Євроінтеграційні процеси "Україна-ЄС"
«Лондон, ми любимо тебе», або як у Нашій Першій реалізувався ще один Міжнародний проект

Якщо ти любиш експерименти, англійську мову і подорожі, тобі до Лондона, столиці Великої Британії, яка з перших хвилин підкорює твою уяву і серце, змушує згадати все вивчене і переносить тебе у світ казкових персонажів твого дитинства.

Проекспериментувати в Міжнародному проекті «Language practice» вирішили учні Нашої Першої.

Літак, аеропорт, вузенькі англійські вулиці – і ми у величному Лондоні. Всі вісім днів перебування в цій аристократичній та історичній країні були дуже насиченими. Кожного дня учні мали по три години мовної практики з викладачем ірландцем Джоном. Різноманітні проекти, творчі завдання доводилося готувати самостійно і в групах. Емоції переповнювали, відповідальність зашкалювала, а цікавість не давала спокою. По завершенню проекту всі учасники отримали сертифікати і емоційне з акцентом «Слава Україні!» від учителя.

Усім відома народна мудрість: «Хто гарно працює, той гарно відпочиває», тому кожного дня ми мали дивовижні екскурсії Лондоном, відвідавши найяскравіші та найісторичніші його місця: Біг Бен, Парламент, Трафангарську площу, Національну галерею, музей «Вікторії та Альберта», вулицю Пікаділлі, Лондонський Тауер та Тауерський міст. Були в Букінгемському палаці самої королеви Великої Британії. З особливим захватом спостерігали за панорамою Лондона з оглядового колеса на висоті 125 метрів.

Незабутньою стала екскурсія до інтелектуального містечка Оксфорда та музею «Гаррі Поттера», який раніше був знімальним майданчиком легендарного фільму.

Кожному учаснику проекту вдалося удосконалити знання, здобути життєві навички, помилуватися красою історичних місць. Проект вдало реалізовано, співпрацю налагоджено, емоції вирують, а пам'ять зберігає найяскравіші моменти спогадів. Після такого можна впевнено сказати «Лондон, ми тебе любимо!».

Редколегія Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1

 
«Злагода в різноманітті» - День Європи у школах міста

«Європа - це континент різних культур, релігійних та правових традицій, але водночас, спільних цінностей».

Європа – це велика міцна родина, об’єднання прогресивних, демократичних держав. Європейці поєднані спільною ідеєю процвітання та миру. Щороку, у третю суботу травня, українці разом із 47 державами-членами Ради Європи відзначають  День Європи.

Це свято у черговий раз нагадало нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного з нас, а Україна – частина Європи.

«Згода в різноманітті» - офіційний девіз Європейського Союзу. Згідно європейської комісії, цей девіз означає, що європейці єдині у спільній роботі на благо миру, процвітання, і що безліч різних культур, традицій та мов Європи є позитивним фактором для цього континенту. Під таким девізом пройшли свята і в школах міста, де учні і вчителі долучилися до різноманіття європейської культури, традицій, звичаїв,  а той же час акцентували увагу на Україну, як європейську державу.

У Смілянській загальноосвітній школі I-III ступенів №1 учитель географії Подрушняк Л.І.  провела євроквест, де учні ознайомилися з незвичайними за своєю архітектурою  будівлями країн Європи,  складали твори  «Україна - серце Європи», за описом впізнавали країни  Європи. Цей квест допоміг учням ще раз усвідомити, що ми європейці не завдяки географічному розташуванню, а завдяки інноваціям, національному самовизначенню та патріотизму.

«Подорожуючи Атлантичним океаном», учні школи №11 ознайомилися з найвизначнішими місцями Великобританії, Іспанії; поглибили знання   з англійської та іспанської мов.

«Європа без кордонів» - під таким гаслом у загальноосвітній школі - інтернаті пройшло цікаве та змістовне свято, де учні поглибили знання про європейські країни, долучилися до майстер-класів  з  випікання бельгійських вафель, французьких млинців та з поданих інгредієнтів складати прапори, країн Європи.

