішні батьківські збори»

 • Вчитель (класний керівник) має налагоджувати відносини з батьками учнів на підставі систематичних спостережень та організації педагогічного всеобучу для них.
 • Під час аналізу своєї роботи з батьками згадайте, чи продумуєте ви роботу з ними, наскільки ваші зустрічі та бесіди корисні для них. Чи проводите ви на початку навчального року батьківські збори з порядком денним «Як батьки мають допомагати дітям у навчанні?». Який зміст ви вкладаєте у свої поради? Чи викликає у батьків ваших вихованців бажання звертатись до вас за порадами і приходити на батьківські збори?
 • Під час підготовки батьківських зборів, варто продумати порядок денний, зміст інформації та настанов, з якими виступите перед батьками. Економте час свій і батьків.
 • Перш ніж розпочати батьківські збори чи бесіду, намагайтеся добрими жартами створити атмосферу взаємної довіри.
 • Не намагайтеся виправдати себе, учителів, школу, критикуючи учнів та їх батьків. Пошук розумних заходів впливу і ваша доброзичливість допоможуть вам знайти спільну мову з батьками та позитивно вплинути на навчання і виховання їхніх дітей.
 • Зв’язок із батьками учнів має бути постійним, а не від випадку до випадку і не лише тоді, коли у класі трапилася надзвичайна подія.
 • Перш ніж звернутись до впливу батьків, з’ясуйте, наскільки і в чому вони авторитетні для учня, що самі учні знають про своїх батьків і як ставляться до них.
 • У разі запрошення батьків до школи повідомте їм причини виклику, це позбавить їх зайвих хвилювань і дозволить підготуватися до бесіди з вами.
 • Частіше запрошуйте батьків для того, щоб похвалити учня, це дає хороший виховний ефект. Нехай запрошення до школи не викликає в батьків думку «Що він там знову накоїв?».
 • Інколи бесіду з батьками доцільно проводити у присутності учня. А як робите ви? У яких випадках і чому?
 • Не надавайте великого значення і не дорікайте батькам за незначні порушення учнями дисципліни на уроках. Придивіться уважніше до дій і методів педагогічного впливу своїх колег на уроках і виробіть єдині вимоги з урахуванням індивідуальних особливостей учнів свого класу.
 • На зборах батьків може йтися про роль особистого впливу батька в сім’ї, про створення нової традиції в школі, традиції виховання дітей на прикладі батьків.

Як успішно провести зустріч із батьками

Щоб створити комфортну, невимушену атмосферу, використовуйте нетрадиційні методи привітання учасників. Наприклад, запропонуйте батькам відрекомендуватись, називаючи своє повне ім’я та пригадуючи, як їх називали в дитинстві, розповідаючи про свої улюблені справи або про те, що сказала їм дитина, коли вони виходили з дому. Виявляйте творчість у пошуках методів привітання та намагайтесь урізноманітнювати їх.

 • Доповідь робіть короткою. У дорослих невелика тривалість концентрації уваги після робочого дня.
 • Ураховуйте інтереси та потреби родин під час вибору тематики зустрічі.
 • Обговорюючи неприємні ситуації, не називайте прізвищ учнів!
 • Обов’язково включайте до свого виступу розважальні ігрові моменти.
 • Використовуйте наочність, відео, роздавальний матеріал для підкріплення свого виступу.
 • Якщо ви розповідаєте про життя класу, використовуйте фотографії, записи (аудіо, відео) дітей свого класу.
 • Заохочуйте батьків до активного обговорення. Цього можна досягти, ставлячи запитання, які вимагають розгорнутої відповіді, або розподілом учасників на пари чи невеличкі групи, в яких батьки почуватимуться вільніше і їм легше буде висловити свою точку зору.
 • Проводьте зустріч із батьками у затишному та зручному приміщенні.
 • Якщо є така можливість, поставте стільці колом, щоб усі бачили одне одного і почувалися залученими до обговорення.
 • Надсилайте батькам запрошення та звертайтеся в них до кожного персонально.
 • Завжди передбачайте час для того, щоб родини могли поспілкуватися між собою.

