Волонтерська діяльність
БЛАГОДІЙНІ АКЦІЇ ТРИВАЮТЬ

Гімназисти відправили зі смілянськими волонтерами черговий гуманітарний вантаж у зону АТО: чай, каву, крупи, консерви, предмети першої необхідності, рушники з побажаннями. Благодійні акції тривають.

Прес-центр гімназії

 
ПИРІЖКИ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ ВІТЧИЗНИ


Гімназисти продовжують співпрацювати зі Смілянським  товариством українських патріотів. Цього разу учні виконали замовлення волонтерів на збір консервації та овочів. Враховуючи, що українське сало для всіх, наче ліки, педагогічний колектив направив національний продукт для підтримки духу і підвищення імунітету бійців, які несуть службу у зоні АТО. Сюрпризом для воїнів стануть 660 пиріжків, спечених вчителями, батьками, учнями і наданих приватними підприємцями Мариною Голуб, Лідією Івановою, Олександром Нетесаним.

Гуманітарний вантаж відправлено через волонтера Гжегоша Миколайчука, який подякував гімназистам за постійну співпрацю та активну громадянську позицію, небайдужість до долі держави.

Смаколики запакували у ящики із гербом гімназії та дитячими малюнками із побажаннями миру і повернення додому. Цього разу завантажували машину, на якій розміщено відомий символ Смілянського товариства українських патріотів «Шершень», зображення якого створила вчителька образотворчого мистецтва гімназії Вікторія Варава.

Гімназія висловлює подяку всім учасникам акції за підтримку воїнів АТО, батькам, волонтерам і приватним підприємцям за співпрацю щодо  виховання  юних патріотів.

Прес-центр гімназії


 
Подарунки друзям у зону АТО

Саме в День Соборності України у Смілянській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №5 гуртківці 4-9-х класів зібралися разом для презентації нового міжпредметного проекту «Подаруй свято другові».

Члени гуртка «Цікава математика» (керівник Коломиза Н.М.) запропонували всім розв’язати задачі, пов’язані з виробництвом ялинкових прикрас, яке вони побачили під час новорічної подорожі до фабрики ялинкових прикрас с. Луб'янка Київської області; глибше розкрили поняття «куля», ознайомилися із формулою обчислення площі її поверхні.

Під час презентації проекту пройшов майстер-клас із розпису ялинкових кульок-оберегів. Ці кульки діти розфарбовували у тонах державної символіки, розписували народними оберегами та писали побажання для воїнів АТО: «не хочемо війни, не треба крові на снігу, бажаємо миру, здоров'я, скорішого повернення додому». Кульки-обереги разом із солодощами та ялинкою з теплих дитячих «долоньок» учнів 2-Б та  3-Б класів (класні керівники Стеценко І.Л. та Мельник Н.В.)  діти передали волонтерам, які їх згодом відвезуть у зону АТО для  наших земляків.

На завершення заходу та циклу зимових свят гуртківці підготували виступ з гарними колядками, щедрівками, віншуваннями  (керівник гуртка «Риторика» Приходькіна К.І. та «Традиція», керівник гуртка Михальченко О.П.)

Присутні на зустрічі волонтери передали слова подяки від воїнів – земляків та почули теплі слова, які написала у своєму вірші учениця 8-А класу Хом'якова Софія:

Воїни-побратими ідуть не лише у страшний бій,

А й свята зустрічають у згуртованій компанії своїй.

Ми, діти України, все це знаємо,

Цінуємо захисників своїх і поважаємо.

Нехай ці символічні кульки з побажаннями

Піднімуть настрій  в душах бойових

Та захистять від куль ворожих снайперських,

І приведуть додому Вас живих.

Лариса Лебединська

педагог-організатор

Смілянської спеціалізованої

школи І-ІІІ ступенів №5

 
Добро починається з тебе

     17 квітня 2015 року у м. Києві відбувся заключний етап VIII Всеукраїнського конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе».

Педагог-організатор Смілянської загальноосвітньої школи I - III ступенів №6 Наталія Анатоліївна Темченко успішно презентувала  проект «Якщо не ми, то хто». Проект був обраний на відбірковому етапі  серед 140 проектів, надісланих з усієї України, та став  лауреатом конкурсу.

Проектну діяльність здійснював волонтерський загін «Доброта» та всі учасники навчально-виховного процесу.

Проект соціального спрямування був гідно оцінений журі і школа одержала високу нагороду від Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» - Диплом за III місце.

Натхненні визнанням, під гаслом «Твори добро» ми продовжуємо волонтерську роботу, яка так необхідна сьогодні тисячам людей у нашій державі.

Прес-центр ЗОШ №6

 
ВОЛОНТЕРСТВО ЗАРАДИ МИРУ

Доброчинець, доброволець, добровільний помічник, громадський діяч, альтруїст - всі ці поняття об’єднуються одним cловом:  ВОЛОНТЕР.

До Міжнародного дня волонтерів, який відзначається 5 грудня, гімназисти презентували волонтерські загони класів, розповідали про напрями роботи та звітували про проведені акції. Коло проблем, якими вони опікуються, дуже широке: допомога ветеранам, хворим дітям, дітям з особливими потребами, охорона навколишнього середовища, шефство над пам’ятними знаками та інші важливі справи. Але сьогодні найбільш актуальною є допомога українським військовим у зоні АТО.

Гімназисти уважно стежать за новинами зі Сходу, співпрацюють із дорослими волонтерами. З початку навчального року відбулося багато акцій, спрямованих на допомогу бійцям: збирали кошти, продукти, теплий одяг, предмети гігієни, виготовляли обереги, писали листи із побажаннями. Приємною несподіванкою стала відповідь військових. Відеофільм, який можна передивитися на гімназійному сайті, відзнятий у зоні АТО. Його привіз і передав учням смілянський волонтер Віктор Овчаренко. Зворушливі кадри із солдатськими подяками діти передивилися по кілька разів. Найбільш вражаючий вигляд має прапор від гімназистів із побажаннями миру, який бійці прикріпили на танк і запевнили, що він додає їм сил і впевненості у перемозі.

Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності, буде існувати доти, доки існує потреба людей у допомозі. Зараз ми об’єднали свої зусилля заради миру!

Ніла Шевченко, гімназистка 9-Б класу

 


© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.