Педагогіка партнерства: співпраця з батьками як важливий фактор формування життєвих компетентностей учнів


Кожна дитина неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами та можливостями. Місія  школи – допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем, учнем і батьками. Василь Сухомлинський стверджував: «У сім’ї шліфуються найтонші грані людини-громадянина, людини-трудівника, людини-культурної особистості. Із сім’ї починається суспільне виховання. У сім’ї, образно кажучи, закладається коріння, з якого виростають потім і гілки, і квіти, і плоди. Сім’я – це джерело, водами, якого живиться повноводна річка нашої держави. На моральному здоров’ї сім’ї будується педагогічна мудрість школи» .

От і 3-В класі школи №3-колегіуму, так, як і в усьому нашому закладі, на високому рівні реалізується один із ключових компонентів концепції Нової української школи – партнерство між учнем, учителем і батьками.

Разом  з батьками та дітьми ми вільно спілкуємося, плідно взаємодіємо, співпрацюємо і весело подорожуємо. А от улюбленим днем, який об’єднує, зміцнює нашу класну родину, є День Європи в нашій школі. В дні підготовки діти, батьки, вчителі проявляють всю свою творчість, креативність, винахідливість і це відповідальне ставлення, небайдужість кожного, чарує людську душу.

Можу з впевненістю зазначити, що в нашій  родині панує взаємна доброзичливість та повага. Адже успішний розвиток дітей значною мірою залежить від дружної і погодженої  роботи школи і сім’ї.

 

Олена Кирилова,

вчитель початкових класів школи №3-колегіуму

 

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.