 Методична порада

Етапи підготовки до батьківських зборів

 • Вибір теми зборів.
 • Визначення цілей батьківських зборів.
 • Вивчення класним керівником та іншими організаторами зборів науково-методичної літератури з розглянутої проблеми.
 • Проведення мікродослідження в співтоваристві дітей і батьків (анкетування, бесіди, тестування).
 • Визначення виду, форми й етапів батьківських зборів, способів і прийомів спільної роботи його учасників.
 • Запрошення батьків та інших учасників зборів.
 • Розробляння рішення зборів, його рекомендацій, пам’яток для батьків.
 • Обладнання й оформлення місця проведення батьківських зборів.

Вправи для роботи з батьками

 «Шапка запитань»

Ідея «шапки запитань» полягає в тому, що батьки складають одне одному запитання-записки, кладуть їх у шапку, потім витягують — кому яка дістанеться. Як відповідати — радяться парами (хоча, нагадуємо, трійки стабільніше: якщо раптом «коса найде на камінь», то тут потрібний третій).

 Щоб усе йшло добре, бажано дотримувати соціоігрової режисури. Вона нехитра — давати завдання маленькими кроками: «Розберіть аркуші. Готово? Тоді приготуйте ручки. Тепер записку в шапку». І так далі.

 Типи запитань — класичні.

Перший тип— запитання формальне. Воно на взаємну перевірку батьками свого знання шкільного життя та порядків: «Коли востаннє був диктант?», «Коли ваша дитина була черговою в класі?», «Скільки…?», «Де…?», «Куди…?» тощо.

 Із другим типом запитань учителю краще не поспішати. Коли майже всі батьки пройдуться класом до першої парти, щоб покласти свої записки в шапку — ось тоді можна і перейти до пояснення другого запитання. Його потрібно побудувати за такою конструкцією: «Я думаю ось-що і так-то, а ви?».

 Третій тип— «я не знаю»: «Я не знаю, як мені вкласти сина вчасно спати» тощо.

Ще раз нагадуємо, якщо вчитель все звалить в одну кучу (в одне завдання): зараз, мовляв, ви візьмете, потім напишете, а після покладете і почнете відповідати,— то в результаті всі будуть сидіти, склавши руки. Якщо ж просуватися маленькими кроками, то режисура спрацює: батьки потихеньку і розворушаться, і розбалакаються. Головне — вчителю запастися співчуттям, терпінням і мужністю їх не перебивати.

 «Шапка запитань» зручна тим, що батьки бачать, що до «мікрофона» може бути допущено кожного. Цим вони і керуються.

 Узагалі більшість соціоігрових вигадок можуть допомогти батькам якось згуртуватись, знайти спільну мову і одне з одним, і з учителем. А в результаті — виграють діти!

 • Вікторина

Майже кожний класний керівник — ще й предметник. І йому, як правило, доводиться перевіряти зошити зі свого предмета, або хоча б контрольні роботи.

Ось уявіть, приходить вчитель на батьківські збори і викладає на свій стіл аркуші зі шкільних зошитів (краще старих). Завдання батькам: знайти за почерком аркуш своєї дитини.

Тут потрібні певні режисерські коментарі. Всі аркуші вчителю заздалегідь пронумерувати і скласти для себе їхнє розшифрування, щоб оперативніше допомагати батькам і вирішувати суперечливі питання.

Аркуші зі старих зошитів краще вибирати, де найменше (або навіть немає) помилок. Інакше деяким батькам буде здаватися, що вікторину створено для того, щоб осоромити їхню дитину.

 • Розповідь за малюнком

Напередодні зборів учні зображують свої літні канікули у декількох малюнках. На батьківських зборах ці малюнки роздають батькам.

По-перше, їм пропонують розповісти про те, що хотіла показати їхня дитина своїм малюнком. Тут для деяких батьків і вчителів можуть виникати різні повчальні несподіванки.

По-друге, батькам пропонують прокоментувати, як виконання малюнка співвідноситься з особливостями характеру їхньої дитини.

Перше та друге завдання краще проводити не у вигляді горезвісного фронтального опитування, а парами.

