Освітня галузь міста

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1  Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла, вул. Незалежності, 66

Телефон: (04733)4-24-04, (04733)4-10-60

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор: Гайдай Інна Борисівна

У 1858 році граф Олексій Бобринський організував училище для дітей робітників і службовців цукрових заводів м. Сміли, у 1864 році на базі цього училища була створена перша школа в місті Сміла. У 1920-1921 роках школу реорганізовано з вищої початкової на першу у місті школу-семирічку. У 1934 році школа отримала статус десятирічки. Завершено будівництво нового двоповерхового приміщення у 1940 році.

У 1992 році школі було передано двоповерхове приміщення  для учнів 1-4 класів – приміщення дитячого садка №15.

За роки існування школа випустила понад 10 тисяч випускників. Школа гордиться тим, що випускники є відомі люди в Україні та за її межами – народний депутат України С.П.Головатий, мер міста В.В.Решетняк, голова Смілянської РДА С.А. Зайцев, письменник В. П’ятун-Діброва.

Кількість учнів – 603.

У школі працює 40 учителів,  із них:

-         14 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

-         10 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;

-         9 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;

-         7 – спеціалісти (молоді вчителі);

-         5 учителів мають звання «Учитель-методист»;

-         4 учителі мають звання «Старший вчитель»;

-         5 учителів мають звання «Відмінник освіти України».

Педагогічний колектив школи працює над науково-методичною проблемою «Розвиток творчої особистості  учня шляхом впровадження інноваційних технологій». У школі обладнано 30 навчальних кабінетів. До послуг учнів актовий та спортивний зал, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Функціонують кабінети соціально-психологічної служби, методичний, центр виховної роботи. Обладнано 2 комп’ютерні класи. Усі педагоги пройшли навчання за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього», «Цифрові технології».

Поглиблено вивчаються українська мова (8-Б – 28 учнів), математика (9-А – 21 учень), біологія (9-Б – 28 учнів).

Профільним навчанням охоплено 82 учні 10-11 класів. Введені такі профілі навчання: філологічний (10 клас – 30 учнів, 11-А клас – 29 учнів), суспільно-гуманітарний (11-Б клас – 23 учні).

Учні 2-11 класів відвідують гуртки за інтересами – у навчальному закладі – спортивні, художньо-естетичного циклу, технічного моделювання, у місті – Школу мистецтв, гуртки Будинку дитячої та юнацької творчості.

Учні школи є учасниками дитячих танцювальних колективів міста  «Надія», «ЛаДенс», «Шторм», вокального гурту «Коляда».

Школа є опорною як Школа сприяння здоров’ю, бере участь у проекті ГАШ, є експериментальним майданчиком обласного рівня щодо превентивного виховання учнівської молоді.

У 2010-2011 році колектив школи став переможцем міського конкурсу «Школа року. Керівник року».

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м.Сміла, вул. Кондратюка, 9

Телефон: 4-63-21, 4-22-37

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Козубенко Тетяна Михайлівна

Школа розпочала свою діяльність у 1939 році, перший випуск десятикласників відбувся у 1955 році.

У школі навчались: письменниця, член Спілки письменників України, Тараненко Людмила Василівна, кандидати медичних наук Ткаченко Олександр Анатолійович, Іщенко Ігор Васильович, кандидат технічних наук, доктор філософії в галузі технічних наук, начальник відділу Головного управління розвідки Міністерства оборони України Федірко Олександр Миколайович, кандидат медичних наук, який пропрацював більше 20 років у містечку «Зоряному» по підготовці космонавтів Гайдамашенко Володимир Петрович,  композитор-пісняр, педагог Лепешко Володимир Флорович

Кількість учнів – 310.

У школі працює 29 учителі, із них:

- 14 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;

- 7 – „спеціаліст першої категорії”;

- 1– „спеціаліст другої категорії”;

- 7 – спеціалісти (із них 1 – молодий вчитель)

- 9  учителів мають педагогічне звання „старший учитель, 5 - звання „Вчитель-методист”.

Школа працює над проблемою «Розвиток особистості учня, його пізнавальних здібностей шляхом впровадження інноваційних технологій».

У школі обладнано 16 навчальних кабінетів. До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано комп’ютерний клас. У закладі створено бібліотеку-медіатеку. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Поглиблено вивчається українська мова (9-А клас, 20 учнів). Профільним навчанням охоплено усіх учнів 10-11 класів. Введені такі профілі навчання: технологічно-філологічний (10 клас, 26 учнів), технологічно-філологічний (11 клас, 28 учнів).

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 23 гуртки різних напрямів, якими охоплено 78% учнів.

На базі школи з 2002 року працює соціально-психологічний театр «Батьки і діти», клуб «9 муз», клуб інтелектуального спілкування «Золота сова». З 2008 року школа працює за експериментальною програмою щодо створення «Школи Довіри та життєтворчості».

Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум Смілянської міської ради  Черкаської області

Адреса: м. Сміла Черкаської області, вул. Соборна, 75

Телефон: 4-22-35, 4-05-27

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Карло Тетяна Анатоліївна

Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3-колегіум» є закладом нового типу, який репрезентує філологічно-філософський та культурно-естетичний профілі. Створені всі умови для творчо обдарованих дітей, для залучення їх до наукової та молодіжної діяльності, для підготовки до вступу у вищі навчальні заклади України.

У перші роки діяльності школи №3-колегіуму (тоді-школи №3) директорами були М.М.Махаринець,    С.Й Скач, Т.М. Бондаренко та інші. З ІІ половини 40-х до майже кінця 60-х років ХХ століття – М.М. Кривенко, І.Т.Жарко, А.Л.Мачулка, О.О.Цегольник, В.О.Косенко. З 1967 по 2007 – М.В.Бурлака, А.С.Шевель, О.Д.Шульга, З.І.Шульга. Із серпня 2007 року директором школи є Тетяна Анатоліївна Карло.

За 70-річну історію школа випустила цілу плеяду вихованців, які стали не тільки її гордістю, а і гордістю міста, країни. Ось деякі з них: В.Г.Яновський  – генеральний директор корпорації „Ігросервіс”, Б.В.Сіленков – голова обласної держадміністрації Херсонської області, О.І.Кожанов  – почесний член Новосибірської академії наук Далекосхідного регіону, професор математики, І.О. Ткач – міністр будівництва уряду м. Москви; Л.М.Дяченко – Лисенко - доцент, докторант, В.О.Романенко – заступник Міністра з надзвичайних ситуацій, М.В.Тимошенко  – головний лікар СЕС, О.О.Дзевульська  – директор гімназії, С.А.Гніда  – директор ліцею та багато інших.

Кількість учнів – 507

У школі працює 44 учителя, із них:

- 28 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

- 4 – «спеціаліст першої категорії»;

- 4– «спеціаліст другої категорії»;

- 4 – спеціаліст;

- 15 учителів мають педагогічне звання «вчитель-методист»;

- 5 учителів мають педагогічне звання «старший вчитель»;

- 13 – «відмінник освіти України»;

- 1 учитель нагороджений знаком «Василь Сухомлинський».

Школа працює над проблемою «Розвиток творчої особистості в умовах розбудови сучасної школи України». У школі є 24 навчальних кабінети. Обладнані класні та ігрові кімнати, затишна спальня, їдальня, створені комфортні  умови для розвитку творчих здібностей. Працюють гуртки, спортивні  секції, клуби.

У школі обладнано комп'ютерний клас. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Поглиблено вивчається українська мова (8-А клас - 22 учні; 8-Б клас – 24 учні; 9-А клас – 25 учнів; 10 клас – 28 учнів); історія (11 клас – 30 учнів). Учні закладу вивчають іноземні мови: англійську, німецьку, французьку, польську, чеську, російську.

З 2005 року в колегіумі діє учнівське наукове товариство «Пошук», історичне та філологічне відділення Смілянської філії Малої академії наук учнівської молоді, Міжнародний центр незалежних наукових і мовних експертиз «Знак», впроваджується науковий проект «Міжнародна програма розвитку  молодіжної науки в територіальних громадах».

У 2008 році колектив учителів початкових класів посів ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі «Початкова освіта ХХІ століття» у номінації «Творчий колектив».

13 квітня 2010 року школа-колегіум отримала нагороду - диплом і пам'ятну статуетку «Імідж освіти Черкащини».

З 1 вересня 2010 року заклад  працює як експериментальний майданчик Всеукраїнського рівня з теми «Виховання культури демократії  старшокласників засобами  телекомунікаційних проектів».

У липні-жовтні 2010 року колектив школи-колегіуму брав участь у міжнародному польсько-українському проекті «Пізнаємо, щоб співпрацювати. В українських школах про сучасну Польщу». У жовтні 2011 року представники закладу брали участь у міжнародному проекті «Відкритий світ», в рамках якого відвідали США.

27 жовтня 2010 року заклад нагороджено золотою медаллю та дипломом переможця виставки «Інноватика в освіті України-2010» за розробку і упровадження інноваційних освітніх технологій. У жовтні 2011 року - бронзовою медаллю та дипломом за виставку «Інноватика в освіті України-2011», 1 березня 2011 року - дипломом Міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади-2011» за активну участь в інноваційній модернізації національної системи освіти та Золотою медаллю переможця конкурсу творчих робіт в номінації «Упровадження у навчально-виховний процес середнього освітнього закладу інноваційних педагогічних технологій».

1 червня 2011 року школу №3-колегіум вдруге визнано «Флагманом освіти і науки України», нагороджено дипломом.

На базі школи №3-колегіуму діє регбійно-футбольний клуб «Сміла», вихованці якого є неодноразовими переможцями спортивних змагань з регбі.

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м.Сміла, вул. Незалежності, 90-а

Телефон: 2-55-25, 4-23-14

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Трушкова Тетяна Сергіївна

Історія школи бере початок від народження ХХ століття. 1906 року біля однієї з найперших цукроварень на Україні, на окраїні Сміли, було збудовано шкільний будинок, який складався з трьох класних кімнат, учительської та квартири завідувача.

14 вересня 1907 року Костиря Йосип Кирилович (завідувач з 1907 по 1922 рік), Костиря Раїса  Петрівна та Засловер Лідія Йосипівна зустрічали перших учнів.

У 1922 році із трикласної школи було утворено політехнічну семирічну школу №4, завідуючим якої став Іван Трохимович Редько.

Єдина трудова політехнічна семирічна школа №4 стала восьмирічною загальноосвітньою трудовою політехнічною. У 1995  році школа стала середньою.

За час існування школи з її стін вийшло чимало випускників, які стали лікарями, вчителями, інженерами, науковими співробітниками. Серед них:  Гетьман Анатолій – доктор технічних наук, професор; Мехеда Наталія – кандидат економічних наук; Бондаренко Олена – кандидат педагогічних наук; Булдовський Володимир – кандидат технічних наук, Лапін Олександр  - заслужений працівник сільського господарства.

