Учнівське самоврядування
Вибір професії – актуальне питання для старшокласників

Правильний вибір професії зумовлює моральне задоволення, позитивну самооцінку, високу продуктивність праці, якість продукції. Він є точкою, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства, поєднання особистих і загальних інтересів. Тому профорієнтація – важливе питання для старшокласників НВК «Загальноосвітня школа №3-колегіум».

17 січня учні 9-А і 9-Б класів школи №3-колегіуму відвідали Смілянський міськрайонний центр зайнятості. Школярів зустрів і провів цікаву вступну бесіду провідний фахівець із профорієнтації Скомкін Олександр Сергійович. Учні дізнались про формулу пошуку роботи. Виявляється, вона складається з трьох складових: хочу, можу, потрібно. Про це детально можна було почути в лекційному залі центру зайнятості. Учні мали змогу переглянути відеоролики про те, чим керуються їхні ровесники, обираючи ту чи іншу професію. Дев’ятикласники дізнались також, що є професії, що вже відходять у минуле (наприклад, листоноша), які, можливо, з’являться у майбутньому (наприклад, диспетчер щоденних перельотів до Марсу), та професії, що є актуальними для сьогодення. Дівчата переважно цікавились професією лікаря, а хлопці – програміста.

Зустріч пролетіла цікаво, легко і невимушено. Головне, що доніс до дитячих сердець Олександр Сергійович, це те, що від будь-якої роботи потрібно, насамперед, отримувати задоволення. Тоді і життя пройде радісно і цікаво.

Учні 9-их класів вдячні Смілянському міськрайонному центру зайнятості за цікаву зустріч і готуються пройти тестування для визначення своїх здібностей і нахилів до певної професії.

Чуйко О.В., Шевченко Ж.В.,

класні керівники 9-их класів

 
Вибори Президента шкільного парламенту


12  жовтня у школі №3-колегіумі відбулися вибори президента шкільного учнівського парламенту. Серед кандидатів було п’ятеро претендентів: Медушівська Тетяна,  Мільохіна Любов – учениці 10 класу; Власенко Владислава – учениця 9-Б класу, Велікан Юлія та Стеблина Діана – учениці 8 класу.

Напередодні виборів в шкільному холі були розміщені передвиборчі програми кандидатів, проведено агітацію, під час якої вони мали змогу представити себе та познайомити школярів зі змістом своїх програм.

Передвиборча  агітація завершилася голосуванням, у якому взяли участь учителі, учні 3-11-х класів та працівники школи, всього 460 виборців. Кожен, хто прийшов на вибори, отримав бюлетень та зміг висловити свою думку щодо кандидатів на посаду. Вибори були таємними, виборчі бюлетені вкидали до спеціальних скриньок. Відкриття скриньок відбулося у той же день у присутності представників від кожного класного колективу, членів шкільного ПРЕС-ЦЕНТРУ, журналістів смілянського телебачення. За підрахунком голосів, більшість виборців, а це 119 осіб,  проголосували за ученицю 10 класу Любов Мільохіну, тож її обрано президентом шкільного учнівського парламенту.

Про перемогу Любові на виборах урочисто оголосив голова шкільної виборчої комісії Владислав Скрипник.

Вітаємо з перемогою Любов Мільохіну та бажаємо успіхів в організації роботи шкільного учнівського самоврядування!


Олена Занєгіна,

педагог-організатор школи №3-колегіуму

 
Вибори президента

     2 жовтня 2014 року в Смілянській спеціалізованій школі №12 відбулися вибори президента Шкільного Сенату.

На цей пост балотувались п’ять кандидатів - учні 8-10 класів: Боженко Владислав – 8А клас, Вакуленко Лілана – 9 клас, Дуденок Валентина – 9 клас, Устінова Мілєна – 10 клас та Брильова Інна – 10 клас. Вони дуже відповідально поставились до цієї події, адже кожен із претендентів хотів зробити життя в школі цікавішим та спробувати себе у ролі керівника учнівського самоврядування. Тож кандидатами у президенти були підготовлені борди, сформовані агітаційні бригади та складені передвиборчі програми, які представили виборцям на загальношкільній лінійці.

У своїх програмах кандидати запропонували багато цікавих нововведень щодо покращення життя учнів у школі.

Виборці уважно вивчали їх програми, аби зробити правильний вибір.

І ось 2 жовтня – день виборів. Після уроків учні 5-10 класів зібралися у вестибюлі школи, де пройшли дебати між кандидатами. Після цього члени виборчої комісії Еленгаупт Діана – 6-А, Сорокіна Каріна – 6-Б, Ілющенко Мар’яна  - 7-А, Пархета Дарина – 7-А, Ходєва Софія – 7-А, Преображенська Яна – 7-Б, Дем’янець Настя – 7-Б видали виборчі бюлетені,  у яких діти відмітили кандидата, якому найбільше симпатизують. Після закінчення голосування провели підрахунок голосів, за підсумками якого переконливу перемогу здобула Дуденок Валентина, учениця 9 класу.

Новообраний президент зачитала урочисту промову та склала присягу на вірність учням та колективу школи щодо суворого дотримання Ста­туту школи, зміцнення авторитету закладу, охорони прав, свободи і законних інтересів школярів.

Шкільне життя завирувало. На першому ж засіданні Шкільного Сенату (8 жовтня) обрали секретаря та голів департаментів. Діти відразу взялися до роботи і через два тижні вже зробили певні успіхи. Наприклад, започаткували рейтингову систему, за якою учні 5-10 класів упродовж навчального року зароблятимуть рейтингові Зірочки. А в кінці навчального року на клас, який переможе та найактивніших учнів шкільного самоврядування чекає дуже приємний приз від батьківського комітету школи. Також у школі активізувалася робота щодо проведення веселих перерв. Запрацювала Скринька Довіри. Діти стали серйозніше ставитись до навчання та шкільного життя. Але найголовніше, що їм це подобається, адже кожен учень школи №12 може реалізувати свої лідерські здібності та зробити вклад у майбутнє своєї рідної школи, а разом із тим - міста, країни, бо розуміють, що майбутнє сьогодні залежить саме від них.

Ю.С.Базанюк,
педагог-організатор

 


© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.