Звісно, учитель тоді буде не в курсі багатьох тем, обговорюваних батьківськими парами. Проте самі батьки перебуватимуть у виграшному становищі.

Як утіху радимо класному керівнику режисерський прийом, який би задовольнив і вчительську цікавість, і батьківське прагнення до впорядкованої завершеності. Кожен із присутніх (або кожен охочий — залежно від того, скільки часу залишилося в запасі) розповідає про два найцікавіших (або повчальних) моменти в розповіді-коментарі свого співрозмовника.

Після такої соціоігрової розминки доброзичливість і активність батьківського комітету, як правило, перестають потребувати додаткової стимуляції.

 • Чарівна паличка

Батьківський варіант естафети «Чарівна паличка» полягає в такому. «Чарівну паличку» — олівець, лінійку або парасольку — батьки передаватимуть одне одному по рядах. При цьому їм потрібно буде називати (без повторень) будь-яку якість особистості або рису характеру (добрий або злий, слухняний або невихований тощо).

Перший тур — батьки називають будь-яку позитивну якість. Якщо хтось забарився або забув, то сусідам дозволяється підказувати. Як правило, на другому-третьому колі відкривається друге дихання. Тому вчителю не потрібно поспішати: нехай «чарівна паличка» пройде декілька кіл. У присутніх від цього інтерес тільки зросте.

Другий тур— тепер називають риси негативні (декілька кіл).

Третій тур— замість «чарівної палички» в руки дають шматочок крейди. Кожен із батьків підходить до дошки і ліворуч записує на ній одну негативну рису, що пролунала, а праворуч — одну позитивну.

Коли естафета з крейдою закінчиться, розпочинається четвертий тур класної режисури.

Тепер потрібно поміркувати, яку з негативних якостей (з тих, що на дошці ліворуч) можна переробити («…здається, я знаю як») в одну із записаних праворуч позитивних. Після міркування потрібно підійти до дошки і стрілкою з’єднати ці риси, ставлячи поруч зі стрілкою свої ініціали. Наприклад, хтось обрав лінь і зрозумів, що із перерахованих рис знає, як переробити її у вихованість, і з’єднує стрілкою. Інший із батьків, вподобавши, скажімо, ту саму лінь, з’єднує її новою стрілкою з кмітливістю тощо.

Потім будь-хто з батьків, для кого ця негативна риса їхньої дитини завдає чимало клопоту і прикростей, може звернутися до авторів стрілок за допомогою, поясненнями та консультаціями.

Зміст п’ятого туру — взаємні консультації батьків із проблем виховання. Учителю лише залишається нахвалювати ініціативних і записувати проблеми, які зайшли в безвихідь, щоб потім у бібліотеці пошукати відповідну літературу і для себе, і для зацікавлених батьків.

 • Слова вдячності (бліц-опитування)

Суть цього бліц-опитування полягає у тому, що його можна проводити і під час спільної зустрічі батьків та дітей, і почергово: спочатку з учнями, а потім із батьками, знайомлячи їх з відповідями для зіставлення, порівняння й ознайомлення.

Для дітей

Завдання №1. Швидко подумати і продовжити таке речення: «Я поважаю батьків за те, що...».

Завдання №2. Продовжити речення: «Я люблю своїх батьків, бо...».

Для батьків (1-й варіант)

Завдання №1. Швидко подумати і продовжити таке речення: «Я поважаю свою дитину за те, що...».

Завдання №2. Продовжити речення: «Я люблю свою дитину, бо...».

Для батьків (2-й варіант)

Завдання №1. Швидко подумати і продовжити таке речення: «Мене поважає дитина як батька (матір) за те, що...».

Завдання №2. Продовжити речення: «Мене любить дитина як свого батька (свою матір), бо...».

 • Сімейна гра «Чи знаю я тебе?»

Умови проведення гри аналогічні до бліц-опитування

Правила гри: і діти, і батьки відповідають на всі запитання письмово, а потім звіряють записане, якщо відповіді батьків і дітей співпадають, прекрасно. Якщо ні — є над чим замислитися.

