01 Серпень 2019, 15:30

Молодіжна акція «Людина – не товар»


Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв: «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми».  На жаль, через складну економічну ситуацію, високий рівень безробіття, правову необізнаність громадян з проявами торгівлі людьми зіткнулася й Україна.

Тому до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, що відзначається 30 липня, за сприяння відділу молоді та спорту управління освіти, молоді та спорту, сектору інформаційно-аналітичної політики міськвиконкому та Центру практичної психології та соціальної роботи відділу освіти управління освіти, молоді та спорту на центральній площі м. Сміла відбулася молодіжна акція «Людина – не товар».

Цей день відзначається  щорічно, починаючи з 2014 року, усією міжнародною спільнотою за ініціативи Організації Об'єднаних Націй.

Мета акції - підвищення рівня  поінформованості смілян про глобальну проблему торгівлі людьми, форми її прояву, групи ризику, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми (дітьми).

Організатори акції залучили до неї перехожих: висвітлювали проблему торгівлі людьми (дітьми), загострення актуальності у зв'язку із трудовою міграцією, про форми торгівлі людьми та надавали інформацію щодо захисту осіб, постраждалих від неї, пояснювали про кримінальну відповідальність, задавали питання, вивчали громадську думку шляхом анкетування, поширювали інформаційно – просвітницькі матеріали.

У юнацькому секторі центральної міської бібліотеки імені Олени Журливої розгорнуто виставку-застереження «Не стань живим товаром», де розміщено нормативно-правові документи з захисту прав громадян України, рекомендації щодо захисту прав постраждалих, адреси пунктів безоплатної правової допомоги в Україні.

 

Відділ молоді та спорту

управління освіти, молоді та спорту

Смілянської міської ради