02 Травень 2018, 10:19

НЕЗАБУТНІ СПОГАДИ

19 квітня в Києві стартував ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. Майже 1200 обдарованих дітей зібралося у Центрі культури і мистецтв НТУУ «КПІ», і серед них я, Дар’я Кобилко, учениця 10 класу школи №3-колегіуму.

Після реєстрації, всіх учасників запросили на урочисте відкриття конкурсу-захисту. Там нас привітали прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, які порадили продовжувати наші дослідження та здобувати ще більше нових перемог. Цікавою несподіванкою була зустріч із французьким лауреатом Нобелівської премії з фізіології і медицини 2011 року Жюлем Оффманом. Урочисте відкриття конкурсу-захисту оголосив президент Малої академії наук Станіслав Довгий. Кожного дня для нас готували щось нове, цікаве та незвичайне, що допомогло б пройти всі випробування.

Наступного ранку ми вирушили на дуже мотивуючу конференцію з Жюлем Оффманом і у нас навіть була можливість поставити йому питання. Після цього ми мали тренінг з відомим психологом та коучем Аллою Клименко, яка розповіла, як не здаватися після поразки, а впевнено йти вперед. У ході конкурсних випробувань, ми виконували різні вправи, намагалися познайомитися з багатьма новими людьми та відкрити для себе щось незвичайне.

Після мотиваційних розмов  наступного дня ми вирушили на контрольну роботу. І найтяжчим у цей день, як мені здалось, було очікування результатів. Ми вже сто разів встигли подумати про те, що було правильним, а що ні. І нарешті, дочекавшись результатів всіх секцій, ми відправились у наш санаторій, де готувались до захисту.

Наступного ранку у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка розпочався конкурс-захист. Під час цього змагання я дізналась багато чого нового та цікавого, адже кожен учасник намагався здивувати нас. Наприклад, у моїй секції фольклористики, співали забавлянки, відтворювали старовинні обряди з весіль і навіть танцювали.

Після захисту нас запросили до актової зали для нагородження. Там нам вручили медалі та квитки на урочисте закриття, яке відбулося у Жовтневому палаці, у самому центрі Києва. Ведучим заходу був Олександр Педан, який розрядив хвилюючі моменти жартами. Організатори також зробили сюрприз для всіх учасників конкурсу-захисту, запросивши сучасний електронний музичний гурт “ONUKA”. Під гучні оплески Станіслав Довгий оголосив закриття ІІІ етапу конкурсу- захисту Малої академії наук.

Переживання та хвилюючі очікування залишились позаду. А попереду – велике бажання досягти нових успіхів і перемог. Адже удосконаленню немає меж! І немає меж моєї вдячності Жанні Володимирівні Шевченко, вчителю української мови та літератури школи №3-колегіуму, яка допомогла мені підготуватись до конкурсу та здобути таку бажану перемогу. Я також дуже вдячна всім учителям школи та директору Тетяні Анатоліївні Карло, які завжди підтримують нас, надихають на досягнення та успіхи!

Кобилко Дар’я,

переможниця Всеукраїнського

конкурсу-захисту МАН