21 Лютий 2019, 10:02

До 205 – річчя великого українського поета Тараса Шевченка

Оголошується міський конкурс юних поетів

«Тарасовими шляхами»

 Уже доброю традицією стало проведення щовесни конкурсу юних поетів Сміли «Тарасовими шляхами», метою якого є виявлення та розкриття літературних здібностей та обдарувань підростаючого покоління, підтримка творчо обдарованої молоді, вшанування пам’яті великого українського поета Т.Г.Шевченка, популяризація його творчої спадщини та утвердження духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства, активізація виховної роботи. Цього року, коли український народ та усе прогресивне людство відзначатиме 205-річчя з дня народження великого Кобзаря, конкурс набув особливої актуальності. Запрошуємо взяти участь у конкурсі учнівську та студентську молодь.

ПОЛОЖЕННЯ

про  міський конкурс  юних  поетів  «Тарасовими  шляхами»

І. Загальні положення

Міський конкурс юних поетів  «Тарасовими шляхами» (далі - Конкурс) проводиться згідно з Законом України від 05.02.1993 № 2998-ХІІ «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в України», Указу Президента України  від 13.10.2015 № 580/2015 «Про Стратегію розвитку національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» з метою виявлення літературних здібностей у дітей та молоді, створення умов для самореалізації творчої особистості, розкриття її потенціалу та підтримки за сприяння міських органів виконавчої влади, поглиблення патріотичного виховання дітей та молоді та відзначення 205-ї річниці з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка.


ІІ. Мета і завдання Конкурсу

Головною  метою  Конкурсу  є  виявлення  та  розкриття  літературних  здібностей  та  обдарувань  підростаючого  покоління,  підтримка  творчо  обдарованих дітей та молоді, як  важливого  чинника  консолідації  суспільства,    національно-патріотичне  виховання дітей та молоді, вшанування 205-ї річниці з дня народження великого українського поета Тараса Шевченка.

Завданнями конкурсу є:

-         виявлення та підтримка юних обдарованих літераторів;

-         виховання любові до рідного краю, родини;

-         засвоєння національної культурологічної спадщини та використання її надбань у своїй творчості;

-         стимулювання творчості юних талантів шляхом оприлюднення їхніх творів у засобах масової інформації, Інтернет – ресурсах та видання збірки «Літературна скринька».

ІІІ. Організатори Конкурсу

Організатор Конкурсу:

-  Відділ молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради.

Співорганізатор Конкурсу:

-         Заклади освіти міста; заклади позашкільної освіти.

 ІV. Умови та порядок проведення Конкурсу

Загальне керівництво підготовкою та проведенням Конкурсу покладається на відділ молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради. До участі в його організації та проведенні можуть залучатися представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадські організації та об’єднання громадян, благодійні фонди, меценати.

У Конкурсі беруть участь юні поети віком від 10 до 20 років, які проживають у м. Сміла та навчаються в смілянських закладах освіти.

Для участі подаються поетичні твори такої тематики: «Читаючи твори великого Кобзаря», «Рідне місто моє», «Я люблю Україну», «За мир!», «Моя сім'я», «Моя школа - найкраща», «Любов і дружба в нашому житті».

Погоджуючись на участь в Конкурсі, учасники підтверджують свою згоду на здійснення організаторами Конкурсу (його уповноваженими представниками) і/або третіми особами за завданням організаторами збору, обробки, зберігання, використання, розповсюдження в цілях проведення Конкурсу отриманих від учасників даних, з дотриманням необхідних заходів захисту таких даних від несанкціонованого розповсюдження у відповідності до Закону України від 01.06.2010 № 2297-VI «Про захист персональних даних».

Конкурс проводиться у два етапи:

І етап – у навчальних закладах міста – із 15 лютого до 05 березня 2019 року;

ІІ етап - міський тур (з визначенням переможців у кожній віковій категорії) проводиться із 06 до 11 березня 2019 року.

Тексти творів мають бути надрукованими 14 шрифтом, кеглем Times New Roman з полуторним міжрядковим інтервалом, подані в паперовому вигляді та на електронних носіях. Кожен твір має починатися з нового аркушу (через використання функції «розрив сторінки»). А саме: 1 рядок – ім’я та прізвище, 2 рядок – кількість повних років, 3 рядок – назва закладу освіти.

Матеріали слід надавати у файлах та пластиковому скоросшивачі, а також надіслати електронну адресу відділу молоді та спорту: smila-moloda@ukr.net

Надіслані твори не рецензуються й не повертаються.

Визначення переможців  у трьох вікових категоріях: 10-13 років, 14-16 років та 17-20 років.

Засідання журі з визначення переможців Конкурсу - 11-12.03.2019 у відділі молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради.

До 15 березня підсумки проведення Конкурсу оприлюднюються.

Переможці Конкурсу можуть надалі запрошуватися для участі в міських тематичних мистецьких заходах.

 V. Нагородження та фінансування

Переможці Конкурсу визначаються  окремо в кожній віковій категорії, нагороджуються за І, ІІ, ІІІ місця грамотами управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради та пам’ятними подарунками, їх творчі керівники – подяками (грамотами) управління освіти, молоді та спорту.

Фінансування здійснюється за рахунок коштів міського бюджету, передбачених на реалізацію державної молодіжної політики по відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради та коштів інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

 Відділ молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту