Фізкультура та спорт
Визначено переможця Чемпіонату міста з волейболу


2 березня, у спортзалі НВК «Ліцей – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. «Лідер» відбулися фінальні ігри та урочисте закриття Відкритого чемпіонату м.Сміла з волейболу  2019 року серед дорослих команд «Патріоти Смілянщині – рідній Україні!».

Чемпіонат з волейболу серед дорослих команд проводиться у нашому місті традиційно взимку та відкриває волейбольний сезон. Ініціатором та організатором є відділ молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту. Цього року у змаганнях взяли участь 6 команд із Сміли, Городища та Черкаського району, а саме: команди «Легіон» (м.Сміла, представник Сергій Іванов), «Оризон – Навігація» (м.Сміла, представник Володимир Мельник), «Ураган» (м.Сміла, представник Віталій Пилявський), «Юнаки» (представники Микола Могилевський та Роман Мальований), «КамОн» (м.Городище, представник Борис Онопрієнко) та «Дубовик» (с.Руська Поляна та с.Геронимівка Черкаського району, представник Валерій Олійник).

У фіналі за перемогу змагалися команда «Ураган» та «КамОн». У спортивній залі вирували неабиякі пристрасті, глядачі активно підтримували улюблені команди. Ігри були по-спортивному гарячі, сповнені цікавих моментів, віртуозних подач та нестримної жаги команд до перемоги.

Завершився чемпіонат із результатами:

І місце завоювала команда «Ураган» (м.Сміла);

ІІ місце посіла команда «КамОн» (м.Городище);

ІІІ місце - у команди «Дубовик» (с.Руська Поляна та с.Геронимівка Черкаського району).

На урочистостях, з нагоди закриття Відкритого  чемпіонату м.Сміла з волейболу сезону 2019 року, спортсменів вітали заступник міського голови  Людмила Осейко та начальник відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту  Наталія Маслюк, які  й вручили переможцям кубки, медалі та грамоти. Також відзначили нагородами кращих спортсменів у різних номінаціях.  Ними, за підсумками роботи суддівської колегії, стали : у номінації «Кращий гравець» - Петро Ковальчук («КамОН»); номінації «Кращий нападаючий» - Назар Підстепний («Ураган»); номінації «Кращий захисник» - Тарас Кириченко («Дубовик»). Грамотами управління освіти, молоді та спорту  за особисте сприяння у проведенні  Відкритого чемпіонату м.Сміла з волейболу  2019 року серед дорослих команд «Патріоти Смілянщині – рідній Україні!» та внесок у розвиток спортивної галузі міста відзначені  директор школи Софія Гнідая, головний суддя змагань Володимир Мельник та члени суддівської колегії: Анатолій Тучинський,  Олег Лисенко, Сергій Іванов, Катерина Пожар.

Музичні вітання та гарний настрій спортсменам та уболівальникам подарували солістки театру естрадної пісні «Ерідан» Будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Наталія Шастун).

 

Відділ молоді та спорту

управління освіти, молоді та спорту

 
Засідання Федерації футболу міста

15 січня 2019 року у міськвиконкомі відбулося чергове засідання міської Федерації футболу.  У засіданні взяли участь перший заступник міського голови Олексій Гончаренко, головний спеціаліст відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту Олена Живолуп  та   члени Федерації футболу м. Сміла. На засіданні підвели підсумки роботи за 2018 рік. Особливу увагу приділено заходам приуроченим 110 річниці Смілянського футболу, які відбулися 22 жовтня 2018 року. Члени виконкому федерації футболу виразили вдячність керівництву міста Сміли за підтримку та безпосередню участь у проведенні святкових  заходів.

Щодо участі команди  ФК «Сміла»  у обласних змаганнях з футболу, то найкращий результат – це ІІ місце у Чемпіонаті області з футзалу у Першій лізі. У Першості області з футболу команда посіла передостаннє місце.

Високу планку тримають наші наймолодші футболісти, які у 2017 році стали володарями Кубку України з футзалу, а у  2018 -   Чемпіонами України з футзалу (U – 11) та вибороли І місце серед команд Черкаської області в своїй віковій групі.

Участь  ветеранських футбольних команд у обласних змаганнях з футзалу і футболу: ІV місце у Чемпіонаті області з футболу серед команд ветеранів, ІІІ місце у Чемпіонаті області з футзалу  серед команд ветеранів.

Підведені підсумки роботи міського штабу «Шкіряний м’яч» у 2018 році. Вперше смілянська команда юних футболістів 2007 року народження  посіла ІІ місце у фінальних обласних змаганнях  на призи клубу «Шкіряний м’яч».

Після підведення підсумків члени міської Федерації футболу затвердили план роботи  на 2019 рік та обрали двох делегатів ( Віталія Пруднікова та Ігоря Новочуба)  на ХІІІ  звітно – виборчу конференцію  Федерації футболу Черкаської області, яка відбудеться 27 лютого 2019 року.