Отже, перевіримо, наскільки батьки знають своїх дітей:

 • Що проситиме ваша дитина того дня, коли їй ні в чому не буде відмовлено? (Дозволяється написати два бажання.)
 • Чим ваша дитина, одержавши повну свободу, почне займатися насамперед? (Дозволяється вказати дві улюблених справи.)
 • Чи знаєте ви друзів ваших дітей? Назвіть імена або прізвища трьох найближчих.
 • Який предмет у школі для вашої дитини найцікавіший? (Дозволяється назвати два предмети.)

А зараз перевіримо, наскільки діти знають своїх батьків:

 • Якого кольору очі у твоєї мами? Батька?
 • Який улюблений колір мами? Батька? (Вказувати по два кольори.)
 • Яка найулюбленіша квітка твоєї мами?
 • Яку пісню любить слухати мама? Батько?
 • Чи можеш ти відразу, нікуди не глянувши, назвати дати народження батьків? Запишіть ці дати.Упорядник –

методист Петряк Л.М.

 
Тести для батьків

 Тест «Як ви розумієте своїх дітей?»


Дайте відповідь «так», «ні» або «не знаю» на такі запитання:

1. На деякі вчинки дитини ви часто реагуєте «вибухом», а потім шкодуєте про це.

2. Деколи ви користуєтеся допомогою або порадою інших осіб, коли не знаєте, коли не знаєте, як реагувати на поведінку вашої дитини.

3. Ваша інтуїція і досвід — кращі порадники у вихованні дитини.

4. Деколи вам трапляється довіряти дитині секрет, який би нікому іншому не розказали.

5. Вас ображає негативна думка інших людей про вашу дитину?

6. Вам траплялося просити у дитини вибачення за свою поведінку?

7. Чи вважаєте ви, що дитина не повинна мати секретів від своїх батьків?

8. Помічаєте ви між своїм характером і характером дитини різницю, яка іноді приємно дивує вас?

9. Ви надто сильно переживаєте неприємності або невдачі вашої дитини.

10.Чи можете утриматися від купівлі цікавої іграшки для дитини (навіть якщо у вас є гроші) тому, що знаєте: дома їх є багато?

11.Ви визнаєте, що до певного віку кращий виховний аргумент для дитини — фізичне покарання (пасок).

12.Ваша дитина саме така, про яку ви мрієте.

13.Ваша дитина завдає більше турбот, аніж радощів.

14.Чи здається вам, що ваша дитина навчає вас по-новому думати, поводитися?

15.Чи бувають у вас прикрощі з вашою дитиною?


Нарахуйте по 10 балів за кожну відповідь «так» на запитання: 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 і за кожну відповідь «ні» на запитання: 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15. За кожну відповідь «не знаю» — по 5 балів.


100-150 балів. У вас великі здібності до правильного розуміння своєї дитини. Ваші судження і погляди — добрі союзники у розв’язанні виховних проблем. Якщо й на практиці ваша поведінка відкрита, терпляча, вас можна визнати за приклад для наслідування. Можливо, до ідеалу бракує лише одного штриха. Ним може стати думка вашої дитини. Спробуйте її з’ясувати.


50-99 балів. Ви на вірному шляху до розуміння дитини. Свої тимчасові труднощі у вихованні ви маєте розв’язати, починаючи з себе. І не намагайтеся виправдатися браком часу або характером дитини. Є проблеми, на які ви маєте реальний вплив, а тому спробуйте це використати. Розуміти — це не завжди приймати. Не лише дитину, а й власну особистість.


0-49 балів. Здається, можна більше співчувати вашій дитині, ніж вам, оскільки її батько не є добрим другом і провідником на шляху здобуття життєвого досвіду. Але ще не все втрачено. Якщо ви хочете щось зробити для своєї дитини, то спробуйте. Можливо, вам допоможуть у цьому поради інших. Буде нелегко, але щасливе життя дитини того варте.


Тест  «Які ви батьки?»


1. Чи вважаєте ви, що у вашій сім’ї є взаєморозуміння з дітьми?

2. Чи ведуть ваші діти з вами задушевні бесіди, чи радяться з особистих питань?

3. Чи цікавляться діти вашою роботою?

4. Чи знаєте ви друзів своїх дітей?

5. Чи бувають друзі вашої дитини у вас вдома?

6. Чи беруть ваші діти разом з вами участь у господарських справах?

7. Чи є у вас із дітьми спільні справи, захоплення?

8. Чи беруть діти участь у підготовці сімейних свят?

9. Чи бажають діти, щоб під час дитячих свят ви були разом із ними?

10. Чи обговорюєте ви з дітьми телепередачі, прочитані книги?

11. Чи берете разом із дітьми участь в екскурсіях, походах, прогулянках?

12. Чи віддаєте ви перевагу відпочинку (проведенню вільного часу) з дітьми?


Ключ до тесту


Виставте собі по два бали за кожну позитивну відповідь; по одному балу – за відповідь “іноді”; нуль балів – за негативну відповідь.


Підрахуйте бали. Якщо ви набрали більше, ніж 20 балів, то у стосунках з дітьми у вас все гаразд. Якщо ви набрали від 10 до 20 балів, то стосунки з дітьми у вас задовільні, проте недостатні, однобічні. Поміркуйте, що можна й потрібно змінити. У випадку, коли результат становить лише 10 балів, можна стверджувати, що контакт із дітьми у вас неналагоджений.


Тест "Ваші взаємини із дитиною"


1. Чи подобається Вам Ваша дитина?

2. Чи слухаєте Ви, що говорить дитина?

3. Чи дивитися Ви на малюка, коли він говорить?

4. Чи намагаєтеся Ви створити в дитини відчуття значущості того, про що вона говорить?

5. Чи виправляєте Ви мовлення дитини?

6. Чи дозволяєте ви дитині робити помилки?

7. Чи хвалите Ви дитину, чи обіймаєте ви її?

8. Чи смієтеся Ви разом із дитиною?

9. Чи відводите Ви щодня час для читання дитині й для бесід з нею?

10. Чи граєтесь Ви з дитиною в які-небудь ігри?

11. Чи заохочуєте Ви інтереси та захоплення дитини?

12. Чи має дитина хоча б одну-дві власні книги?

13. Чи має дитина місце, що відведено для неї?

14. Чи намагаєтеся Ви подавати приклад дитині, читаючи газети, журнали, книги?

15. Чи обговорюєте Ви з родиною та з дитиною що-небудь цікаве із того, що Ви прочитали?

16. Чи намагаєтеся Ви сказати все за дитину, перш ніж вона встигне відкрити рота (наприклад у лікарні, магазині)?

17. Чи дивитися Ви телевізор разом із дитиною?

18. Чи ставите Ви дитині запитання за змістом побаченого на телеекрані?

19. Чи обмежуєте Ви можливість дитини дивитися телевізор?

20. Чи має дитина можливість виявляти свої почуття в межах загальноприйнятої поведінки під час ігор, фізичної розрядки?

21. Чи намагаєтеся ви ходити з дитиною на прогулянки?

22. Чи водили ви дитину до театру, зоопарку, музею?

Ключ до тесту

За кожну відповідь нараховуєте:

• ”майже завжди” - 4 бали;

• “іноді” – 2 бали;

• “ніколи” – 0 балів.

Отримані бали підсумовуєте:

- якщо сума становить 88 балів – чудово;

- якщо сума становить 44 бали – непогано;

- якщо сума становить менше ніж 22 бали – варто замислитись.

Волошина Ю.С.,

завідувач центру практичної психології

та соціальної роботи


 
Десять кроків, щоб стати кращими батьками

 

1. Любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини. Батьківська любов допомагає дитині формувати впевненість у собі, викликає почуття власної гідності.

 2. Прислуховуйтесь до того, що говорить Ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває.

 3. Всі взаємостосунки, в тому числі й ті, що будуються на любові й довірі, потребують певних обмежень. Батьки самі мають визначити ці обмеження для дітей. Пам’ятайте, що порушення дітьми будь-яких обмежень є для них природним процесом пізнання, і не варто це розцінювати як прояв неслухняності. Діти почуваються більш безпечно, коли батьки також дотримуються визначених ними обмежень.