З  вересня 2006 року директором школи призначено Тетяну Михайлівну Козубенко. Девіз її життя: «Усе, що робиться з любов'ю, приносить успіх».

Кількість учнів – 258.

У школі працює 16 учителів, із них:

- 5 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

- 7 – «спеціаліст першої категорії»;

- 1– «спеціаліст другої категорії»;

- 3 – спеціалісти (з них 2 – молоді вчителі)

- 4 вчителі мають педагогічне звання «старший вчитель»;

- 1 вчитель має педагогічне звання «учитель-методист».

Школа працює над науково-методичною проблемою «Гуманізація навчально-виховного процесу в школі та вдосконалення педагогічної майстерності вчителя, використання інноваційних технологій для підвищення результативності навчальних досягнень школярів».

З вересня 2006 по вересень 2010 у школі впроваджувалася виховна система «Вчинкове виховання – в аспекті становлення органів шкільного учнівського самоврядування». У 2010 році розпочато реалізацію завдань другої виховної системи «Перетворення середовища ризиків на простір  можливостей для самореалізації особистості дитини, попередження негативних проявів у дитячому та молодіжному середовищі». З вересня 2006 року оновлено зміст і форми роботи шкільного учнівського самоврядування. Створено Дитячу Спілку Дітей та Юнацтва «НЕОН» надзвичайно енергійні організовані незалежні». Розпочато впровадження проектних технологій у виховному процесі.

У школі обладнано 12 навчальних кабінетів. До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, Центр Дитячої Спілки «НЕОН», музейна кімната «Історія щколи», ігрова кімната для першокласників, дитяча спальня,  шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано 1 комп’ютерний клас. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Поглиблено вивчається українська мова та література (8 клас, 25 учнів). Профільним навчанням охоплено усі учні 11 класу (технологічний профіль, 17 учнів).

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонують 14 гуртків різних напрямів, якими охоплено 100% учнів.

Навчально-виховний комплекс ""Ліцей  - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів "Лідер" Черкаської області

Адреса: 20700 м. Сміла, Черкаська область, вул. Героїв небесної сотні, 16

Телефон: (047 33) 2-07-20,  т. 4 -31-79

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сайт:http://lider-smila.com.ua/

Директор – Гнідая Софія Анатоліївна, відмінник освіти України, заслужений вчитель України, вчитель-методист вищої кваліфікаційної категорії.

Навчально-виховний комплекс «Ліцей - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер» Смілянської міської ради Черкаської області створений шляхом реорганізації (злиття) Смілянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 Смілянської міської ради Черкаської області та Смілянського природничо-математичного ліцею Смілянської міської ради Черкаської області згідно з рішенням Смілянської міської ради від 30.03.2017 № 41 – 2/VІІ «Про реорганізацію Смілянської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 Смілянської міської ради Черкаської області та Смілянського природничо-математичного ліцею Смілянської міської ради Черкаської області», є їх правонаступником.

НВК «Ліцей - ЗОШ І-ІІІ ступенів «Лідер» Смілянської міської ради Черкаської області несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

- безпечні умови освітньої діяльності;

- дотримання державних стандартів освіти;

НВК «Ліцей - ЗОШ І-ІІІ ступенів «Лідер» Смілянської міської ради Черкаської області має таку структуру:

-     І ступінь – 1-4 класи (4 роки навчання),

-          ІІ ступінь - 5-9 загальноосвітні класи (5 років  навчання), проліцейні 8-9 класи з поглибленим вивченням окремих предметів (2 роки навчання),

-          ІІІ ступінь – 10-11 (12) – ліцейні класи (2 (3) роки навчання.

Термін навчання у ліцейних класах становить 2 (3) роки.

Структурним підрозділом освітнього закладу є Мала академія наук учнівської молоді.

Завданням новоствореного закладу  є створення високоефективної системи якісної освіти.

Головною метою НВК «Ліцей - ЗОШ І-ІІІ ступенів «Лідер»  є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти та задоволення потреб громадян, суспільства і держави щодо навчання здібних і обдарованих дітей. У закладі упроваджується інклюзивна освіта.

У НВК «Ліцей - ЗОШ І-ІІІ ступенів «Лідер» Смілянської міської ради Черкаської області запроваджено напрями: природничо-математичний, суспільно-гуманітарний та філологічний. Рада закладу може прийняти рішення про зміну напряму, профілю  навчання.

Станом на 01.09.2017 у закладі навчаються  677 учнів

Навчають учнів 60  вчителів, із яких:

-21 «вчитель-методист»;

-16 «старший вчитель»;

-45 спеціалістів вищої категорії;

-7 спеціалістів першої категорії.

У школі обладнано 37 навчальних кабінетів. До послуг учнів актова та спортивна зали, 2 комп’ютерні класи, профільні навчальні кабінети,  бібліотека, їдальня. Усі вчителі володіють методикою упровадження інноваційних технологій. Ключовими принципами впровадження інноваційних технологій у закладі є гуманізація змісту освіти, природо відповідність форм та методів навчання, емоційність навчання та демократизація освітнього процесу. Пріоритетними напрямками навчання є проектна діяльність та компетентнісно-орієнтований підхід. З нового навчального року учні перших класів навчатимуться за освітнім проектом «На крилах успіху».

Значна увага приділяється підвищенню рівня якості освіти, формуванню у учнів кращих духовних цінностей та рис гуманізму, національно-патріотичному вихованню, розвитку учнівського самоврядування, формуванню європейських цінностей та інше. Учні школи активні учасники міжнародних освітніх проектів, серед яких Европейська програма  eTwinningPlus. Члени Євроклубу «Ми-разом!» активні учасники міжнародного польсько-німецько-українського проекту учнівських обмінів.

Вже з першого року існування новий навчальний заклад, об’єднавши  традиції двох потужних учительського та учнівського колективів, здобув перемоги у конкурсі «Учитель року», предметних олімпіадах, конкурсі-захисті МАН і, започатковуючи нові традиції, творить історію навчально-виховного комплексу «Ліцей - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Лідер».

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6  Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса:  м.Сміла Черкаська область, вул.Сунківська,12

Телефон: (04733) 4-04-20, 2-09-38

Електронна пошта:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор школи: Чепка Леся Олексіївна

З 1962 по 1991 рік школа була восьмирічною (дев’ятирічною). Сучасне приміщення школи збудоване у 1962 році. З 1991-1992 навчального року школа стала середньою.

У школі навчались такі відомі люди як О.О.Цибко, віце-президент федерації регбі України, почесний президент РФК «Сміла»; Ю.І.Студанс, заступник міського голови м.Сміли, Л.Махасова, відома поетеса.

Кількість учнів – 259.

У школі працює 25 учителів, із них мають:

14 - кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;

1 - «спеціаліст першої категорії»;

5 - «спеціаліст другої категорії»;

2 - «спеціаліст»;

3 - 9 кваліфікаційний розряд.

Педагогічне звання «Вчитель-методист» має 1 вчитель, «педагог-організатор-методист» - 1, звання «Старший учитель» - 6.

Школа працює над проблемою «Вдосконалення професійної майстерності педагогів шляхом впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес». У школі обладнано 15 навчальних кабінетів, 2 майстерні, спальня та ігрова кімната для 6-річок, спортивний зал, бібліотека, їдальня, медичний кабінет. Комп’ютерний клас обладнаний сучасними комп’ютерами, де проводять уроки вчителі різних предметів.

У 7 кабінетах та шкільний бібліотеці комп’ютеризоване робоче місце вчителя. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій. Вивчається друга іноземна мова з 5 класу – російська. Профільним навчанням охоплені усі учні 10-11 класів (технологічний на базі МНВК за спеціальностями: автосправа, оператор ПК, бармен-офіціант).

Для задоволення освітніх потреб дітей та учнівської молоді у школі функціонує 15 гуртків різних напрямків, якими охоплено 63% учнів. Діє шкільний ляльковий театр «У світі казки», керівник О.В.Синільник.

Велика увага приділяється формуванню здорового способу життя, з 2007 року школа працює за програмою Школи сприяння здоров’ю.

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: Черкаська область, м. Сміла, вул. Б. Хмельницького, 51а

Телефон: (04733) 3-63-98, (04733) 3-44-68

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Ярошик Лариса Іванівна

Рішенням Смілянської міської ради Черкаської області 5.10.1992 засновано школу-новобудову на 44 класи у 53 мікрорайоні м. Сміла (замовник Смілянській радіоприладний завод).

Кількість учнів – 592

У школі працює 44 учителя, із них:

25 – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

8 – «спеціаліст першої категорії»;

2 – «спеціаліст другої категорії»;

4 – «спеціаліст» (із них - 2 молодих учителі);

13 вчителів мають педагогічне звання «старший вчитель»;

7 – «вчитель-методист»;

6 – «Відмінник освіти України»;

1 – «Заслужений працівник світи»;

1 – знак «Василь Сухомлинський».

Школа працює над проблемою «Підвищення ефективності навчально-виховного процесу шляхом упровадження освітніх технологій». У школі обладнано 18 навчальних кабінетів, 2 майстерні. До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано 2 комп’ютерні класи , де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Поглиблено вивчається українська мова (8-Ф клас, 20 учнів), математика (8-М клас – 25 учнів, 9-М – 26 учнів). Профільним навчанням охоплено усіх учнів 10-11 класів. Введені такі профілі навчання: філологічний (10-Ф, 22 учні, 11-Ф, 26 учнів), математичний (10-М, 23 учні, 11-М, 24 учні).

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 20 гуртків різних напрямів, якими охоплено 100% учнів.

На базі школи з 2000 року діє клуб «Спарта», гурток великого тенісу, Всеукраїнське творче дитяче об’єднання КРОКС.

Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м.Сміла Черкаської області, вул. Лобачевського, 2

Телефон: 3-75-88, 3-62-09

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Бондаренко Тетяна Володимирівна

Нащадками графа Олексія Бобринського за їх кошти для дітей залізничників була побудована чотирьохкласна школа. Школа стала осередком освіти для дітей і працівників станції Бобринська. На початку 20-их років школі було присвоєно звання Постишева і називалась вона Постишевська транспортна середня школа №22.

У 1935 році побудовано нове приміщення. У 1936 році відбувся перший випуск школи №22. Директором школи з 28 вересня 1945 року був Заремба Казимир Аполлонович. З 1961 року школу перейменовано в середню школу № 10 м. Сміли. У 1971 році школа добудувала  два корпуси – двохповерхові та трьохповерхові.

Кількість учнів – 604.

У школі працює 56 учителів, із них:

-         25 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

-         17 – «спеціаліст першої категорії»;

-         7 – «спеціаліст другої категорії»;

-         4 – спеціалісти;

-         6 -  учителів-методистів;

-         8 мають педагогічне звання «старший вчитель»;

-         10 – знак «Відмінників освіти України».

Школа працює над проблемою «Вдосконалення професійної майстерності педкадрів, підвищення результативності і якості навчально-виховного процесу шляхом впровадження інноваційних технологій навчання і виховання школярів».

