Виховна діяльність
Явища булінгу та мобінгу

у школі

 
ЛИСТІВКА

РІВНОСТІ

 
Учень порушує поведінку…

Стратегія класного керівника

 Наскільки це можливо, ігноруйте ситуацію, яка Вам не подобається. Звертаючи на неї увагу, Ви лише закріплюєте небажану поведінку учня.

 1. Якщо Ви все ж змушені діяти, використовуйте «сигнальні втручання». Суворо подивіться, похитайте головою, щоб дати учневі зрозуміти, що він робить щось неприйнятне.
 2. Спробуйте наглядати за ним зблизька. Підійдіть ближче до учня, який погано поводиться, або пересадіть його ближче до себе.
 3. Спробуйте поступово формувати поведінку учня. Закріпіть ту його поведінку, яка близька до бажаної, і далі поступово і ненав’язливо підвищуйте свої вимоги, як у виставі події наближаються до кульмінації.
 4. Скажіть неслухняному учневі, що Ви хочете, аби він змінився. Дайте зрозуміти, чого від нього очікуєте, потім поясніть, що станеться, якщо він це зробить (це краще, ніж пояснювати, що станеться, коли він цього не зробить). Будьте рішучими, щоб закріпити прийнятну поведінку.
 5. Створіть довірливу атмосферу, даючи можливість учням самим оцінювати свою працю, спираючись на Вашу підтримку та дотримуючись правил поведінки на уроці. Якщо Ви скажете учням, що вони молодці, це принесе користь і вам. Краще хвалити добру працю, ніж доброго учня.
 6. Якщо Ви змушені погрожувати, то виконуйте ці погрози. Даремні погрози тільки послаблюють Вашу позицію.
 7. Не варто просити учня вийти із класу, можливо він саме цього і прагне. Пам’ятайте, ви несете відповідальність за життя і здоров’я дітей, яких Вам довірили.
 8. Коли Ви робите зауваження учневі то робіть його віч-на-віч, щоб уникнути його приниження перед класом.
 9. Уникайте вимушених зізнань. Звинувачений учень напевно буде брехати; краще скажіть йому, що він зробив погано і що Ви хочете, аби це не повторилося. Після цього забудьте про цей випадок.
 10. Уникайте примусів. Якщо Ви спонукаєте учня до поганої поведінки, він так і вчинить.
 11. Не ображайте дітей. Не кажіть їм ніколи, що вони найгірші, нерозумні та невиховані.
 12. Натякніть учневі, який дошкуляє іншим, що йому варто вибачитися, але не примушуйте його це робити. Якщо Ви змусите учня вибачатися, то з його боку це буде нещирим вчинком.
 13. Остерігайтесь здійснювати масові покарання, якщо учень винен, то він має відповідати сам за свій вчинок, а не цілий клас. Якщо не знаєте, хто винен, краще залишити цю справу, а не звинувачувати цілий клас.
 14. Не беріть за правило записувати зауваження до щоденника учня («Розмовляв», «Грався на уроці», «Бігав по класу», «Бив товариша» тощо). Подумайте, по-перше: де в цей час були Ви? І що робили? Ви ставите підпис під власним безсиллям, бо не вмієте організувати роботу учнів, їх зацікавити. А по-друге, Ви не знаєте реакцію батьків. Одні не звернуть уваги, й учень продовжуватиме робити те саме. А інші вчинять над дитиною фізичну чи моральну розправу. У результаті, Ви ніколи не будете користуватись повагою у цього учня та його батьків.
 15. Якщо Ви вимушені викликати до школи батьків, то підготуйтеся до того, що навіть найгірший учень — це кохана дитина для батьків, тому врахуйте такі поради:
 • підготуйте матеріали до зустрічі (зошити, контрольні роботи, його записочки чи інше, чим він займається на уроці);
 • не кажіть про те, чого самі не бачили і не чули;
 • не зясовуйте стосунки за участю інших учнів без присутності їх батьків;
 • подумайте, який хочете мати результат від цієї зустрічі;
 • ведіть розмову спокійно, коректно і тактовно, навіть у випадку, якщо на Вас підвищують голос;
 • запропонуйте вихід із ситуації, що склалася, для двох сторін (батьків і вас);
 • не забудьте сказати і про позитивні риси цього учня.


Упорядник –

методист Петряк Л.М.

 
Тиждень Пам’яті Героїв Майдану «Їх назвали небесною сотнею»


