Позашкільна освіта
Вітаємо з перемогою!!!

Губанов Дмитро - вихованець спортивного клубу «Вольнік» Будинку дитячої та юнацької творчості, тренер Пономаренко Вячеслав Анатолійович. Перспективний юний спортсмен з вільної боротьби. Спортивну освіту (відділення вільної боротьби) здобуває у Броварському вищому училищі фізичної культури і спорту (8 клас).

Дмитро є неодноразовим призером та чемпіоном змагань з вільної боротьби різних рівнів: багаторазовий чемпіон та призер міських, обласних, Всеукраїнських змагань.

Вагомі здобутки Дмитро має і на Міжнародному рівні. У 2017 році спортсмен став чемпіоном Міжнародного турніру з вільної боротьби, який відбувся в м. Старгард (Польща); у березні 2018 року у м. Гилибово (Болгарія) Губанов Дмитро виборов ІІ призове місце у Міжнародному турнірі з вільної боротьби дітей шкільного віку, учасниками якого були ще діти з 15 країн: Албанії, Македонії, Греції, Ізраїлю, Туреччини, України, Румунії та ін. 

Прес-центр БДЮТ

 
НАВЧАЛЬНО-ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА У МНВК

Навчально-виховний процес – це не лише час навчання, а й канікул. Навчально-виробнича практика є обов’язковими та необхідними складовими   навчального  процесу у МНВК, яка передбачає створення умов для наближення змісту навчальних предметів до реального життя, до можливості використання набутих знань та умінь у професійній діяльності, до розширення світогляду старшокласників, формування в них життєво необхідних компетенцій, посилення практичної та професійно-орієнтаційної спрямованості навчально-виховного процесу.

Практика проводилася на базі міжшкільного навчально-виробничого комбінату за напрямками:

-         автослюсарна справа;

-         оператори комп’ютерного набору;

-         бармени-офіціанти.

Оператори комп’ютерного набору, відповідно до плану роботи, опанували нові програмні засоби,  навчилися створювати інфографіку в програмі  Easel.ly, працювали з презентаціями у програмі Prezi  та Pow Toon, створили друковані видання.

Бармени-офіціанти удосконалювали свої вміння  працювати на касових апаратах: готували касові апарати до роботи, друкували нульові чеки,   виконували операції на ЕККА «Ера-101»,  здійснювали продаж кількох видів товарів одним чеком, вчилися вести касові книги.

Автослюсарі демонстрували майстерність підкорювати двигуни ГАЗ-53! Система змащування, охолоджувальна система,  вивчення вузлів агрегату та порядок їх збирання  - основні етапи практичної  діяльності учнів.

Практика завершилася, учні поповнили свої знання. А попереду – літо. То ж гарного всім відпочинку!

                                                       Тітова Л.В.,вчитель інформатики    

 
ЕКСКУРСІЯ НА ВИРОБНИЦТВО - КРОК ДО ПІЗНАННЯ


2015/2016 навчальний рік для учнів 10 класів міжшкільного навчально-виробничого комбінату  традиційно закінчився екскурсією на виробництво міста.

Шкода, що з кожним роком, все менше і менше підприємств та фабрик у нашому місті, які радо запрошують та зустрічають школярів.

Та двері СМІЛЯНСЬКОГО АВТОТРАНСПОРТНОГО ПІДПРИЄМСТВА завжди відкриті для старшокласників (Смілянське АТП-17128, керівник Даценко Петро Іванович).

Зв’язок  навчальної екскурсій з попередньо вивченим матеріалом дає прекрасну можливість показати застосування фізичних явищ і процесів на виробництві, побуті, навколишньому середовищі. Така екскурсія мала  не тільки пізнавальне, але й виховне значення: на виробництві учні познайомилися  як з технікою, технологіями, так і безпосередньо з працею людей.

Головний інженер підприємства познайомив із виробничими цехами, професіями, учні мали можливість спробувати себе на різних етапах виробництва, поспілкуватися із робітниками. А ще ми мали можливість   побачити фізичні явища в їх взаємозв’язку, злагоджену роботу всіх учасників виробництва, підготовку автотранспортного засобу до виходу на маршрут.

Значення  такої екскурсій важко переоцінити.  Вона дала можливість відчути кожному  старшокласнику необхідність робітничих спеціальностей, важливість робітників з вмілими руками  - майстрів своєї справи!