У школі обладнано 23 навчальних кабінетів. До послуг учнів спортивний зал, бібліотека, шкільна їдальня, медичний та маніпуляційний кабінети, 2 майстерні. Обладнано комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Поглиблено вивчається українська мова, математика, історія та біологія. Профільним навчанням охоплені усі учні 10-11 класів. Введені такі профілі навчання: філологічний (українська мова та література – 11–Б та 10-Б класи, 40 учнів), математичний (11-А та 10-А класи, 50 учнів).

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 10 гуртків (160 учнів) і 36 гуртків на громадських засадах (381 учень).

Смілянська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11  Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла, Черкаської області , вул. Рєпіна, 47

Телефон: 3-64-13, 3-63-57

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Підмогильна Вікторія Миколаївна

Загальноосвітня  школа І – ІІІ  ступенів № 11 існує з 1982 року. У школі  працював Заслужений  тренер України Гуля Анатолій Якович, вчитель фізичної  культури.

Кількість учнів – 852.

У школі працює 56 вчителів , із них:

- 35 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

- 12 – «спеціаліст першої категорії»;

- 3  – «спеціаліст другої категорії»;

- 3  –  спеціалісти  ;

- 13 – вчителів мають  педагогічне  звання «вчитель - методист»;

-11 - вчителів мають педагогічне звання «старший вчитель»;

- 12 – «Відмінник освіти України».

Школа працює над проблемою «Впровадження інноваційних технологій  як  засіб  підвищення результативності та ефективності  навчально – виховного процесу». У школі обладнано 50 навчальних кабінетів. До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека, шкільна їдальня, медичний, стоматологічний кабінети. Обладнано 1 комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

Поглиблено вивчається біологія, хімія ( 8,9 класи – 80 учнів), українська мова і література  (8,9  класи  - 40 учнів ), математика  (9 класи  - 42 учні). Профільним  навчанням охоплено усіх учнів 10,11 класів – 113  учнів. Введені такі профілі навчання: екологічний (10 – Б клас – 30 учнів), математичний (10-М  клас – 22 учні, 11– М – 31 учень), хіміко – біологічний ( 11- Б клас -30 учнів).

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує  47  гуртків різних напрямів, якими охоплено 510 учнів.

На базі школи з 1987 року існує учительський ансамбль «Оксамит», з 2006 року працює хоровий колектив, який упродовж  трьох останніх років  є переможцем  фестивалю – конкурсу «Грайлива веселка», команда КВК, переможець обласного конкурсу  Ліги  старшокласників 2011 рік.

Смілянська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №12 з поглибленим вивченням англійської мови

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла Черкаської області, вул. Захисників України, 33

Телефон: 5-31-42, 5-31-72

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Сірик Станіслав Володимирович

Школа заснована у 1964 році як загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів. З 2005 року встановлено статус спеціалізованої школи  із поглибленим вивченням англійської мови.

Кількість учнів – 464.

У школі працює  40 учителів, із них:

- 15 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

- 17  - «спеціаліст першої категорії ;

- 3 - «спеціаліст другої категорії»;

- 5 - спеціалісти (з них – 5 – молоді вчителі);

- 8 - вчителі мають педагогічне звання «старший вчитель»;

- 5 - «вчитель-методист»;

- 9 - «Відмінник освіти України».

Школа працює над реалізацію науково-методичної проблеми «Вдосконалення уроку шляхом особистісно зорієнтованої системи навчання. Творчий розвиток учителя та учня». У школі обладнано 20 навчальних кабінетів. До послуг учнів спортивний зал, бібліотека, шкільна їдальня, медичний кабінет. Обладнано 1 комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. 11 кабінетів забезпечено комп’ютерною технікою.

Поглиблено вивчається англійська мова у 14 класах, що становить 74% від загальної кількості. Поглибленим навчанням охоплено 347 учнів (75%). Математичний профіль запроваджено у 11-А класі (20 учнів).

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 5 гуртків художньо-естетичного та спортивного спрямування, діяльністю яких охоплено  14% учнів 5-11 класів.

На базі школи з 2004 року створено музей народознавства «Джерело», який налічує близько 640 експонатів – предмети побуту та культури, має унікальну колекцію української вишивки усіх регіонів України. У квітні 2011 року музею присвоєно звання «Зразковий музей».

Комунальний заклад "Смілянський навчально-виховний комплекс "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І – ІІ ступенів №13  Смілянської міської ради Черкаської області"

Адреса: 20707 вул.Громова,71 м. Сміла Черкаської області

Телефон: 2-95-96, 2-95-97

Електронна пошта: smilaschool_13@ukr.net

Директор – Антоневич Казимир Раймондович

У 1900 році отець Терлецький відкриває церковно-приходську  школу в сторожці церковного приходу, де навчає дітей основам грамоти.  Л.О.Бобринський виділяє кошти для будівництва школи. У 1904 році – перший випуск учнів четвертого класу.

У 1923-1924 роках школа розпочинає роботу як філіал середньої школи №22 (нині школа №10). У 1935 році збудовано нове приміщення, початкову школу реорганізовано в семирічну.

У 2011 році  школа відзначила свою 111 річницю з дня заснування.

За часи свого існування школа випустила понад 2200 учнів, серед яких: Р.І Безкровна, науковець Запорізького університету; В.М.Ніколенко, професор Київського національного державного університету; А.А.Завгородній, декан фізичного факультету Харківського національного  університету ім. В.Н. Кармазіна; О.О.Мотузенко, п’ятиразовий чемпіон світу з веслування, срібний призер Олімпійських ігор у Сеулі; В.Б.Пантасенко, член Спілки художників України; О.М.Кугот, полковник Західного прикордонного округу; С.О.Коломієць, полковник Уральського військового округу; М.М.Кваша, адвокат Київської адвокатури, Даценко П.І., голова правління АТВТ «АТП – 17128» та інші.

У школі навчається 200 учнів.

У навчальному закладі працює  24 вчителі, з них:

- «Вчителів методистів»  - 4;

- «Старших вчителів» - 3;

- «Вчителів вищої категорії» - 8;

- «Відмінників освіти України» - 4.

У  школі  створено всі умови для забезпечення державних стандартів освіти, соціального захисту учасників навчально-виховного процесу та реалізації науково - методичної проблеми школи.

Навчальний заклад відповідає сучасним вимогам:  має автономну газову котельню та водогін, 2 спортивні майданчики (для молодших та старших класів), 2 майстерні, 4 класні кімнати для учнів 1 – 4 класів, 11 навчальних кабінетів для середньої та старшої школи, комп’ютерний клас,    бібліотеку, спортивний зал, їдальню.

Усі навчальні кабінети  під’єднані до мережі  Internet та локальної мережі.

Протягом останніх років  у школі введено поглиблене вивчення  української мови в 8 та 9 класах,  та впроваджено  технологічний профіль навчання для учнів 10, 11 класів  на базі МНВК.

Смілянський навчально-виховний комплекс  «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15» Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м.Сміла, вул. Кармелюка, 38 б

Телефон: (4733) 3-76-37, 3-77-37

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Бобришова Любов Володимирівна

Датою народження школи можна вважати 1912 рік, так як про це є документ – підтвердження: посвідчення, про закінчення 2х – класової школи Дульневим В.Я.

5 вересня 1961 року відкрито Смілянську восьмирічну школу. 1 вересня 1988 року  школа стає середньою. З 1992 року школа є Смілянським навчально – виховним комплексом «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15».

Кількість учнів загальноосвітньої школи – 285, вихованців дошкільного відділення – 77.

У школі працює 34 педагогічних працівників, із них:

- 9 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

- 8 – «спеціаліст першої категорії»;

- 3– «спеціаліст другої категорії»;

- 7 – спеціалісти (з них 1 – молодий вчитель);

- 5 – спеціалісти 9 тарифного розряду;

- 2 – спеціалісти 8 тарифного розряду;

- 6 вчителів мають педагогічне звання «старший вчитель»;

- 5 вчителів мають педагогічне звання «вчитель методист»

У НВК функціонує 4 групи дошкільного відділення – ясельного віку та 3 дошкільного віку, 11 класів.

Школа працює над проблемою «Вдосконалення професійної майстерності педагогічних кадрів, підвищення результативності і якості навчально – виховного процесу, шляхом впровадження інноваційних технологій навчання і виховання в класах І-ІІІ ступенів і дошкільного відділення».

У школі 24 навчальні кабінети, 2 технічні майстерні (столярна і слюсарна), кабінет обслуговуючої праці, актовий, спортивний, музичний зали, 2 їдальні (для школи на 180 місць та для дошкільного відділення), бібліотека з читальним залом та книгосховищем. Обладнано 1 комп’ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

07.04.1993 при сприянні адміністрації школи, за допомогою учнів, вчителів, батьків було створено свій музей.

Поглиблено вивчається українська мова (9 клас, 23 учні). Профільним навчанням охоплено усі учні 10-11 класів. Введені такі профілі навчання: філологічний, технологічний(10 клас, 28 учнів), суспільно-гуманітарний, технологічний (11 клас, 27 учнів).

Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує 16 гуртків різних напрямів, якими охоплено 90% учнів.

На базі навчально – виховного комплексу  створена нова структурна одиниця Черкаського козацького полку - Смілянська сотня ім. Василя Бурки та її офіційні представники: курінний отаман Петроченко Дмитро Андрійович та сотник Шевчук Віктор Володимирович, який є вчителем фізичного виховання та викладачем  предмету «Захист Вітчизни» закладу. Основною метою організації є формування національно свідомих громадян України, творче продовження в сучасних умовах козацьких звичаїв і традицій, вироблення в кожного члена організації прагнення розвивати в собі кращі людські риси українця – патріота.


Смілянський навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа   І ступеня – гімназія ім. В.Т. Сенатора”.

Адреса: Черкаська область, м. Сміла ,  вул. Соборна, 125

Телефон: (04733) 4-22-33, (04733) 4-20- 94

Директор: Дзевульська Олена Олегівна


Навчальний заклад засновано у 1908 році на кошти графа    Л.О. Бобринського як чоловіча гімназія. У 1914 році у приміщенні гімназії – шпиталь для поранених. Як школа заклад знову почав функціонувати вже у 1917 році.

У 1918 році вчитель фізики Іван Касьянович Іщенко створив перший фізичний кабінет. У тому ж 1918 році закінчив гімназію її перший медаліст – Григорій Штерн, який згодом став одним із перших Героїв Радянського Союзу. Силами учнів у 1922 році сконструйовано перший радіоприймач. Після Жовтневої революції вона стала трудовою школою. Саме тут у 1934 році  почала виходити перша друкована шкільна газета.

Шкільна хорова капела у 1940 році на Республіканському огляді посіла І-е місце. Під час німецько-фашистської окупації приміщення гімназії стало концтабором. Були знищені всі наочні посібники, а обладнання фізичного кабінету опинилося на вулиці. Подружжя Муштенко (вчителі фізики і математики), ризикуючи життям, зберегли те обладнання до кінця війни.

Колишні учні школи стали організаторами та учасниками підпілля, яке вело боротьбу з ворогами: Олександр Міщенко, Юрій Канарський, Наум Фастовський. Високе звання Героя Радянського Союзу отримали випускники Григорій Штерн, командарм Далекосхідної армії та Василь Сенатор, штурман ескадрильї винищувачів.

На даху нашої школи 29 січня 1944 року встановлено Прапор Перемоги. А в приміщенні розташувався евакогоспіталь.

Після великої Перемоги життя гімназії відродилося знову. Вона стала школою № 65, а згодом – №14. Рішенням міськвиконкому 1 вересня 1994 року школі №14 надано статус гімназії.

У 2003 році гімназія стала експериментальним навчальним закладом Всеукраїнського рівня. З 2003 по 2008 роки педагогічний колектив працював над темою: «Особистісно-зорієнтоване виховання та навчання в умовах інноваційного навчального закладу». У межах дослідно-експериментальної роботи гімназія співпрацює з Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Інститутом проблем виховання Академії педагогічних наук України (директор доктор психологічних наук, академік Бех І.Д), та Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти  педагогічних працівників( директор кандидат педагогічних наук   Чепурна Н.М.), вищими навчальними закладами області. Результатом роботи є видання методичних посібників у трьох книгах щодо організації особистісно орієнтованого навчально – виховного процесу за інноваційними технологіями та численні публікації у фаховій пресі. Експериментальна робота закладу отримала визнання на всеукраїнському рівні і відзначена бронзовою медаллю ХІІ Міжнародної виставки «Сучасна освіта в Україні – 2009». Навчальний заклад є лауреатом громадських акцій: «Флагман сучасної освіти України» 2009 року, «Флагмани освіти і науки України» 2010року.

Кількість учнів -558

У навчально-виховному комплексі працює 40 учителів, із них:

1 – Заслужений працівник освіти;

9 – «Відмінник освіти України»;

24 – мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;

8 –«Спеціаліст першої категорії»;

2 – «Спеціаліст другої категорії»;

6 – спеціалісти ( із них 3 – молоді вчителі );

7 – мають педагогічне звання «Старший учитель»;

8 –  «Учитель-методист».

З 2008 року навчально-виховний комплекс здійснює дослідно-експериментальну роботу за темою: «Психолого-педагогічні умови самореалізації учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

У школі обладнано 25 навчальних кабінетів, 2 комп’ютерні класи (у початковій школі та приміщенні гімназії). У кожному класі є комп’ютер який під’єднано до мережі Інтернет. Усі вчителі володіють інтерактивними технологіями та застосовують під час проведення уроків різних освітніх галузей.  До послуг учнів актовий та спортивний зали, бібліотека – медіатека, ресурсний центр з вивчення іноземних мов, їдальня, медичний кабінет. Функціонує Зразковий музей історії школи.

Поглиблено вивчаються українська мова ( 9 клас – 33 учні, 10-Б клас - 17 учнів, 11-Б клас – 24 учні), англійська мова (10-А клас – 28 учнів, 11-А клас - 16 учнів). Профільним навчанням охоплені усі учні 10 – 11 класів. Профіль навчання: філологічний (10-А , 11-А- іноземна філологія, 10- Б, 11-Б – українська філологія). Допрофільне навчання у 8 - Б класі – економіка.

У школі функціонує 32 гуртки різних напрямків, якими охоплено 100% учнів. Видається шкільна газета «Дзвоник», що є неодноразовим переможцем Всеукраїнської виставки «Молодіжний акцент».

Колмунальний заклад "Смілянська спеціалізована мистецька школа-інтернат  Черкаської обласної ради

Адреса: Черкаська обл., м. Сміла, пров. Захисників України, 34

Телефон: 3-60-63, 5-25-45

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Косенко Наталія Петрівна

Смілянська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради створена як середня школа у жовтні 1961 році в новобудованому типовому приміщенні. Засновником школи-інтернату була Смілянська  міська рада. Відповідно до рішення Черкаської обласної ради від 06.07.2001 р № 20-21 «Про передачу та прийняття майна обласної комунальної власності» майновий комплекс школи-інтернату переданий до обласної комунальної власності. Школа-інтернат розташована на земельній ділянці площею 2,4912 га.

З 1988 року школа набула статусу загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. А з 2005 року – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради.

Школа працює над методичною проблемою: «Вдосконалення професійної майстерності педкадрів, підвищення рівня навчальних досягнень учнів, рівня їх  вихованості шляхом оптимізації навчально-виховного процесу як головного напрямку педагогічних інновацій. Створення комфортних умов навчання, виховання та проживання дітей в школі-інтернаті».

Школа-інтернат має  навчальний та два спальних корпуси, їдальня на 120 місць, спортивний зал, майстерні, що об’єднані  в одну будівлю. В окремих будівлях розташовані: медичний пункт, пральня, гараж, овочесховище та котельня.

Територія школи-інтернату впорядкована, огороджена, озеленена, заасфальтована, збоку фасаду школи розбиті квітники.

Школа-інтернат має індивідуальне забезпечення  теплом, централізоване водопостачання та водовідведення.

Заклад має необхідний набір приміщень для організації навчально-виховного процесу (20 класних кімнат, включаючи навчальні кабінети, 3 майстерні, спортивний та тренажерний зали, учительська, музейна кімната, методичний кабінет, кімната відпочинку, ігрова кімната, кабінет соціально-психологічної служби).

У школі створені і працюють обов’язкові структурні підрозділи: два гуртожитки з житлово-побутовими осередками для відпочинку і дозвілля, кімнатою гігієни і внутрішніми туалетами, харчоблок, медичний пункт, господарчо-побутовий комплекс.

Харчоблок школи має набір сучасного технологічного обладнання. У 2009 році проведено капітальний ремонт харчоблоку та столової зали. Школа має автомобіль ГАЗ – 53, 1988 року випуску,  для вирішення господарських питань та грузопасажирський автомобіль «Соболь». Пральня школи має три пральні машини, центрифугу, сушилку, проточний водонагрівач.

Для ефективного здійснення навчально-виховного процесу та фінансово-господарської діяльності, школа в своїй роботі  використовує 23 комп’ютери, 4 телевізори, відеомагнітофон, музичний центр, музичний інструмент «Ямаха».

У школі навчається 138 учнів, із них 8 – діти, позбавлені батьківського піклування. Школа-інтернат згідно з штатним розписом укомплектована педагогічним та обслуговуючим персоналом. У школі-інтернаті працює 31 педагогічний працівник, із них 11 вчителів, 16 вихователів, соціальний педагог, практичний психолог, логопед та педагог-організатор. Із числа  педпрацівників 11 (31.4%) осіб мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 12 (40%) -  «спеціаліст І категорії», 9 (30%) – «спеціаліст ІІ категорії», 2 (6,7%)  - «спеціаліст».

Три педпрацівники мають педагогічне звання „учитель-методист”, четверо – „старший учитель”, п’ять – мають звання «Відмінник України».

Усі педагоги мають повну вищу освіту.

Всі педагогічні працівники один раз у 5 років  проходять курсове підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Організуючим і координуючим центром методичної роботи в школі-інтернаті є рада методичного кабінету.

Усі педагогічні працівники  підвищують свій фаховий рівень через участь у роботі міських, шкільних методичних об’єднань та самоосвіту. Педагоги школи працюють в 3 методичних об’єднаннях, та школі молодого та малодосвідченого педагога «Шанс».  Методичний кабінет школи обладнаний відповідно до Положення про методичний кабінет, він має сучасний естетичний вигляд, повністю забезпечений технічними засобами, підключено до мережі Інтернет, достатня кількість педагогічної, методичної та довідкової літератури. Створені умови для самоосвітньої роботи педагогів. У 2011 році підписка на періодичні видання складає біля 7,0 тисяч гривень.

Навчальний процес школи-інтернату організовано  відповідно до робочого плану, що розроблений за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів затвердженими МОН України.

Робочий навчальний план школи-інтернату на навчальний рік затверджується Головним управлінням освіти і науки Черкаської облдержадміністрації.

Мова навчання в школі-інтернаті – українська.

Школа працює за п’ятиденним робочим тижнем.

З 2010 року в школі введено спортивний профіль для учнів 10,11 класів, що є ефективним засобом диференціації навчання і має на меті забезпечити більш глибоку підготовку старшокласників у тій галузі знань і діяльності, до яких у них сформувались стійкі інтереси і здібності (зайняття спортом). Ураховуючи профільне спрямування, кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу та бажання учнів в 10-11 класах з фізичної культури обрано модуль «Спортивні ігри».

Варіативна складова навчального плану включає такі компоненти, як предмети та курси за вибором, факультативи, індивідуальні та групові заняття.

Курси за вибором та факультативи спрямовані на забезпечення всебічного розвитку вихованців, розвиток пізнавальних інтересів, поглиблення знань та умінь школярів, формування особистості.

У школі працюють  гуртки та клуби за інтересами (18 гуртків), які охоплюють всіх вихованців школи-інтернату. Це предметні, народної творчості, естетичного спрямування, юних натуралістів, спортивні.

Слід відмітити, що робота більшості гуртків плідна і результативна. Це участь у  виставках, змаганнях,  оглядах художньої самодіяльності. Серед вихованців школи є призери міських предметних олімпіад, обласних спортивних змагань, міжнародних молодіжних змагань по спортивному радіозв’язку на коротких хвилях, дипломант щорічного обласного фестивалю дитячої творчості «Духовні скарби Черкащини».

Педколективом вживалися заходи щодо забезпечення  обов’язковості загальної середньої освіти, охоплення навчанням дітей та працевлаштування випускників.

Ефективними заходами вдалося забезпечити якісне відвідування учнями школи та попередити бездоглядність.

Головною метою діяльності школи-інтернату у 2010-2015 р.р. є забезпечення соціального захисту та надання якісних освітніх послуг дітям, сім’ї яких потребують державної допомоги.

Будинок дитячої та юнацької творчості Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла, Черкаської області, вул. Соборна, 123

Телефон: 33483, 40143

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор – Бакєєва Любов Володимирівна

Будинок дитячої та юнацької творчості засновано 1935 року як Будинок піонерів.

Рішенням виконавчого комітету Смілянської міської Ради народних депутатів від 28.11.1991 року №543 заклад було перейменовано в Будинок дітей та юнацтва.

Відповідно до рішення № 578 виконавчого комітету Смілянської міської ради від 29.06.2004 Будинок дітей та юнацтва перейменовано в Будинок дитячої та юнацької творчості.

Наказом Міністерства освіти і науки України №253 від 26.07.1996 року БДЮТ віднесено до найбільших позашкільних закладів освіти України, наказом МОН України №202 від 11.03.2010 підтверджено віднесення БДЮТ до найбільших позашкільних закладів освіти України.