Відділ молоді і спорту

 
Спортивний поступ вересня


Сміла завжди була і є містом спортивним, яке пишається своїми  традиціями й досягненнями, тренерсько-викладацьким складом, олімпійцями, паралімпійцями, потужним спортивним громадським активом, вихованцями дитячо-юнацької спортивної школи, спортивних клубів, будинку дитячої та юнацької творчості, які щороку досягають все нових і нових спортивних висот!

Сьогодні з упевненістю можна сказати, що спорт у Смілі має свою чудову, унікальну історію та цілу плеяду спортсменів і тренерів, які прославляли і прославляють наше місто на обласних, всеукраїнських та міжнародних рівнях. Нам є чим і ким пишатися! Адже із року в рік Літопис спортивного життя нашого міста поповнюється новими іменами та здобутками! І це є результатом тісної співпраці міської ради, його виконавчого комітету, управління освіти,молоді та спорту, закладів освіти, спортивних організацій та установ, а також меценатів.

За традицією, у вересні, в рамках заходів до Дня фізичної культури і спорту та «Олімпійського тижня», в місті відбулася ціла низка різноманітних масштабних заходів.

У першу чергу, міська Церемонія нагородження «Герої спортивного року», яка проведена в цьому році вдесяте та є визнанням кращих із кращих спортсменів, тренерів, вчителів, колективів фізкультури, спортивних організацій та установ, які творять та примножують славу смілянського спорту, а також меценатів спортивної галузі – тих, надавав посильну  благодійну допомогу в проведенні міських змагань, участі у обласних та всеукраїнських спортивних змаганнях, за підтримку смілянських команд та окремих спортсменів.  Переможців у 15 номінаціях відзначено грамотами, кубками, медалями за підсумками 2017 року, який був оголошений в нашому місті Роком спорту.

22 вересня на стадіоні «Авангард» відбувся урочистий захід з відзначення 110-ї річниці Смілянського футболу, історія якого  пов’язана з іменами тих, хто виходив на футбольні поля місцевих стадіонів, хто стояв біля джерел розвитку цього виду спорту, хто причетний до гучних футбольних перемог, хто й сьогодні гідно представляє Смілу на футбольних теренах, тих, хто дбає про  футбольне майбутнє нашого міста. Відкрив урочистості парад місцевих футбольних команд: ФК «Явір» , «ДЮСШ - Олімп», ФК «Сміла», ФК «Ветеран - Сміла», команди СКХТ НУХТ, СПЕК ЧДТУ, ДНЗ «ЦППРК».

Ветеранам спорту, тренерам, вчителям, викладачам, спортивним активістам були вручені грамоти та подяки управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Федерації футболу Черкаської області, Відділення Національного Олімпійського Комітету в Черкаській області, виконавчого комітету Смілянської міської ради, управління освіти, молоді та спорту. Вшановано й меценатів, які активно допомагають розвивати футбол серед дітей та молоді.

Між дитячими командами «Явір» та «ДЮСШ - Олімп» та командами «Ветеран» - м. Сміла та «Ветеран» - Смілянський район відбулися товариські матчі. Музичні вітання лунали від вихованців Будинку дитячої та юнацької творчості. Після матчів на дітей чекали подарунки від спонсорів змагань – солодощі та морозиво, а на учасників спортивного свята - смачна каша та вареники (дякуємо відділу торгівлі, відділу культури, Федерації футболу м.Сміла). Усього в заході взяли участь біля 500 осіб.

У вересні Сміла приймала Відкритий чемпіонат Черкаської області з веслування на байдарах і каное, присвячений пам'яті патріотів України, які загинули в зоні АТО (слова подяки за сприяння у проведенні заходу - Ігорю Діденку, Валентину Зеленецькому, Ігорю Кривоносу, Олені Синіциній, Володимиру Супруну, Ігорю Ткаченку), Кубок України з мотокросу (слова подяки Сергію Ананку,  Інні Когут, Віктору Овчаренку, Сергію Чередніченку); на базі шахового клубу «Маяк» проведено Відкритий шаховий турнір м.Сміла серед дорослих (слова подяки Сергію Тарану).

У рамках «Олімпійського тижня», на базі закладів дошкільної та загальноосвітньої середньої освіти, вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації, дитячо – юнацької спортивної школі проведені такі заходи: «Олімпійський урок», зустрічі та круглі столи з визначними спортсменами - Мотузенком О.О., п'ятиразовим чемпіоном світу, дванадцятиразовим чемпіоном СРСР, Майстром спорту міжнародного класу, срібним призером олімпійських ігор у Сеулі; Пітенком С.А. -  Майстром спорту міжнародного класу,  засновником та тренером спортивного клубу «Монарх» й ДЮСШ «Олімп»; Чернявською К.М. - Майстром спорту міжнародного класу з легкої атлетики, тренером ДЮСШ  «Олімп»; Анатолієм Левченком - Майстром спорту України з бойового самбо, Майстром спорту України з хортингу та Майстром спорту міжнародного класу, засновником та тренером спортивного клубу «Прайд» й ДЮСШ «Олімп»; Станіславом Ковбасою – Майстром спорту України з карате 4-го Дану, засновником та тренером спортивного клубу «Спарта» й ДЮСШ «Олімп»  та іншими. Також проведені спортивні турніри, змагання з видів спорту, спортивні розваги, естафети, спортивне свято «Мамо, тато, я – спортивна сім'я», «Веселі старти», Малі Олімпійські ігри, Неолімпійські ігри, турпоходи, «Дні здоров'я», екскурсії до «Музею спорту», конкурси малюнків на спортивну та олімпійську тематику, показові виступи спортивних клубів міста тощо. У коледжах проведені Спартакіади студентської молоді.