Заступник директора з н/в роботи          Чепка Л.О.

 
Святкували Масляну

З метою вшанування народних традицій учні міжшкільного навчально-виробничого комбінату відзначили одне зі свят, яке пов'язане із давнім народним звичаєм  - проводами зими і зустріччю весни – Масляною.

Наші прадіди казали: «Чим багатше й веселіше Масницю відсвяткуєш, тим багатший рік буде». Тому цей виховний захід в МНВК зібрав усіх учнів груп «Бармени-офіціанти», «Оператори комп'ютерного набору» та «Автослюсарна справа», де шанували гостей власноруч випеченими млинцями. Вчителі технологій познайомили всіх присутніх з історичною спадщиною нашого народу, українськими народними традиціями, презентували страви.

Учні груп «Бармени-офіціанти» зуміли приготувати смачні млинці та пригостити ними всіх десятикласників  шкіл №1, 15,16.

На нашому святі всім було дуже  смачно!

Тітова Л. В., вчитель технологій МНВК

 
Нехай кожен живе, яквареник у маслі


Є чимало речей і понять, котрі неодмінно викликають асоціації, коли чуєш слово «Україна». Й серед них – страви нашої національної кухні, багато з яких уже давно вже перетнули кордони й добре знані на різних континентах.
Зрештою, кожна національна кухня має страви, які стали, як тепер зазвичай кажуть, брендом тієї чи іншої країни. Зрозуміло, що не становить винятку і багата та різноманітна кухня українська, яка формувалася століттями і має великі та усталені традиції.

Наприкінці зими у МНВК пройшло свято під назвою «Нехай кожен живе, як вареник у маслі»!   Майбутні  бармени-офіціанти отримали  нагоду попрактикуватися у приготуванні українських вареників. Вчителі технологій  разом з учнями  всіх профілів завчасно почали готуватися до свята, адже і сценарій треба розробити, і ролі розподілити та обов’язки, і необхідні продукти принести чи підкупити.

Автослюсарі разом із директором міжшкільного навчально-виробничого комбінату Коваленком М.М. на відкритому занятті продемонстрували як справно можуть зробити форми для виготовлення вареників. Оператори комп’ютерного набору, разом із   Чепкою Л.О., під час лабораторно-практичної роботи виготовили запрошення на свято, листівки, продемонстрували вміння відбирати, аналізувати інформацію та підготували презентаційні матеріали. То ж інформаційний супровід свята був забезпечений! Бармени-офіціанти із Тітовою Л.В. продемонстрували вміння подавати гарячі страви та переглянули безліч рецептів вареників, адже учасникам свята глядачів треба ж не тільки варениками почастувати, а й здивувати.

І це  Ліні Валеріївні Тітовій та учасникам заходу вдалося. У кабінеті торгівельної справи зібралися учні 10 класів груп  «бармени-офіціанти», ОКН, «автослюсарі», майстри та викладачі комбінату.

Із доброзичливими побажаннями гості заповнювали “хату”. Та й чимало ж гостей завітало!  Оператори  ПК розповіли історичні довідки про страву, презентували пам’ятники Варенику, використовуючи прикладні програмні засоби. Учні груп «Автослюсарна справа» презентували виготовлені власноруч форми для вареників, познайомили із складом металу та правилами використання.  Всі разом були учасниками цікавих  конкурсів та забавок, пов’язаних із варениками: “Бій варениками”, “Вареники у сметані”, “За варениками на край світу”. В окремих конкурсах взяли участь і викладачі. Команди груп барменів-офіціантів ділилися своєю гастрономічною творчістю та вмінням фантазувати, створювати за плитою нові, іноді вельми несподівані види вареників. Тут відбувалося найцікавіше. Цікаво було спостерігати, як готують юнаки та дівчата начинку, як в їхніх руках з невеличкого шматочка тіста народжується його величність Вареник.

І ось найочікуваніша мить свята. До столу  ставлять щойно зварені,  з вогню тільки зняті вареники.  Наша «хата» наповнюється ароматам. А вже з чим були ті вареники! З картоплею та шкварками, зі смаженою капустою та сметаною,  із вишнею та медом!

Добре посвяткували та посмакували!