Будинок дитячої та юнацької творчості працює за напрямами позашкільної освіти:

-       Художній – 75 груп, 1292 учні;

-       Фізкультурно-спортивний та оздоровчий – 16 груп, 218 учнів;

-       Туристсько-краєзнавчий – 16 груп, 247 учнів;

-       Технічний – 6 груп, 56 учнів;

-       Еколого-натуралістичний – 10 груп, 187 учнів;

-       гуманітарний – 30 груп, 452 учні.

Всього в закладі – 153 групи, в яких навчається 2452 навчається вихованці.

В Будинку дитячої та юнацької творчості працює 60 педагогічних працівників, із 4 – сумісники.

4 педагогічні працівники мають звання «Відмінник освіти України»,  3 педагоги мають звання «Майстер спорту України", 2 – кандидати у майстри спорту.

Оновлюючи зміст позашкільної освіти та оптимізуючи навчально-виховний процес, з метою підвищення рівня професійної майстерності педагогів педагогічний колектив навчального закладу продовжив роботу над проблемним питанням: «Підвищення результативності та якості навчально-виховного процесу шляхом упровадження компетентнісно орієнтованого підходу до позашкільної освіти».

Навчально–виховний процес організовано на базі 4-х приміщень, у яких обладнано 30 кабінетів, 3 хореографічні зали, 2 спортивні зали. У закладі працює 10 Зразкових художніх колективів.

Смілянська дитячо-юнацька спортивна школа «Олімп» Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла, вул. Мічуріна, 42

Телефон: 5-07-70, 5-06-65

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор: Коломієць В’ячеслав Анатолійович

Дитячо-юнацька спортивна школа у м. Сміла відкрита у 1955 році, нині Смілянська ДЮСШ «Олімп». На цей час ДЮСШ «Олімп» налічує 27 навчальні групи, у яких навчається 334 учні та відвідують заняття у відділеннях і секціях :

 • Легкої атлетики
 • Спортивної гімнастики
  • Футболу
  • Секції боротьби дзюдо
  • Секції карате-до
  • Секції регбі

За час існування спортивної школи тренерами –викладачами підготовлено:

 • 4 майстрів спорту СРСР, та 6 майстрів спорту України;
 • 78 кандидатів у майстри спорту СРСР та 32 КМС України;
 • більше 340 спортсменів 1 розряду та цілу плеяду спортсменів 2 та 3  розрядів.

Вихованцям ДЮСШ, що виступали в різний час на всесоюзних, міжнародних аренах та Чемпіонатах світу і Олімпійських іграх було присвоєно почесне звання :

 • Заслужений майстер спорту СРСР – 1 чол.;
 • Заслужений майстер спорту України-1 чол.;
 • Майстер спорту міжнародного класу-5 чол.;
 • Майстер спорту СРСР -11 чол.;
 • Майстер спорту України-10 чол.

Школа пишається тим, що її вихованці у різний час з честю захищали спортивну честь міста, області та країни.

У 2003 році, рішенням міськвиконкому, школа змінила назву на ДЮСШ «Олімп».

У ДЮСШ «Олімп» працює 11 тренерів-викладачів, із них:

 • 2 мають вищу тренерську категорію;
 • 1 має першу тренерську категорію;
 • 2 мають другу тренерську категорію;
 • 6 спеціалістів;
 • 2 мають звання майстра спорту України міжнародного класу;
 • 2 мають звання майстра спорту України.

Смілянська ДЮСШ «Олімп» є комплексною спортивною школою, у якій працює 3 відділення: легка атлетика, спортивна гімнастика, футбол, та секції: боротьби дзюдо,  карате-до, регбі.

За період 2001-2010 років за підсумками обласного огляду-конкурсу спортивної майстерності серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл області ДЮСШ «Олімп» займає тільки призові місця, а останні 4-ри роки є переможцем, за що нагороджується кубками та грамотами Черкаського обласного управління з фізичного виховання та спорту КФВС МОН України.

Власного спортивного приміщення школа не має. На цей час у підпорядкуванні Смілянської ДЮСШ «Олімп» знаходяться спортивний комплекс «Юність», де є крита бігова доріжка (р.р.120*6м.) із синтетичним покриттям, приміщення для зберігання веслувальних суден на 90 одиниць, футбольне поле, два спортивних майданчика зі штучним покриттям для гри в футбол (р.р. 15м.*24м., 22м.*42м.), стадіон «Локомотив», нежитлові приміщення по провулку Павлова.

Заняття в зимовий період проводяться у спортивних залах загальноосвітніх шкіл міста №№ 3, 5, 7, 10, 11, 12, гімназії, СК «Авангард», а в літній період на стадіонах: «Юність», «Локомотив», «Авангард», манежі СК «Юність».


Смілянський міжшкільний  навчально-виробничий комбінат  Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: Черкаська область, м. Сміла, вул. Мічуріна, 5

Телефон: 4-05-72

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Директор: Коваленко Микола Миколайович

Міжшкільний навчально-виробничий комбінат  відкритий 1 вересня 1977 року для учнів 10 класів середніх шкіл №№ 1, 2, 3, 10, 11, 12, 13, 14, та інтернату № 2.

У МНВК навчається 177 учнів.

Працює 5 учителів та 2 майстри виробничого навчання, із них:

- 4 мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;

- 1 спеціаліст;

- 2 майстри виробничого навчання 12 розряду.

Комбінат працює над проблемними питаннями «Вдосконалення професійної майстерності педпрацівників шляхом впровадження інноваційних технологій навчання і виховання школярів та профорієнтаційної роботи».

У міжшкільному навчально-виробничому комбінату обладнано 5 кабінетів:

- кабінет будови вантажного та легкового автомобіля;

- кабінет безпеки дорожнього руху;

- кабінет операторів комп’ютерного набору;

- кабінет торгівельної справи;

- автослюсарна лабораторія;

Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій.

В комбінаті проводиться професійна підготовка за спеціальностями:

- оператори комп’ютерного набору;

- водій автотранспортних засобів категорії «С»;

та допрофесійна підготовка за спеціальностями:

-         бармени-офіціанти;

-         автослюсарна справа.

Дошкільний  навчальний  заклад  № 1 «Дружба» (ясла садок  комбінованого типу)  Смілянської міської ради

Черкаської області

Адреса: м.Сміла Черкаської області. вул.Кондратюка,11

Телефон : (04733) 4- 22-59

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завідувач – Євдокимова Марина Сергіївна

Заклад було  засновано  19  жовтня  1987  року.

У дошкільному навчальному закладі  функціонує  6  груп , із них :

- 2 – раннього віку;

- 4 -  дошкільні ( з них одна логопедична)

У дошкільному закладі виховується 147 дітей.

Педагогічний колектив налічує 13  педагогів, із них:

2 - мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії»

9 - «спеціаліст».

2- мають 8 розряд.

Працює 1 вихователь-методист, 1 музичний керівник, 1 учитель-логопед, 1 практичний психолог, 1 медична сестра.

Дошкільний навчальний заклад працює над методичною проблемою: «Виховання у дітей дбайливого ставлення до власного здоров’я в умовах дошкільного навчального закладу шляхом впровадження інноваційних технологій».

Основні напрямки роботи :

-         Виховання дітей у свідомості того, що людина – частина природи і суспільства.

-         Встановлення гармонійних відносин дітей з живою і неживою природою.

-         Формування особистості  дитини.

-         Виховання у дітей дбайливого і бережливого ставлення до власного здоров’я.

-         Вироблення навичок особистої гігієни.

-         Загартування дитини та її рухова активність.

-         Профілактика та усунення шкідливих звичок.

-         Здійснення валеологічного моніторингу.

У закладі обладнані групові та спальні кімнати. До послуг дітей музична зала, медичний кабінет, ізолятор, кабінети психолога, логопеда, для педагогічних працівників працює методичний кабінет.

У 2010 році вихователь-методист дошкільного навчального №1 «Дружба» була делегатом І з’їзду дошкільників, що проходив у місті Київ.

У дошкільному навчальному закладі працюють гуртки: «Маленькі кухарі» та «Співаночка –весняночка».

Дошкільний навчальний заклад № 2 «Берізка» (ясла-садок) Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м.Сміла Черкаської області. вул.Ротондівська ,42

Телефон : (04733) 4- 25-17

Електронна пошта:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завідувач – Чернай Неля Володимирівна

Дошкільний навчальний заклад № 2 «Берізка»

Розпочав свою роботу у листопаді 1937 р.

У дошкільному навчальному закладі  функціонує  5  груп , із них :

- 2 – раннього віку;

- 3 -  дошкільні

У дошкільному закладі виховується 105 дітей.

У закладі працює 9 педагогічних працівників, з них:

4 педагоги - мають вищу освіту ,    5  – середню спеціальну ;

1 завідувач  -12 розряд;

5 вихователів – 9 розряд;

1 – 8 розряд;

1 музкерівник – 7 розряд;

1 практичний психолог – спеціаліст. Працює 1 медична сестра.

Колектив дошкільного закладу працює на проблемою «Удосконалення навчально-виховного процесу шляхом впровадження інтерактивних технологій».

Дошкільний заклад працює за пізнавальним напрямком.

У групах створені умови для навчання та виховання дітей, предметно- розвивальне середовище відповідає віку дітей. У кожній групі створені ігрові центри, живі куточки, куточки психологічного розвантаження.

У закладі обладнані групові та спальні кімнати. До послуг дітей музична зала, медичний кабінет, кабінети психолога.

У закладі працює гуртки для старших дошкільників «Веселкова палітра», «Вироби з солоного тіста».


Дошкільний навчальний заклад №7 «Сонечко» (ясла-садок комбінованого типу)

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м.Сміла, Черкаської області, вул.Заводська, 13

Телефон: (04733) 4-42-83

В.о.завідувача закладу - Дзюбак Леся Олексіївна

Дошкільний навчальний заклад №7 «Сонечко» було відкрито восени 1948 року.

У 195І році приміщення дошкільного закладу було віддане у розпорядження цукрового заво­ду.

У 1979 році було здано нове двоповерхове приміщення дошкільного закладу за типовим проектом на 140 місць.

У серпні 2001 року дошкільний навчальний заклад передано у комунальну власність міста.

У закладі функціонує 6 груп, із них:

- 1 для дітей раннього віку;

- 2 дошкільні (логопедичні);

- 3 дошкільні.

У закладі виховується 130 дітей.

У дошкільному навчальному закладі працює 15 педагогічних працівників, із них з вищою освітою 9, середньою спеціальною – 6.

- 1 з вищою категорією;

- 2 педагогічних працівники мають І категорію;

- 1 - ІІ категорію;

- 5 спеціалісти;

- 5 педагогів мають 9 розряд;

- 1 – має 7 розряд.

Працює 1 вихователь-методист, 1 музичний керівник, 2 учителі-логопеди, 1 практичний психолог, 1 медична сестра.