У вересні вихованці ДЮСШ «Олімп» та БДЮТ брали участь у обласних та всеукраїнських змаганнях з вільної боротьби (тренер В'ячеслав Пономаренко), легкої атлетики (тренер Катерина Чернявська), гімнастики спортивної (тренери Микола Бараненко, Геннадій Рожицин, Роман Таран), тенісу настільного (тренер Світлана Цьома), веслування на байдарках і каное (тренери Тетяна Пристайлова, Дмитро Гусєв, Юрій Кириленко).

Розпочато Першість Черкаської області серед дитячо – юнацьких команд (ДЮФЛ), у якому цього сезону беруть участь три смілянські команди: ФК «Явір» (тренер Віталій Прудніков) та дві команди ДЮСШ «Олімп» (тренер В'ячеслав Коломієць); продовжили свою участь у Чемпіонаті Черкаської області з футболу серед команд ветеранів команда «Ветеран» - м.Сміла (тренер Ігор Новочуб); проведено міські змагання з техніки пішохідного туризму до Всесвітнього Дня туризму. Попереду – змагання серед школярів на призи клубу «Шкіряний м'яч» та Кубок міського голови з футболу.

Отже, вересень виявився цього року спортивно-гарячим, насиченим, багатим на зустрічі, позитивні емоції, нові перемоги та досягнення.

 Відділ молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту

 
«Кубок Явора - 2018»

21 – 22  серпня на стадіоні «Авангард», за підтримки управління освіти, молоді та спорту, Федерації футболу м. Сміла,  відбувся традиційний  відкритий міський турнір з футболу «Кубок Явора - 2018» серед дітей 2007 – 2008 р. н. До Сміли для участі у турнірі прибули три команди з Києва, дві - з Черкас та з м. Ватутіне. Всього у турнірі взяли участь 7 команд. Приємно зазначити, що перемогу  здобула команда ФК «Явір - Олімп» із Сміли,  вигравши у фіналі з рахунком 3:0  у команди ФК «Столиця» м. Київ, яка посіла друге місце; третє місце - команда «ДЮСШ Ватутіне».

Нагороджували переможців та призерів медалями і кубками голова Федерації футболу м. Сміла Юрій Сегеда і головний спеціаліст відділу молоді та спорту Олена Живолуп. Нагороджено і кращих гравців турніру: Дениса Тарасенка (Черкаси), Дениса Шевченка (Ватутіне), Ярослава Семенюка та Єгора Іванченка (Київ), Владислава Курінного (Сміла).


Відділ молоді та спорту

 
Тясминська регата


5 серпня  2018 року на веслувальній базі Фізкультурно – спортивного клубу «Локомотив» ст. ім. Т. Шевченка відбулися традиційні,  ювілейні змагання з веслування на байдарках і каное серед ветеранів «Тясминська регата».  Двадцятий рік поспіль на старт вийшли більше 70 спортсменів – ветеранів зі  Сміли,  Черкас, Одеси, Києва, Запоріжжя, Білої Церкви, Бердянська, Дніпра. Найстаршому учаснику – за 80 років. Змагалися ветерани на дистанції 200 метрів у різних вікових категоріях – як жінки так і чоловіки. Приємно, що в цьому році, вперше,  разом з ветеранами  у змаганнях взяли участь вихованці дитячо – юнацької спортивної школи «Олімп», наша талановита і перспективна молодь, тренер Тетяна Пристайлова.  Ми свідомо не наголошуємо на результатах змагань, головне – це поєднання у рамках змагань молоді і ветеранів, як дієвий приклад пропаганди здорового способу життя. Важливо і те, що переможців, призерів та всіх, хто дістався фінішу, нагороджували чемпіон Європи з регбі,  міський голова Олексій Олександрович Цибко,  Заслужений майстер спорту, Олімпійський чемпіон Андрій Іванович Хіміч, Майстер спорту міжнародного класу, срібний призер Олімпійських  ігор Олександр Олексійович Мотузенко. Директор ФСК «Локомотив» Олександр Васильович Говденко вручив призи наймолодшому та найстаршому учаснику змагань. Також організатори змагань щиро подякували всім, хто надав допомогу у проведенні змагань та вручили їм пам’ятні подарунки. На завершення змагань всі присутні вшанували хвилиною мовчання  Олександра Сергійовича Карамушку,  який нещодавно пішов у вічність.

 Відділ молоді та спорту

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.