"Герої не вмирають" - перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

З 19 по 22  лютого у Смілянській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №6  проходили тематичні заходи, присвячені Дню вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Розпочався тиждень лінійкою пам’яті «А сотня вже злетіла в небеса», яку підготувала і провела заступник директора з виховної роботи Бойко М.В. Учнівський та педагогічний колективи вшанували подвиг  Героїв Небесної Сотні  через проведення також інших виховних заходів. Зокрема, учні 3 та  5 класу відвідали бібліотечний урок – пам'ять «Пам'ятаймо героїв» ( класовод Кравченко Т.А., класний керівник Темченко Н.А. та бібліотекар Куценко С.Л.). Учні 6 класу  під час уроку – реквієму «Пам'ять про Небесну Сотню»  переглянули   фільм «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила». Учні 8 класу (класний керівник Громадська Л.О.) провели годину спілкування «Герої Небесної Сотні». Під час заходу учні переглянули презентацію  про героїв Небесної  Сотні  та вшанували пам'ять загиблих героїв.Представники учнівського парламенту у фойє облаштували фотовиставку «Небесна Сотня», біля якої горіли лампадки. Учителі української літератури на уроках презентували  книгу українського поета Кості Оверченка «Майдану віщий грім», до якої увійшли вірші, народжені останніми трагічними подіями в Україні та переглянули відеоролик «Вічна пам’ять полеглим…».20 02.18 цікаво пройшла тематична година спілкування у 9 класі  (класний керівник Клячко Т.М.)  «Солоний Хрещатик», присвячена вшануванню подвигу учасників Революції гідності. Учні  10 класу  провели урок  пам’яті  «Вони завжди у наших серцях» з переглядом відео «Як усе починалося» (класний керівник  Білоконь Л.М.)

У всіх класах упродовж тижня пройшли виховні години, приурочені вшануванню пам'яті Героїв Небесної Сотні: виховна година «Пам’яті трагічних днів» (для учнів 2-4 класів); усний журнал «Герої такі не вмирають, вони будуть вічно живі» у 1 класі (класовод Дмитрієнко Л.А.),  години спілкування «Слава Небесній Сотні» у 7 класі (класний керівник Виноградова Л.М.)  Учні школи були активними учасниками міської акції «Ангели пам’яті».  У бібліотеці школи була оформлена фото  та  літературна виставка  «Боротьба українців за гідне європейське існування»

 Прес-центр школи №6

 
Ви назавжди залишитесь у наших серцях…


Революція Гідності довела, що українці – волелюбна нація, яка зуміла відстояти свій демократичний вибір. Майдан став місцем правди і свободи, тому  країна схиляє голову перед героями, які загинули на ньому.

20 лютого у школі №3-колегіумі відбулись заходи, присвячені Дню вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У школі працювали дві лекторські групи, які розповідали про події, що відбулися на Майдані у 2014 році. Учні читали вірші про буремні лютневі часи, переглянули відеоролик «Небесну Сотню, Господи, прийми». У фойє школи діяла виставка «Герої Небесної сотні». Учні 6-Б та 4-Б класу взяли участь у заходах, які відбулися у міській дитячій бібліотеці та поклали квіти до пам`ятного знака. Колегіанти та вчителі віддавали шану тим, хто "поклав серце й душу за нашу свободу".

20 лютого стало для нас назавжди пам’ятним днем – Днем вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Однак сьогодні варто згадати про всіх, хто віддав своє життя впродовж останніх років. І згадувати надалі, завжди, хоча б для того, аби не допустити чогось подібного у майбутньому.

Дякуємо Вам, Герої України! Ви назавжди залишитесь у наших серцях…

 Прес-центр школи №3-колегіуму

 
ГІМНАЗИСТИ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ СМІЛИ ВІД НАЦИСТСЬКИХ ОКУПАНТІВ

Гімназисти відзначили День визволення Сміли від нацистських окупантів урочистою лінійкою із вшануванням загиблих, у тому числі випускників школи, які очолили молодіжне підпілля.

Відбулися мітинги біля меморіальних знаків, уроки пам’яті, інформаційні хвилинки. Старшокласники взяли участь у загальноміській акції: роздавали листівки-трикутнички із вітаннями смілянам, бажали щастя, благополуччя, миру.

Прес-центр гімназії

 
Спасибі вам за мир

26 січня 2018 р. у 5-Б класі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 пройшла година спілкування у рамках тижня військово-патріотичного виховання. Почесним гостем на заході був тато учениці 5-Б класу Горулько Роман Геннадійович, який був у зоні АТО. Роман Геннадійович поділився своїми спогадами, показав фотографії побратимів, місця перебування. Діти із захопленням слухали гостя, а потім ставили йому різноманітні запитання. Під кінець зустрічі пролунали слова: «Спасибі вам за мир!».

 
Зустріч із мужнім захисником

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності український народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба за соборність своїх земель.

Із метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників 22 січня у школі №3-колегіумі для школярів 5-Б та 6-Б класів була організована  зустріч з учасником АТО Сергієм Івановичем Маньком. Діти  поділилися власними думками про події на Сході України, поставили запитання, які їх хвилювали, висловили теплі й щирі побажання. Сергій Іванович у доступній формі розповів про життя на війні, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність і братерство, а також щиро подякував дітям за те, що вони морально підтримують воїнів АТО своїми листами, малюнками, оберегами, адже ця підтримка є надзвичайно важливою.

Сергій Іванович наголосив, що сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на Сході країни на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

Час сплинув непомітно. Майже годину діти, затамувавши подих, слухали, запитували, розповідали.  Завершилася зустріч загальним фото на пам`ять.

 Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Національний конкурс «Благодійна Україна»

Положення про конкурс «Благодійна Україна»

Критерії та порядок оцінювання конкурсних заявок номінантів Національного конкурсу «Благодійна Україна»

Конкурсна заявка


 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.