Педагогічний колектив працює над реалізацією проблеми «Сучасні підходи до цілісного розвитку особистості дошкільників шляхом запровадження інтегрованої моделі освітнього простору». Головним завданням є створення умов для формування гармонійної та всебічно-розвиненої особистості, практичної реалізації та взаємозв’язку моделі життєвої компетентності дошкільників, професійної компетентності педагогів та моделі педагогічної культури батьків через інтегрований освітній процес.

У закладі обладнані групові та спальні кімнати. До послуг дітей музична зала, медичний кабінет, кабінети психолога для вихователів працює методичний кабінет.

Для задоволення інтересів обдарованих  дітей працюють гуртки: театралізований «Казковий дивосвіт», логіко-математичний «Чомусики» та художньо-естетичний «Пластилінові фантазії».

Дошкільний навчальний заклад №8 (ясла-садок) Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла Черкаської області  вул..  І.Франка, 19

Телефон :  :  (04733) 5-08-57

Електронна пошта: -

Завідувач  -  Мельник Тетяна Анатоліївна

Приміщення дошкільного навчального закладу №8  побудоване у 1953 році. У 1996 заклад передано у комунальну власність міста.   Дошкільний навчальний заклад розрахований на 30 дітей.

У закладі працює 2 групи:

- 1 для дітей раннього віку;

- 1  дошкільна (різновікова).

Працює 4 педагоги, із них: 1 з вищою освітою, 3 із середньою спеціальною.

1 – «спеціаліст»;

3  має  9 розряд.

Колектив працює над реалізацією науково-методичної проблеми: «Забезпечення повноцінного фізичного розвитку дітей шляхом впровадження інноваційних технологій відповідно до програми розвитку дітей дошкільного віку «Я у Світі».

Заклад працює за народознавчим напрямком.

У закладі обладнані групові та спальні кімнати. До послуг дітей музична зала, міні музей.

Дошкільний навчальний заклад №11 «Зірочка» (ясла-садок) Смілянської міської ради

Черкаської області

Адреса: м.Сміла, Черкаської області, вул. Кам’янська, 8

Телефон: :  (04733)  4-25-97

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завідувач: Косенко Наталія Володимирівна

Дошкільний навчальний заклад №11 «Зірочка» побудований у 1976 році, знаходився на балансі Смілянської швейної фабрики. Розрахований на 6 груп з проектною потужністю на 122 місця.

У 1996 році заклад передано у комунальну власність міста.

У дошкільному навчальному закладі працює 4 групи, з них:

1 для дітей раннього віку;

3  для дітей дошкільного віку, виховується  89 дошкільників.

Працює 9 педагогів, з них мають вищу освіту – 4 педагоги, 5 – середню спеціальну, 2 з них здобувають вищу освіту. Педагогічні працівники мають такі кваліфікаційні категорії:

1 «вихователь вищої категорії»;

3 «спеціаліст»;

1 - 9 тарифний розряд;

3 - 8 тарифний розряд;

1 - 7 тарифний розряд.

Дошкільний навчальний заклад поглиблено працює над проблемою: «Впровадження інноваційних технологій навчання щодо виховання любові до природи, навколишнього світу через використання спадщини Василя Сухомлинського». З 2003 року глибоко працює над впровадженням цільової творчої програми «Сухомлинський і діти».

У закладі для дітей працює 3 гуртки: «Пластилінові дива» - з нетрадиційними техніками ліплення для дітей середньої групи, «Шашковий» - для дітей старшої групи, та пісенний гурток «Дзвіночок» для дітей середньої і старшої групи.

Дошкільний навчальний заклад оснащений просторою музичною (фізкультурною) залою, медичний кабінет. Для послуг педагогів є методичний кабінет, у якому зібрано достатньо матеріалу для проведення освітньо-виховного процесу.  Заклад має 2 комп’ютера, доступ до соціальної мережі Інтернет. Всі педагоги володіють комп’ютерною грамотою, методикою використання інформаційних технологій.

Дошкільний навчальний заклад №12 «Ромашка» (ясла – садок комбінованого типу)

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: 20700  м. Сміла, Черкаської області, вул. Павлова,32

Телефон:  (04733) 3-64-47

Електронна  пошта: dnz 12 romashka @ ukr. net.

Завідувач – Саганенко Ніна Григорівна

Дошкільний навчальний заклад №12 має давню історію. Перша будівля

ясел – садка №12 на 70 місць, побудована  на кошти обласної Черкаської психіатричної лікарні.  Садок почав працювати з 1 вересня 1960 року.

З 1985 року прийнято рішення міськвиконкому про будівництво дитсадка радіоприладного заводу по вулиці Павлова, 32.

У 1986 році розпочато будівництво нового дошкільного закладу.  Багато  докладено зусиль для будівництва закладу директором радіоприладного заводу Банніковим Юрієм Олександровичем.

1  березня  1987  року відбулося офіційне відкриття дитячого садка «Ромашка» (приміщення закладу було розраховано на 280 місць, з функціонуванням 12 груп).

За 25 років дитячий садок випустив більше двох тисяч дітей, серед яких були  головні економісти, прокурори, лікарі, програмісти, вчителі і просто гарні матусі і татусі, які привели своїх нащадків  знову до нашого садочку. Один із випускників Гаркавий Костянтин Ігорович став головним лікарем Черкаського облневродиспансеру. Стеценко Тетяна Леонідівна  працює головним економістом  Шевченковської дистанції  зв’язку. Скалига Леся Петрівна - завідуюча відділенням  ЧОПЛ.

Багато змін відбулося в житті закладу.

5 липня 1995 року заклад був переданий у комунальну власність міста.

У дошкільному навчальному закладі працює 20 педагогічних працівників, із них з вищою освітою 10, середньою спеціальною – 10.

- 3 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;

- 1 – „спеціаліст першої категорії”;

- 16 – спеціалістів (з них 2 – молодих спеціаліста);

- 1 - вчитель – логопед  має педагогічне звання „старший вчитель”;

- 1 – „Відмінник освіти України”.

- 1 - має педагогічне звання „вихователь-методист”.

Працює 1 медична сестра.

Усі педагогічні працівники володіють методикою використання інформаційних технологій.

У  закладі  функціонує  9  груп,  з  них:

- 2  для дітей раннього віку;

- 7  дошкільних;

- 2  дошкільні (логопедичні);

-  2  дошкільні (санаторні),  у яких виховується 183 дитини.

У дошкільному закладі обладнано 9 групових приміщень, спалень, 2 логопедичні кабінети, 2 спортивних зали, музичний зал, медичний  та фізіотерапевтичний кабінети, ізолятор, музей-кімната, інформаційний кабінет, кабінет психологічного розвантаження, кабінет фітотерапії.

Головним завданням дошкільного закладу завжди було зміцнення і охорона здоров’я, життя дітей.

Дошкільний  навчальний  заклад  працює  за  профільним  напрямком   “Екологічне  виховання  дошкільника”. Колектив створює  у  закладі  домашню  атмосферу,  де  комфортно,  затишно  і  безпечно.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, забезпечення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного розумового й духовного розвитку.

Головними  завданнями  дошкільного закладу є:

 • реалізація   державної  політики  в  галузі    освіти;
 • забезпечення   фізичного   і   психічного   здоров'я   дітей;
 • формування  умінь  і   навичок, необхідних  для  навчання  в  школі;
 • формування   гармонійно  розвиненої  особистості    із   високими моральними    цінностями.

У дошкільному закладі створено умови для розвитку творчої та обдарованої особистості. Працюють гуртки: «Різнокольорова країна», «Пластилінова краса»,  «Веселі  музиканти», лабораторія народної медицини, театралізації та драматизації,  «Художня праця», «Таємниці української мови».

Ефективність виховної роботи педагога залежить від уміння працювати з батьками, тому дошкільний заклад тісно співпрацює з родинами вихованців, проводяться родинні свята, Дні відкритих дверей, День довіри, батьківська школа, різноманітні розваги, родинний міст тощо.

Щороку педагогічний колектив ДНЗ №12 «Ромашка» успішно виконує поставлені перед ним завдання.  Педагогічні працівники закладу були переможцями міського конкурсу «Вихователь року».


Дошкільний навчальний заклад №17 «Пролісок» (ясла – садок комбінованого типу)

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла, Черкаської області, вул. Ротондівська, 50

Телефон: 4-40-41

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завідувач – Говрас Світлана Джанівна

Дошкільний навчальний заклад №17 «Пролісок» було відкрито 17 вересня 1973 року. Приміщення збудоване за типовим проектом на 140 місць.  Першою завідуючою ясел-садка №17 була Шульга Надія Олексіївна.

У закладі працює всього 6 груп, із них:

3 – дошкільні групи,

1 – цілодобова для дітей віком до 3-х років,

1 – група компенсуючого типу для дітей з вадами зору,

1 – група компенсуючого типу для дітей із затримкою психічного розвитку. У цих групах виховується 137 дітей.

Дошкільний навчальний заклад забезпечений кадрами згідно зі штатним розписом на 100%.  Всього працівників - 37, з них обслуговуючого персоналу – 21, педагогічних працівників – 15, із них: вищою педагогічною освітою – 9,

із середньою спеціальною – 6.

- 4 – „спеціаліст першої категорії”;

- 2 – „спеціаліст другої категорії”;

- 2 –  спеціалісти;

- 1 педагог 12 розряд;

- 1 педагог має 8 розряд;

- 5  - 9 розряд.

Працює 1 вихователь-методист, 1 вчитель-дефектолог, 1 практичний психолог, 1 музичний керівник, 10 вихователів, 1 медична сестра та 1 офтальмологічна медична сестра.

Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №17 спрямовує свою педагогічну діяльність на реалізацію науково-методичної проблеми „Професійна самореалізація педагогічних працівників закладу в забезпеченні психофізичного та соціально-морального розвитку дитини» за художньо-естетичним напрямком.

У дошкільному закладі створено умови для реалізації сучасних вимог дошкільної освіти.

Робота педагогічного колективу спрямовується на вирішення таких завдань:

-         використання сучасних педагогічних технологій для розвитку художньо-естетичних здібностей дошкільників;

-         виховання у дітей здорового способу життя;

-         активне залучення батьків до суспільного життя закладу;

-         розвиток емоційно-ціннісної сфери дошкільників;

-         психологічна підготовка дітей до навчання у школі.

У закладі створено кабінет психологічної служби, обладнано спортивно-музичну залу, методичний кабінет, медичний кабінет, ізолятор на одне місце. Дошкільній заклад підключено до мережі Internet. Усі педагогічні працівники володіють методикою використання інформаційних технологій.

У  дошкільному навчальному закладі для дітей працюють гуртки художньо-естетичного напрямку: фольклорно-етнографічний, орігамі, «Чарівний пензлик».

У групах компенсуючого типу створено належні умови для організації корекційної  роботи з дітьми з особливими потребами та вадами у фізичному і психічному здоров’ї.

