Головна / Заклади загальної середньої освіти / Steam-освіта на уроках української
Steam-освіта на уроках української
Інженерний тиждень, що проходив у ЗОШ №7 засвідчив, що і діти, і їхні наставники, педагоги різних предметів, беззаперечно цікавляться наукою і тим, що з нею пов’язано.
Не винятком стали й уроки української мови і літератури.
Як відомо, метою «Інженерного тижня 2021» став розвиток STEM-освіти та впровадження STEM-навчання в освітніх закладах.
Тому уроки української філології в 5-Б, 5-В, 10-Ф класах перетворилися на мейкерські лабораторії та мініSTEM-центри. Якщо вам здається, що українська мова неймовірно далека від фізики, а література ніяк не поєднається з математикою, то ви не праві.
Насправді інтегрувати та поєднувати можна будь-які предмети, головне – дійсно хотіти цього!
Так, учні успішно справилися з моделюванням та виготовленням об’ємного куба, який потім був використаний для застосування стратегії розвитку критичного мислення «Кубування», допоміг глибше зануритися в ідейно-художній зміст «Повісті минулих літ» (5-Б, 5-В класи), познайомитися з Нестором Літописцем, дати характеристику князю Святославу, словесно описати печенізького князя Курю.
Найбільше учнів 5 класів на уроці літератури зацікавила групова робота з конструкторами LEGO: загальними зусиллями були сконструйовані судна флоту князя Святослава.
А учні 10-Ф класу у творчо-змагальній атмосфері узагальнили розділ «Фразеологія»: усвідомили, які стійкі вирази та терміни вживаються в науковому стилі, установили відповідність між тематичними фразеологізмами та їх тлумаченням, ознайомилися з електронними словниками наукових термінів, дослідили, які фізичні явища відобразили наші предки у фразеологізмах (наприклад, «Не змастиш – не поїдеш», «Від землі відірвався, до неба не дістався», «Куй залізо, доки гаряче», «Як гукнеться, так і відгукнеться»…).
Цікавими виявилися вправи на складання і розігрування діалогів на теми про важливість опанування науками, технологіями для усвідомленого вибору професії(з використанням фразеологізмів), ознайомлення з онлайн-генераторами ребусів та QR-кодів.
У свій час підприємець і винахідник Стів Джобс зауважив: «Ми в Apple переконані, що лише технологій на даний час недостатньо. Тільки злиття технологій з мистецтвом і гуманітарними науками приносить результат, заставляє наше серце співати».
Тож створення умов для гармонійного формування науково-орієнтованої освіти на основі модернізації не лише математично-природничого, а і суспільно-гуманітарного напрямів освіти, це широкий вибір для професійно-особистісного розвитку.
Йовко О.М., учитель української мови та літератури
Анонс тижня
09.05.2025 - тематичні заходи до Дня Європи (заклади освіти)
08.05.2025 - участь вихованців Смілянської дитячо-юнацької спортивної школи "Олімп" у Чемпіонаті України з легкої атлетики серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат 2012-2013 рр.н. (чотириборство) (м. Черкаси)
10.05 -11.05.2025 - участь вихованців Смілянської дитячо-юнацької спортивної школи "Олімп" у Відкритому чемпіонаті Черкаської області з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 15 років та дорослих (м. Черкаси)
13.05 - 14.05.2025 - участь команди юнаків 9-11 класів Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 у IV етапі змагань з футзалу проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" (місто Черкаси)
15.05.2025 - тематичні заходи до Дня вишиванки (заклади освіти)
16.05.2025 - участь вихованців Смілянської дитячо-юнацької спортивної школи "Олімп" у Відкритому обласному турнірі з дзюдо (селище Драбів)
16.05 - 18.05.2025 - участь вихованців Смілянської дитячо-юнацької спортивної школи "Олімп" у Відкритому чемпіонаті Черкаської області з веслування на байдарках і каное на призи Олімпійського чемпіона А.І. Хіміча (місто Умань).