Найактивніші учасники дійства  Канівець Крістіна,  Гетьман Наталія, Іллюшина Лідія, Іллюшина Ніна, Білякава Олександра, Бражник Вікторія, Флоря Іван, Шоха Інна   довели, що вміють  смачно готувати.

І на завершення й на добрий настрій – були прочитані  поетичні рядки про його величність Вареник.

Мамині вареники

Вареники у мами, як один,

В полумисок лягали із каструлі,

Давала вона шкварку, а не жир,

Не забувала кинути цибулі…

Із сиром – це коли потреба є,

Коли косили, чи орали поле,

Вареник завжди сили додає,

Голодний робітник він завжди кволий.

Вареники з грибами – це для тих,

Хто не збирав грибів в житті ніколи…

Вони молились за усіх Святих,

Бо від такого смаку охололи.

З картоплею – вареники святі,

З шкварками – наче для забави,

Та мамині вареники ще ті…

Вони тримають і понині славу!

Прес-центр МНВК

 
Вітання до зимових святРобочу атмосферу у Смілянському  міжшкільному навчально-виробничому комбінаті   «порушили»  учні 10 класу загальноосвітньої школи №1  і засвітили усмішки на обличчях працівників закладу веселими і щирими  привітаннями із зимовими святами.

Учні підготували новорічно-різдвяну програму, залучивши до дійства також учнів 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів №15 і №16. Програма ґрунтувалася на веселих конкурсах та народних традиціях. Десятикласники майстерно виконували ролі, дотепно  жартували та залучали працівників МНВК до участі у заході. Працівники міжшкільного комбінату приєдналися до виконання пісень та відгадування загадок. Ведучим новорічно-різдвяної програми Бражник Вікторії, Величко Катерині, Стовбуненку Едуарду та  Флорі Івану пасували  святкові костюми та образи гостинних господарів.

Директор міжшкільного навчально-виробничого комбінату Микола Миколайович Коваленко подякував учням, обдарував гостинцями та запросив до солодкого столу.

Проведений час залишив гарний настрій всім присутнім. То ж

колектив міжшкільного навчально-виробничого комбінату вдячний організаторам свята -  учням 10 класу загальноосвітньої школи №1 за привітання та бажає їм і директору школи №1 Гайдай Інні Борисівні та класному керівникові  Новочуб  Валентині Михайлівні гарного року, миру, щасливої долі та цікавих справ.


 
ПРАВОВИЙ ТИЖДЕНЬ – ТИЖДЕНЬ ЗАПОБІГАННЮ ЗЛОЧИННОСТІ
У Міжшкільному навчально-виробничому комбінаті з 30.11.2015 по 07.12.2015  проведено правовий тиждень.  В один із днів до одинадцятикласників завітала та провела лекцію на тему «Запобігання  злочинності» завідувач Центру практичної психології та соціології  Волошина Юлія Сергіївна. Старшокласники активно долучилися до обговорення виступу, ставили конкретні питання.

Учні 10 класів взяли участь у психологічному тренінгу «Стрес та його профілактика». Старшокласники вчилися знаходити шляхи виходу із стресових ситуацій. Учні були активні, співпрацювали із психологом.

Такі зустрічі із психологом були цікаві для старшокласників, а головне – потрібні.


 
ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У МНВК. … ГОТУЙ САНИ ВЛІТКУ

"Навчитися можна тільки тому, що любиш."
Йоганн Вольфганг Гете

Під таким гаслом 25 листопада 2015 року пройшов День відкритих дверей в МНВК –  перший крок до підготовки робітничої зміни. Незважаючи на  вседержавні труднощі – виховання робітничої зміни не втрачає своєї актуальності в будь-який час. Потребує робочих рук і сільське господарство, і сфера обслуговування, і безліч інших ланок життєдіяльності. людей.
Закінчення навчання у загальноосвітніх навчальних закладах неодмінно ставить дитину перед вибором.

Ти обираєш чи тобі обирають?

Що робити далі?

Піти працювати, чи продовжити навчання?

Якій професії присвятити себе?

Саме в цей період, потребують випускники підтримки та вірної поради від компетентних осіб, добре обізнаних з ситуацією на ринку праці, з потребами спеціалістів, як в межах міста так і країни в цілому.