Педагоги закладу беруть  активну участь: у інтернет-конференціях, інтернет-семінарах, міських формах методичної робити, щорічних виставках педагогічної майстерності «Сплітаємо вінок ідей». 4 роботи педагогічних працівників закладу у 2011 році представлені на обласній виставці  «Освіта Черкащини».

Особлива увага в закладі приділяється роботі з родиною. Батьки залучаються до спортивно-музичних свят, розваг. Беруть активну участь у виставках дитячої творчості та фото-виставках.


Дошкільний навчальний заклад №18 «Чебурашка» (ясла-садок комбінованого типу)

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла, Черкаської області вул. Чкалова, 16

Телефон:  (04733) 4-10-83

Електронна пошта: dnz18 @ ukr. net

Завідувач: Тимофієва Лариса Григорівна

Двоповерхове приміщення дошкільного навчального закладу №18 збудовано і здано в експлуатацію в квітні 1977 року.

У закладі працює 11 груп, із них:

2- раннього віку;

1 – дошкільна (цілодобова);

2 дошкільні;

3 – дошкільні (логопедичні);

3 – дошкільні (санаторні).

У дошкільному закладі виховується 277 дітей, працює 29 педагогічних працівників, із них:

- 3 – мають кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії»;

- 1 – «Спеціаліст І категорії»;

- 2 – «Спеціаліст ІІ категорії»;

- 9 – «Спеціаліст» ( з них 2 – молоді спеціалісти);

- 12 педагогів мають 9 розряд;

- 2 – розряд.

Працює 1 вихователь-методист, 2 музичних керівники, 1 практичний психолог, 4 вчителі - логопеди, 2 медичні сестри.

Серед педагогів є переможці міського конкурсу «Вихователь року» та виставки новітніх педагогічних технологій «Освіта Черкащини». У 2010 році завідувач дошкільного навчального №18 «Чебурашка» була делегатом І з’їзду дошкільників, що проходив у місті Київ. Педагогічні працівники закладу систематично висвітлюють свою роботу у місцевій засобах масової інформації.

Дошкільний навчальний заклад працює над проблемою «Вдосконалення професійної майстерності педагогічних кадрів, підвищення результативності навчально-виховного процесу шляхом впровадження інноваційних технологій навчання і виховання дітей».

У закладі обладнані групові та спальні кімнати. До послуг дітей музична зала, медичний кабінет, ізолятор, кабінети психолога, кабінети вчителів-логопедів,  спортивна зала, для педагогічних працівників працює методичний кабінет.

Працюють 4 гуртки: «Паперова казка», «Маленькі говорунчики», «Капітошка», «Талановиті пальчики» де малеча має змогу розвивати свої творчі здібності .45% педагогічних працівників володіють комп’ютерною технікою. Заклад працює за художньо-естетичним напрямком.

        Дошкільний навчальний заклад №19 «Світлячок»  (ясла-садок комбінованого типу)

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла, Черкаської області, вул. Мазура, 23а

Телефон: :  (04733) 3-63-20

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завідувач – Зуб Наталія Федорівна, заслужений працівник освіти України.

Дошкільний навчальний заклад №19 розпочав свою роботу у 1979 році, був підпорядкований радіоприладному заводу.

У 1989 році презентовано досвід роботи дошкільного навчального закладу на виставці народного господарства у місті Москва по темі: «Створення психологічного мікроклімату і матеріальних умов для творчої праці вихователів».

У 1995 році заклад передано у комунальну власність міста.

Педагогічні працівники закладу були делегатами І та ІІ з’їздів працівників освіти, представляли освіту Черкащини на зустрічі з президентом Л.Кучмою.

У дошкільному навчальному закладі виховується 253 дітей.

Функціонує 11 груп, з них:

-       3 групи для дітей раннього віку;

-       4 дошкільні;

-       4 дошкільні (логопедичні).

Є група з цілодобовим (24-годинним) перебуванням дітей.

У закладі працює 28 педагогів, із них: 10 із вищою освітою, 18 із середньою спеціальною.

- 2 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;

- 4 – „спеціаліст першої категорії”;

- 2 – „спеціаліст другої категорії”;

- 1 педагог має педагогічне звання „старший вихователь”;

- 3 педагоги мають педагогічне звання «вихователь-методист»;

- 2 – нагороджені знаком „Відмінник освіти України”;

- 1 нагороджений медаллю А.С.Макаренка;

- 1 заслужений працівник освіти України;

- 10 педагогічних працівники мають 9 тарифний розряд;

- 2 педагогічних працівники мають 8 тарифний розряд.

Дошкільний навчальний заклад працює над проблемою «Удосконалення професійної майстерності педагогічних кадрів як засіб гуманізації та демократизації освітнього процесу у дошкільному закладі» за народознавчим напрямком.

У закладі обладнано та естетично оформлено спортивну та  тренажерну зали, 2 логопедичні кабінети, 1 кабінет психолога, 1 музична зала, 1 музейна кімната «Українська світлиця», 2 медичних кабінети, 1 ізолятор.

Для задоволення освітніх запитів дітей, удосконалення їх творчих здібностей у дошкільному закладі працюють гуртки: «Допитливі українці», «Дзвіночок», «Джерельце», «Англійська змалку», «Малята-здоров’ята».

Педагоги закладу беруть активну участь: у інтернет-конференціях, інтернет-семінарах, міських формах методичної робити, щорічних виставках педагогічної майстерності «Сплітаємо вінок ідей». 2 роботи педагогічних працівників закладу у 2011 році представлені на обласній виставці  «Освіта Черкащини». Серед педагогічних працівників є переможці міського конкурсу «Вихователь року». Педагогічні працівники систематично висвітлюють свою роботу у фахових періодичних виданнях, місцевій пресі, телебаченні.

Пріоритетним напрямом розвитку закладу є розбудова національного дошкільного закладу, в якому дошкільнята виховуються на кращих народних традиціях.

Дошкільний навчальний заклад № 21 «Оленка» (ясла-садок комбінованого типу)

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла Черкаської області, вул. 40 років Перемоги, 28

Телефон: :  (04733) 3-38-21

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сайт: http://smila-dnz21.at.ua/

Завідувач – Опара Галина Іванівна

Дошкільний навчальний заклад №21 «Оленка» (ясла-садок комбінованого типу) розпочав свою роботу у 1989 році був підпорядкований радіоприладному заводу «Орізон». На цей час заклад перебуває у комунальній власності міста.

У дошкільному навчальному закладі виховується 192 дітей працює 10 груп, із них:

2 для дітей раннього віку;

2 дошкільні;

2 дошкільні (логопедичні);

3 дошкільні (ортопедичні);

1 дошкільна для дітей із вадами зору.

У дошкільному навчальному закладі працює 30 педагогічних працівників, із них: з вищою освітою 8, середньою спеціальною 22.

3 – мають вищу кваліфікаційну категорію;

1 – ІІ кваліфікаційну категорію;

1 – «старший вчитель»;

1 – «вихователь методист»;

17 – педагогічних працівників мають 9 тарифний розряд;

2  - педагогічні працівники 8 тарифний розряд;

2 – спеціалісти;

2 – нагороджені знаком «Відмінник освіти України».

Заклад працює над проблемою «Формування позитивної мотивації на здоровий та безпечний спосіб життя, шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій щодо фізкультурно-оздоровчої роботи» за фізкультурно-оздоровчим напрямком.

У дошкільному закладі обладнано 10 групових та спальних кімнат, музична та спортивна зала, студія образотворчого мистецтва, фізкультурний кабінет, зал ЛФК, медичний кабінет, ізолятор, кабінет психолога, логопеда.

У закладі є умови для надання профілактичної реабілітації та корекції опорно-рухової системи за допомогою Іпотерапії.

Для задоволення та розвитку дитячих здібностей в закладі працює 7 гуртків різних напрямів, а саме: «Співаночка», поетичний гурток «Рідна природа в поезії», «Один вдома», драматичний гурток, гурток «Емоцики», «Англійська для дошкільнят», «Основи безпеки життєдіяльності».

Педагогічні працівники закладу беруть активну участь: у інтернет-конференціях, інтернет-семінарах, міських формах методичної робити, щорічних виставках педагогічної майстерності «Сплітаємо вінок ідей». У 2011 році вихователь Мельник Т.А. взяла участь у конкурсі «Педагог – це звучить гордо», стала однією з найкращих вихователів України І туру конкурсу. У грудні 2011 Тетяна Анатоліївна взяла участь у ІІ турі конкурсу у місті Вінниці де презентувала роботу: «Використання іпотерапії для розвитку мовлення дітей».

Дошкільний навчальний заклад №23 «Чипполіно» (ясла-садок комбінованого типу)

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м.Сміла Черкаської області, вул. Мічуріна, 42

Телефон: (04733) 4-20-21

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завідувач – Коваленко Алла Сергіївна

Дошкільний навчальний  заклад № 23 «Чипполіно» побудований у 1984 році, функціонує з 1985 року, за проектом - 12 груп, з 2007 року працює 10 груп, з них:

3 для дітей раннього віку;

3  дошкільні;

4 дошкільні (логопедичні);

У закладі виховується 228 вихованців.

Заклад працює 5 днів на тиждень з 10,5-годинним режимом роботи.

У дошкільному навчальному закладі працює 23 педагоги, із них мають:

повну  вищу  освіту 16, що становить (70%), базову вищу освіту – 1 особа (4%), неповну вищу освіту  -  6 осіб (26%).

Кваліфікаційні категорії, розряди:

спеціаліст  – 4 особи, 17%;

спеціаліст ІІ категорії  – 1 особа, 4%;

спеціаліст І категорії –    5 осіб, 22%;

спеціаліст вищої категорії - 3 особи, 12%;

вихователь 8 розряду – 2 особи, 9%;

вихователь 9 розряду  –  4 особи 17%;

муз.керівник  7 розряду – 2 особи,    8%;

звання «вихователь-методист» – 3 особи,   13% .

Дошкільний навчальний заклад працює за проблемою: «Соціально- моральний розвиток особистості» за  фізкультурно-оздоровчим напрямком.

Головними  завданнями  дошкільного закладу є:

- Створення умов для розвитку рухової активності дітей, реалізація принципів оздоровчої педагогіки, впровадження системи інтенсивного фізичного розвитку та природного загартування;

- Оптимізація методичної роботи у дошкільному закладі шляхом використання інноваційних форм роботи.

З 2000 року у закладі працює проблемно-динамічна группа, яка апробовує та  запроваджує такі сучасні методики: використання ТРВЗ, метод проектів, метод групової взаємодії, дослідче навчання, інтенсивний фізичний розвиток і загартування дітей, використання нетрадиційних технік образотворчого мистецтва, розвивальне навчання дітей, діяльнісний підхід, оптимізація методичної роботи у дошкільному закладі шляхом використання інноваційних форм діяльності, формування психологічної культури педагогів та батьків.