 4. Сміх допомагає розрядити напружену ситуацію. Часом батьки бувають занадто серйозними. Це заважає їм сповна відчути радість батьківства. Вмійте побачити веселі моменти й дозволяйте собі сміх при кожній нагоді.

 5. Намагайтесь побачити світ очима Вашої дитини і зрозуміти її почуття. Пригадайте, як Ви почувалися, коли були дитиною, і яким незрозумілим здавався Вам світ дорослих, коли з Вами чинили несправедливо.

 6. Хваліть і заохочуйте дитину. Сподівайтеся, що дитина поводитиметься добре, й заохочуйте докладати зусиль для цього. Хваліть її за хорошу поведінку.

 7. Поважайте свою дитину так, як поважали б дорослого. Дозвольте дитині брати участь у прийнятті рішень, особливо тих, що стосуються її. Прислухайтеся до думки дитини. Якщо Ви змушені сказати дитині щось неприємне, подумайте, яким чином Ви сказали б це дорослому. Вибачайтеся, якщо вчинили неправильно по відношенню до дитини.

 8. Плануйте розпорядок дня дитини. Малі діти почуватимуться більш безпечно, якщо дотримуватимуться чіткого розпорядку дня.

 9. У кожній сім’ї є свої правила. Будьте послідовними і їх дотриманні, проте намагайтеся виявляти певну гнучкість щодо дотримання цих правил маленькими дітьми. Діти можуть бути введені в оману, якщо одного дня правило виконується, а іншого – відміняється.

 10. Не забувайте про власні потреби! Коли батьківство починає надто нагадувати важку працю, і ви відчуваєте, що Вам бракує терпіння, приділіть трохи часу лише собі. Робіть те, що приносить Вам задоволення. Якщо Ви розумієте, що втрачаєте контроль над собою і можете накричати на дитину, образити, принизити чи вдарити її, залиште дитину на кілька хвилин, порахуйте до десяти і заспокойтеся.

 

 Волошина Ю.С.,

завідувач центру практичної психології

та соціальної роботи

 
Обласний тренінг «Батьки-педагоги-шкільна адміністрація: від діалогу до партнерства»

18 жовтня 2017 року у місті Черкаси Благодійним фондом «Інститут розвитку освіти» спільно з комунальним навчальним закладом «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської  обласної ради» проводився тренінг для керівників шкіл та представників батьківської громади з питань «Батьки – вчителі – шкільна адміністрація: діалог партнерства».

Я мав честь представляти на даному заході батьківську громадськість нашого міста та «Нашої Першої» зокрема.
Розпочали тренінг представники ГО «Київська міська організація «Батьки SOS», окресливши найбільш поширені  питання, з якими до них звертаються батьки з усієї України. Але кожний учасник зустрічі виніс на обговорення актуальні питання які, на їх погляд, потребують першочергового вирішення.
Обговорення цих питань зайняло чимало часу. Але головне, що в ході дискусій були напрацьовані шляхи вирішення цих проблем, запропоновані різні варіанти рішень. Учасники обмінювались власним досвідом та напрацюваннями.
На загальній підсумковій дискусії всі учасники тренінгу наголосили, що тільки в тісній співпраці між батьками, вчителями та шкільною адміністрацією, на партнерських засадах, можливе конструктивне вирішення нагальних питань що мають місце в нашій освіті.

 Голова батьківського комітету Смілянської ЗОШ № 1    М.О.Марунич

                                                             

 
Батьківські уроки безпеки

Станція імені Тараса Шевченка, що у нашому місті, добре відома як потужний залізничний вузол. Але мало хто знає, що серед пасажирських та вантажних потягів на станції є ще один — спеціального призначення. «Курсують» ним лише пожежники. Під час великих пожеж така техніка просто незамінна, адже потяг набагато потужніший за машини.

На весняних канікулах учні 2-3 класів теж побували на екскурсії у  пожежному поїзді. Знайомив із роботою пожежників тато учня 3 класу - Марунич Микола Миколайович, який, незважаючи на складність роботи, працює тут вже протягом 17 років. Школярі дізналися, що поїзд обладнаний потужними мотопомпами, які здатні подавати 1 600 літрів води на хвилину. Діти з цікавістю одягали обладнання пожежника, брали до рук знаряддя їх праці.