Проведені заходи долучили учасників свят до європейських цінностей,  виховуючи в учнів повагу до національних, духовних, культурних надбань, формуючи  пізнавальну, інтелектуальну та творчу активность учнів.Методист  природничих дисциплін Л.А. Івченко

 
У Європу з Україною в серці

З метою формування в учнівської молоді уявлень про міжнародні акти, що розкривають загальну стратегію України у ставленні до Євросоюзу, власні обґрунтовані пропозиції щодо вступу в ЄС, підвищення мотивації щодо вивчення мов та культури європейських країн, виховання почуття відповідальності, гідності, патріотизму та любові до власної історії, традицій, звичаїв народу, у школі №3-колегіумі  за доброю традицією було проведено заходи з відзначення Дня Європи.

День пройшов під гаслом «У Європу з Україною в серці». Свято розпочалось з урочистої лінійки, на якій розповіли про започаткування та важливість відзначення Дня Європи, пролунав гімн Європейського союзу.

Після завершення святкової лінійки, учні відвідали майстер-класи з виготовлення символіки країн Європи, які проводили класні керівники та представники шкільного учнівського парламенту. Виготовлені вироби були представлені на виставці у фойє школи, де кожен клас презентував свою країну: національним одягом, прапорцями, ляльками, кулінарними стравами, малюнками, рекламними буклетами, проектами.

Окрім цього, традиційно цього дня була проведена підсумкова конференція учасників міжнародного проекту «Культурно-освітній візит до Європи», на якому були присутні представники міської влади – міський голова Олексій Цибко, секретар міської ради Костянтин Синьогуб.

За програмою заходів, цього дня був проведений святковий концерт, присвячений Дню Європи, на якому колегіанти творчо та креативно представили обрані ними країни за допомогою пісень, танців та інсценізацій.

Завдяки проведеним під час Дня Європи заходам, учні школи №3-колегіуму розширили знання про культуру, історію, традиції різних народів європейських країн, адже прагнення до європейського рівня життя, європейських цінностей і стандартів визначило європейський вибір нашої країни. Це свято в черговий раз нагадало нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця.


Світлана Гаращенко, заступник директора,

Олена Занєгіна, педагог-організатор

школи №3-колегіуму


 
"ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КВАРТАЛ" У ГІМНАЗІЇ

Гімназисти відзначили День Європи ярмарком національних страв європейських країн. Учні й учителі пригощалися французькими круасанами, італійською піцею, англійським яблучним пирогом, баварськими сосисками та іншими смаколиками. Українські вареники стали коронною стравою. Отримані від благодійного ярмарку кошти будуть використані на підтримку воїнів АТО.

Потім розпочався фестиваль «Європейський квартал», де кожен клас представляв одну з країн Євросоюзу. Команди виготовили символіку та елементи костюмів, підготували цікаву інформацію та концертні номери, які найбільше презентують країну. Було весело і пізнавально.

Прес-центр гімназії

 
ЄВРОТУР "ВІДЕНСЬКИЙ ВАЛЬС"

Група гімназистів стала учасником євротуру «Віденський вальс», під час якого відвідала Краків, Відень і Будапешт.

У «королівському місті» Кракові побачили знаменитий замок Вавель, резиденцію і місце коронації польських монархів; костел Діви Марії з унікальним вівтарем; Ринкову площу - найбільшу у середньовічній Європі з оригінальною забудовою; Казімєж - особливий мистецький район Кракова, у минулому окреме єврейське місто. Приділили увагу Ягелонському університету - одному із найстаріших у Європі.

В «імперський столиці Австрії» Відні були приголомшені красою і величчю архітектури, дивовижним поєднанням старовинних замків і сучасних хмарочосів, високого мистецтва і молодіжних субкультур. Парламент, Віденська опера, палаци, площі вражають. Дивно, що після 20.00 на вулицях залишаються лише туристи, яких заворожило місто. Дійсно, у Відень неможливо не закохатися!

Будапешт теж не розчарував. Це місто-феномен, розташоване на розжареному, киплячому ґрунті із термальними джерелами. Тут є залишки стародавніх споруд кельтів і римлян, будівлі епохи середньовіччя та Ренесансу, періоду турецького панування, архітектури бароко, класицизму, модерну. Справжньою гордістю є Королівський палац, будівля Парламенту, набережна Дунаю, купальня Рудаш і ще багато унікальних пам'яток історії та культури.

Під час подорожі гімназисти не лише відкрили для себе Європу, а й відчули її дух, побачили зблизька і вдячні за надані можливості.

Прес-центр гімназії


 


© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.