Дошкільний навчальний заклад №23 «Чипполіно» постійно пропагує свій досвід роботи не тільки на міському, обласному, Всеукраїнському, а й Міжнародному рівні. У 2010-2011 навчальному році заклад став учасником Міжнародної виставки «Сучасні навчальні заклади - 2011» (м. Київ) та  Всеукраїнської естафети педагогічних інновацій «Нові горизонти української школи» (м. Суми), де було розкрито основні аспекти діяльності дитячого закладу – створення власної системи моніторингу особистісного розвитку дитини, розвивальних, здоров’язбережувальних умов у дошкільному закладі; творчі підходи до методичного супроводу запровадження Базової програми «Я у Світі», максимальне сприяння професійній самореалізації педагогів, розвиток їх дослідницької активності, розробка та впровадження сучасних форм роботи з розвитку креативності дитини.

У закладі створено умови для навчання та виховання дітей. Обладнано  спортивний та музичний  зал, логопедичний кабінет, кабінет психолога, медичний кабінет, ізолятор, методичний кабінет.

Для дітей працюють гуртки «Наша мова калинова», «Допитливі чомусики», інтенсивного фізичного розвитку і природного загартування, пісенно-хореографічний, гурток шашок.

Дошкільний навчальний заклад №24 «Калинка» (ясла-садок комбінованого типу)

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м.Сміла, Черкаської області, пров. Захисників України,5.

Телефон: : (04733) 5-24-31

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завідувач: Приймак Валентина Лаврентіївна

Дошкільний навчальний заклад №24 «Калинка» було засновано у 1956 році. За рахунок коштів паровозоремонтного заводу (тепер СЕМЗ) було побудовано типовий корпус ясел на 60 місць і дитячого садка на 100 місць.

У 1960 році дитячий садок і ясла №2 об’єдналися в ясла-садок №24. При об’єднанні ясел  і дитсадка виникла необхідність в створенні грудної групи, якої в яслах №2 не було. Керівництво СЕМЗ придбало фінський будиночок, який у 1963 році встановили на території закладу. У будиночку була розміщена одна група дітей і харчоблок, який у 1964 році переобладнали під грудну групу. Таким чином у 1964 році у яслах-садку №24 було 9 груп: 5 дошкільних і 4 ясельних.

Наприкінці 1959 року дитячий садок відмічено відділом учбових закладів в числі кращих освітніх закладів Одесько-Кишинівської дороги.

У 1988 році було побудовано нове приміщення дитсадка з чотирьох корпусів.

1 серпня 2001 року дошкільний навчальний заклад №24 було передано до комунальної власності міста з однією групою дітей.

На цей час у закладі виховується 151 дитина, функціонує 9 груп, із них:

3 для дітей раннього віку;

5 дошкільних;

1 дошкільна логопедична.

У закладі працює 42 особи. З них 18 педагогічних працівників, із яких  8 з вищою освітою, 10 середньою спеціальною.

- 1 спеціаліст вищої категорії;

- 1 спеціаліст першої категорії;

- 1 спеціаліст другої категорії;

- 2 педагогічні працівники мають 8 тарифний розряд;

- 13 педагогічних працівників мають 9 тарифний розряд.

Дошкільний навчальний заклад №24 «Калинка» працює над проблемою: «Вдосконалення професійної майстерності педагогічних кадрів, підвищення рівня виховного процесу, щодо свідомої соціально-моральної адаптації дитини до умов сучасного суспільства».

У закладі обладнано 9 груп та спальних кімнат, музичну залу; повністю відбудовано медичний блок.

Працюють гуртки «Домісолька», «Веселі кухарі» та профільна група з ОБЖ.

Смілянський дошкільний навчальний заклад №26 «Сонечко» (ясла-садок комбінованого типу),

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м.Сміла, Черкаської області, вул. І.Багряного,12

Телефон: : (04733) 5-33-56, 5-26-42

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завідувач: Смик Людмила Георгіївна

Дошкільний навчальний заклад №26 «Сонечко» розпочав свою роботу з січня 1981 року. До 2001 року був підпорядкований відділу навчальних закладів Одеської залізниці.

З 2001 року дошкільний заклад №26 «Сонечко» передано до комунальної власності міста.

Першою завідуючою була «Відмінник освіти УРСР» - Донцова Мирослава Василівна.

Перші випуск дошкільнят відбувся у 1982 році. За час існування дошкільного закладу було 72 випуски старших і підготовчих груп.

На цей час у закладі виховується 174 вихованці. Функціонує 9 груп, із них:

3 для дітей раннього віку;

6 дошкільних.

Працює 20 педагогічних працівників, із них з вищою освітою – 8, середньою спеціальною – 12.

1 педагогічний працівник має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії;

1 «спеціаліст І категорії;

3 педагоги мають звання «вихователь-методист»;

1 – «Відмінник освіти УРСР»;

17  мають 9 тарифний розряд;

1 – 8 тарифний розряд.

Дошкільний навчальний заклад  працює над проблемою: «Впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес дошкільного навчального закладу та підвищення педагогічної майстерності педагогів щодо формування здорової особистості».

У закладі обладнано ігрові та спальні кімнати, 2 спортивні та 1 музичний зали,  кабінет практичного психолога,  фітобар, кімната психологічного розвантаження, кімната казки, 2 медичні кабінети, ізолятор, спортивний та ігрові майданчики, групи оснащені сучасним розвивальним середовищем, працює басейн.

Для  розвитку дитячих здібностей в закладі працюють гуртки: «Умілі руки», «Буду я природі другом», «Руками творяться дива», «Співаночка».

Відомими випускниками дошкільного закладу є: Чемпіон Світу з карате-до Голубець Святослав, переможець Всеукраїнського конкурсу гітаристів Сигида Андрій, багаторазова переможиця Всесвітніх конкурсів малюнків (США), чемпіонатів Світу з карате-до Козубенко Богдана.

Дошкільний  навчальний заклад  № 27 «Джерельце» (ясла-садок комбінованого типу),

Центр природного оздоровлення дітей  Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла  Черкаської області, вул.  Б. Хмельницького,  53

Телефон: (04733) 3-34-30

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Завідувач  -  Сімонова  Тетяна  Йосипівна

Дошкільний навчальний заклад  № 27 «Джерельце» заснований 8 лютого 1988 року від радіоприладного заводу «Орізон». У 1995 році заклад був переданий у комунальну власність міста згідно рішення міськвиконкому.

У 1991 році інструктор з фізичної культури дошкільного закладу Черненко  В’ячеслав  Якович вперше на Черкащині використав нетрадиційні методи природного загартування.

У 1993 році  дошкільний заклад №27 «Джерельце» був перепрофільований у Центр природного оздоровлення дітей.

Дошкільний навчальний заклад працював у експериментальному  режимі  Всеукраїнського рівня (наказ Міністерства освіти і науки України від 01.04.2004 № 264 “Про проведення апробації Базової програми розвитку дітей дошкільного віку”).

У закладі функціонує 10 груп, з них :

- 3 для дітей раннього віку;

- 4 дошкільні групи;

- 3 дошкільні (логопедичні).

У закладі виховується - 220 дітей.

Працює 25 педагогічних працівників, з них з вищою освітою 13, середньою спеціальною 12.

-  1 – «спеціаліст  другої категорії»;

- 12 – спеціалістів»;

- 1 – «Відмінник освіти України»;

- 7 педагогів мають   9 розряд;

- 3 – 8 розряд;

- 2 – 7 розряд.

Працює 1 вихователь-методист, 2 музичних керівники, 1 практичний психолог, 2 вчителі- логопеди, 1 нструктор з фізичної культури.

У закладі обладнані групові та спальні кімнати. До послуг дітей музична зала, медичний кабінет, кабінети психолога, кабінети вчителів-логопедів,  спортивна зала, басейн, кімната театралізації, для педагогічних працівників працює методичний кабінет.

Дошкільний навчальний заклад працює над проблемою: «Удосконалення професійної майстерності педагогічних кадрів, формування у дітей здорового способу життя та свідомого ставлення до свого здоров’я шляхом впровадження здоров’язберігаючих  та здоров’яформуючих технологій» та за фізкультурно-оздоровчим напрямком.

Працюють 4 гуртки: «Паперова казка», «Маленькі говорунчики», «Капітошка», «Талановиті пальчики» де малеча має змогу розвивати свої творчі здібності.

Дошкільний навчальний заклад №57 «Берізка» комбінованого типу,

Смілянської міської ради Черкаської області

Адреса: м. Сміла, Черкаської області вул. Лобачевского, 1

Телефон: тел. (04733)  5-26-88; 5-24-79

Електронна пошта:  -

Завідувач: Мельник Лариса Анатоліївна

Дошкільний навчальний заклад має два приміщення (І корпус нетипового проекту, та ІІ корпус, типового проекту.

З 1933 року ясла – сад  №57 «Пролісок», нетипового проекту на 80 місць, був підпорядкований Одеській залізничній дорозі.

20.09.1973 року, ясла – сад №66 «Берізка» який розрахований на 140 місць, був прийнятий Державною комісією.

Наказом «Отделом учебных заведений Одесской железной дороги Красного знамени» від 25.05.1984 року ясла – сад  №66 «Берізка» приєднано до ясла – саду №57 «Пролісок».

З 25.05.1984 року ясла - садок №57 «Берізка» має ІІ корпуси, де виховувалося 220 малюків.

З 31.08.2001 року дошкільний навчальний заклад №57 «Берізка» передано до комунальної власності міста.

У дошкільному закладі виховується 160 дітей, функціонує 8 груп, із них:

1 для дітей раннього віку;

5 дошкільних;

2 дошкільні (логопедичні).

Працює 14 педагогів, із них: мають  5 вищу освіту,   9 середню спеціальну

1 - «спеціаліст вищої категорії»;

1 - «спеціаліст першої категорії»;

1 - «спеціаліст ІІ категорії»;

2 - «спеціаліст»;

1 – вихователь має педагогічне звання «вихователь-методист»;

8 - педагогів мають  тарифний 9 розряд;

1 – 8 тарифний розряд.

Дошкільний навчальний заклад працює над проблемою «Вдосконалення професійної майстерності педагогів шляхом впровадження інтерактивних методів та інноваційних технологій навчання і виховання дошкільників».

У навчальному закладі обладнано 8 груп та спальних кімнат. До послуг дошкільників 2 музичних та спортивних зали, кімната народознавства «Батьківська хата», кімната казкотерапії, кімната «Зелений вогник», 2 кабінети практичного психолога, кабінет вчителя - логопеда, медичний кабінет, 2 ізолятора.

У дошкільному закладі 2 комп’ютера, майже всі педагоги володіють комп’ютером.

Профільною освітньо-виховною роботою охоплені діти 4-го та 5-го року життя: «Малятко - здоров’ятко» - група валеологічного виховання, «АБВГД-ейка» - група раннього читання за методикою М.Зайцева, екологічного виховання.

Для задоволення освітніх запитів дітей в дошкільному закладі №57 «Берізка» працюють гуртки: «Правознайко», «Зелений вогник», музичної гри-драматизації «До-мі-соль-ка», «Крок до школи».


 

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.