Продовженням нашої подорожі була екскурсія до пам’ятника - потяга зі старим вагоном-музеєм, яку люб’язно погодився провести Юрій Миколайович. Він знаходиться на пероні Південного вокзалу, неподалік від центрального входу. Цей історичний вагон встановили у 1976 р. до 100-річчя станції. Тут представлені документальні матеріали, що пов’язані з магістраллю та її керівниками. Не забули працівники музею і про Кобзаря, портрети якого прикрашають музейну залу.

Учні 3-го класу дякують класним керівникам Брежатій О.М., Кузьменко С.С. та Маруничу М.М. за організацію пізнавальної екскурсії.

Прес-центр НВК №15

 
Відповідальне та рівноправне партнерство

З-поміж багатьох функцій, які виконує сім'я, найважливішою є виховна. Однак проблеми, що є у сучасному україн­ському суспільстві, та економічні труднощі негативно позначаються на її виховній ролі. Сьогодні сім'я ще не го­това взяти на себе всю відповідальність за соціалізацію дітей. Тому важливе місце з цього питання  повинна зайняти школа, педагоги, які володіють необ­хідними психолого-педагогічними знаннями, професійними вмін­нями і навичками. Від того, як організована і реалізована у навчальному закладі робота з батьками, значною мі­рою залежить результативність процесу навчання і виховання дітей.

Саме тому у школі №3-колегіумі тісна співпраця між педагогічним колективом та батьківською громадою вибудовується на принципах взаємоповаги, до­віри, відповідальності та рівноправному партнерстві, і базується на укладеній угоді про співпрацю між школою-колегіумом, радою батьків та лідерами учнівського самоврядування. Відповідно до цієї угоди розроблено план спільних дій. В закладі  працює рада школи, піклувальна рада. Координаційна рада, до складу якої входять педагоги, батьки та лідери учнівського самоврядування, опікується питаннями профілактики правопорушень серед дітей та підлітків. У школі систематично проводяться загальношкільні та класні батьківські збори, засідання загальношкільного та класних батьківських комітетів. Завдяки матеріальній допомозі батьків у закладі створені максимально комфортні умови для навчання, розвитку та виховання учнів. Адже сучасні, затишні кабінети, коридори, бібліотека, їдальня, спальня, новий кабінет інформатики та всі шкільні приміщення відремонтовані та оснащені завдяки допомозі батьків. Тому весь педагогічний колектив, адміністрація та директор Тетяна Анатоліївна Карло щиро дякують батькам за розуміння і допомогу.

У нашому закладі створені та працюють три факультети батьківського університету: «Школярик», «Підліток», «Юність», заняття на яких проводять досвідчені, високопрофесійні класні керівники. Вони надають реальну психологічну, педагогічну та методичну допомогу батькам, враховуючи вікові особливості розвитку дітей та підлітків. Крім того, завжди відкритий для спілкування з батьками та дітьми консультаційний пункт соціально-психологічної служби. У школі проводиться анкетування батьків, на основі чого планується подальша робота, враховуються всі побажання батьків щодо покращення роботи закладу. Звичайно, найкращі результати дає індивідуальна робота з батьками, тому що і адміністрація школи, і класні керівники завжди готові до діалогу, із розумінням ставляться до всіх проблем, які виникають інколи у шкільному житті.

Багато позитивних емоцій, радості від спілкування та спільного відпочинку приносять шкільні родинні свята, спортивні змагання, різноманітні заходи, на яких діти, батьки, вчителі можуть розкрити свої таланти, кращі якості характеру, виявити повагу та любов один до одного.


Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Співпраця школи і батьків – основа виховання дітей


Діти, вчителі, батьки – три незмінних складових, на яких тримається і завжди буде триматись школа. Діти поспішають до школи, щоб отримати міцні знання, дізнатись про досягнення науки, техніки, мистецтва, опанувати закони моралі та життя у суспільстві, навчитись поважати людей, цінувати життя і здоров’я. Вчителі використовують різні методи і форми роботи, впроваджують інноваційні технології навчання, застосовують мультимедійні засоби, для того, щоб учні отримали необхідні знання. А батьки завжди звертаються до школи за порадою, підтримкою щодо виховання  дітей.