Добре розуміють це керівники загальноосвітніх закладів. Тож в міру своїх можливостей намагаються надати детальну інформацію стосовно вирішення вищезазначених питань, зберегти мережу класів та познайомити з можливостями навчатися на базі міжшкільного комбінату.

Залучення молоді до отримання робітничих професій завжди було і залишається першочерговим завданням й колективу  Смілянського міжшкільного навчально-виробничого комбінату.

У День відкритих дверей в МНВК завітали учні дев’ятих  класів загальноосвітніх навчальних закладів №4 та №2, для яких проведено екскурсію по кабінетах та лабораторіях,  презентували учнівські роботи, ознайомили із матеріально-технічною базою закладу, школярі мали можливість поспілкувалися із вчителями та майстрами виробничого навчання.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Чепка Л.О.  розповіла школярам  про міжшкільний комбінат, професії, які опановують учні, заходи, в яких беруть участь вихованці. Заклад готує кваліфікованих спеціалістів з професій, які надзвичайно потрібні суспільству.
Школярам було цікаво почути інформацію щодо особливостей навчального процесу закладу, про які розповів директор МНВК Коваленко М.М., про  участь у громадському житті та виховних заходах, які проводяться у комбінаті. Не залишилися  байдужими запрошені і до перегляду відеоматеріалів та рекламних буклетів, підготовлених випускниками профцентру.

Кожен відвідувач отримав пам’ятки про перші кроки щодо вибору професії.

Вчитель торгівельної справи

Батютенко Н.І.


 
МОЯ СТИХІЯ


Витри піт солоний із чола
І трудись, забувши про утому,
Бо людина ціниться по тому,
Чи вона зробила, що могла,
Скільки сил у неї вистачало,
Щоб на світі більше щастя стало.

Микола Луків.

Правильний вибір професії - це моральне задоволення, висока самооцінка, водночас це й висока продуктивність праці. Вибір професії - важливий крок у житті, вибір долі, а також і велика відповідальність.

У рамках ТИЖНЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ у Смілянському міжшкільному навчально-виробничому комбінаті 23 листопада 2015 р. був проведений інтерактивний  профорієнтаційний захід «МОЯ СТИХІЯ» для учнів 10 класів шкіл №1, 15, 16  .

За ініціативи  вчителів інформатики та торгівельної справи до такого заходу були залучені учні  груп барменів-офіціантів та операторі комп'ютерного набору .

Метою проведення профорієнтаційного заходу було сприяти ознайомленню учнів з  алгоритмом вибору професій, інформувати  про професійно важливі якості, властиві людям різних професій, переконатися у правильному виборі професії та сприяти створенню позитивної атмосфери на занятті.

Учні  були учасниками конкурсів «Знайомство», , «Калейдоскоп професій», «Най-най», «Найпотрібніші професії», «Хто наступний», «Чорний ящик», «Моя стихія», «На десерт», де  мали змогу ознайомитися  зі світом професій та визначенням своїх здібностей, нахилів та інтересів. Діти на кожному етапі конкурсу поступово ознайомлювалися з спорідненими спеціальностями, знаряддями праці та сферами діяльності, визначалися  із нахилами до певного виду діяльності, типу професій. Маючи знання про професію, яку опановують у комбінаті, яка подобаються та до якої є схильність, учні  показали практичні вміння у конкурсах «Перевтілення» та «Потрібні штучки». Ознайомилися з формулою вибору професій «Хочу. Можу. Треба.», яка включає у себе розуміння визначення актуальності професій та можливості здобуття її за станом здоров’я.

У процесі виконання завдань, учасники навчилися працювати в команді, знаходити шляхи порозуміння, також показали свої уміння та здібності, мали змогу розширити своє уявлення про світ професій та їхні особливості, дізналися, як вибудовувати стратегію їх вибору.

А головне переконалися, що вони правильно обрали для себе навчання у комбінаті за спеціальностями «Бармени-офіціанти» та «Оператори комп’ютерного набору».

Підготовка молодої людини до праці і вибору професії повинна бути відповідальною ланкою у плануванні її життєвого шляху.

Ще у III ст. до н.е. китайський філософ Гуан Ци стверджував: "Якщо плануєш на один рік, тоді сій зерно. Плануєш на десять років - саджай дерева. Якщо ж плануєш на все життя, тоді навчай і наставляй людей!".

 
«ПочатокПопередня123НаступнаКінець»

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.