УСМІХНЕНІ ЛЬОДЯНИКИ ВІД «МЕРКУРІЯ»

Екскурсії на виробництво - що може бути більш захоплююче для учнів, які щодня намагаються зрозуміти, як влаштований цей великий світ. Для них  промислові підприємства відкривають свої двері і дають можливість спостерігати процес створення того, що вони кожного дня разом з батьками бачать в магазинах. Такі екскурсії не менш пізнавальні, ніж поїздки по історичних і літературних пам'ятках, і при цьому захоплюючі не тільки для дітей, але й для супроводжуючих їх учителів.

З кожним роком все складніше знайти на Смілянщині промислові підприємства, де б старшокласники ознайомилися  з організацією виробництва, технікою, технологією й основними професіями. Проте таку нагоду мали учні 10 класів груп «Бармени -офіціанти» та «Оператори комп’ютерного набору» міжшкільного навчально-виробничого комбінату.   Смілянська кондитерська фабрика «Меркурій» , заснована  1990 року, запросила учнів   на власні очі побачити усі секрети виготовлення льодяників.

Із 1995-го року підприємство почало випуск льодяникової карамелі на паличці «РОКС» і стало  єдиним виробником карамелі з малюнками в Україні.

Дітей  привабили льодяники у вигляді усміхнених облич, скибочок апельсина, різноманітних фруктів, кавунчиків, м’ячиків, різнокольорових кульок, півників тощо. Та найбільше сподобалися сердечка, квіточки, на яких ще й написано «Кохаю!». Є ще й змійки, пірати, кораблики, ялинки, пензлі, олівці  та ін. Всього не перелічити, що випускає фабрика «Меркурій». Вона є провідним виробником таких солодощів в Україні. Є навіть набори льодяників, які відтворюють комп’ютерні ігри та мультфільми. І кожна цукерка — зі своїми смаковими якостями неповторна. Причому, це натуральний продукт, без синтетичних добавок, бо й виготовляється в основному для наймолодшого споживача, про здоров’я якого тут особливо дбають.

Біля дверей фабрики нас зустрів технолог підприємства, який запросив нас у велику кімнату, де проводиться вступна частина екскурсії.

Нам розповіли історію розвитку «Меркурія» в Україні, а також цікаві факти, пов'язані з діяльністю підприємства. Наприклад, на фабриці, головне виробництво якої в селі Балаклея, працює близько 450 осіб, серед яких немало людей з особливими потребами, для таких працівників створюються спеціальні робочі місця, відповідно до їхніх  функціональних здібностей. Цікаво було дізнатися,  що такої продукції як на «Меркурії», ні в Україні, ні в країнах СНД взагалі не виробляють. Тому й попит на неї великий — як на вітчизняному ринку, так і за кордоном. Охоче купують розцяцьковані й смачні льодяники Англія, Америка, Китай, Білорусія, Казахстан, Молдова, Литва. Підприємство  представляє свої вироби на престижних міжнародних виставках. Виробничі потужності «Меркурія» — це 5 тонн льодяникової карамелі на добу, і перспективи для розвитку в нього великі.
Учнів запросили  поласувати унікальними солодощами цього підприємства, які додали  всім настрою і ніби нагадали: у цьому світі є місце для радості.


 

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.