Без співпраці, взаєморозуміння та взаємопідтримки між школою та батьками неможлива ефективна робота навчального закладу. Саме тому у нашому закладі тісна співпраця між педагогічним колективом та батьківською громадою базується на укладеній угоді про співпрацю між школою-колегіумом, радою батьків та лідерами учнівського самоврядування. Відповідно до цієї угоди розроблено план спільних дій. У закладі  працює рада школи, піклувальна рада. Координаційна рада, до складу якої входять педагоги, батьки та лідери учнівського самоврядування, опікується питаннями профілактики правопорушень серед дітей та підлітків. У школі систематично проводяться загальношкільні та класні батьківські збори, засідання загальношкільного та класних батьківських комітетів. Завдяки матеріальній допомозі батьків, у закладі створені комфортні умови для навчання, розвитку та виховання учнів. Адже сучасні, затишні кабінети, коридори, бібліотека, їдальня, спальня, новий кабінет інформатики та всі шкільні приміщення відремонтовані та оснащені завдяки допомозі батьків. Тому весь педагогічний колектив, адміністрація та директор Тетяна Анатоліївна Карло завжди щиро дякують батькам за розуміння і допомогу!

У нашому закладі створені та працюють три факультети батьківського університету: «Школярик», «Підліток», «Юність», заняття на яких проводять досвідчені, високопрофесійні класні керівники. Вони надають реальну психологічну, педагогічну та методичну допомогу батькам, враховуючи вікові особливості розвитку дітей та підлітків. Крім того, завжди відкритий для спілкування з батьками та дітьми консультаційний пункт соціально-психологічної служби. У школі проводиться діагностування, анкетування серед батьків, на основі чого планується подальша робота, враховуються всі побажання батьків щодо покращення роботи закладу. Звичайно, найкращі результати дає індивідуальна робота з батьками, тому що і адміністрація школи, і класні керівники завжди готові до діалогу, з розумінням ставляться до всіх проблем, які інколи виникають у шкільному житті.

Багато позитивних емоцій, радості від спілкування та спільного відпочинку приносять шкільні родинні свята, спортивні змагання, різноманітні заходи, на яких діти, батьки, вчителі можуть розкрити свої таланти, кращі якості характеру, продемонструвати повагу та любов один до одного.

Ми, батьки, розуміємо важливість та складність учительської професії, адже вчитель повинен завжди бути готовим підтримати, порадити, навчити… Саме такими є вчителі школи №3-колегіуму, вони щедро діляться своєю любов’ю до наших дітей, вчать нас, батьків, бути мудрими, терплячими, щирими. Ми дякуємо школі за навчання, виховання наших дітей, за розуміння, людяність та добро, які вчителі дарують нашим дітям!

Олег Григор’єв,

голова загальношкільного батьківського комітету

 
Перлини садово-паркового мистецтва

Нарешті настали довгоочікувані теплі погожі дні! І на святкові травневі вихідні дні наш дружний 7-А клас школи №3-колегіуму мав можливість відвідати та порівняти дві перлини садово-паркового мистецтва.

Спочатку була Біла Церква та її прекрасний дендрологічний парк «Олександрія» Національної академії наук України, який  знаходиться поряд із чарівною річкою Рось, і колекція якого налічує близько 2500 видів  різновидностей та форм рослин. Краса і велич парку вразили нас своєю неповторністю!

Побували школярі і в селі Буки Київської області, де розташований мальовничий ландшафтний парк, заснований у 1996 році підприємцем Іваном Сусловим. Парк складається з двох частин: храмового комплексу з фонтаном і самого ландшафтного парку. Учням дуже сподобався цей чудовий комплекс, який вони  щедро посівали дрібною монетою, щоб щастило у житті  та, за народним повір’ям, щоб ще не раз повернутися у цю чудову місцину.

Сергій Мачуський,

класний керівник 7-А класу школи №3-колегіуму

 
«ПочатокПопередня12НаступнаКінець»

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.