Головна / Психологічна підтримка та консультування / Як подолати стрес
Як подолати стрес
На теперішній час Україна переживає складну соціально-політичну ситуацію. Існує необхідність психологічної допомоги як дітям, так і дорослим. Криза, що охопила країну, безпосередньо впливає на батьків, що, природно, позначається на їх дітях. У цей період знижується здатність працювати, любити, насолоджуватись життям. Криза настає, коли під тиском життєвих обставин відмовляють звичайні механізми ефективного протистояння їм.
Після стресових події у людини може виникати почуття безвиході, смуток та дратівливість, проблеми з концентрацією уваги, постійна настороженість, наляканість, притуплення почуттів, безрадісність, прагнення уникати спілкування, порушення сну чи апетиту. Ці відчуття – нормальна реакція на ненормальні події.
Пам’ятайте:
- з часом стає краще;
- не варто відмовлятись від допомоги інших, навіть якщо вам здається, що вас не зрозуміють;
- хороші ліки – звичайні повсякденні справи, звичний плин життя.
Діти – це сама вразлива категорія. Саме підтримка, яку надають батьки, рідні, друзі є вирішальним чинником у подоланні негативних наслідків стресу. Прислухаючись до того, що відбувається, дорослі здатні знайти шляхи допомоги дитині впоратись із негативними переживаннями. Якщо ми, дорослі будемо поряд з дітьми, їм буде набагато легше.
Поради дорослим щодо профілактики стресових ситуацій у дітей:
- організуйте умови для фізичного зняття напруги – заняття спортом, танцями, рухливі ігри;
- використовуйте можливість обійняти, погладити дитину, потримати її за руку, покласти руку на плече;
- говоріть з дитиною про ті почуття, які вона переживає та відчуває. Ви можете сказати, що і дорослі відчувають тривогу, страх, безпорадність. І ці почуття є нормальною людською реакцією на складні ситуації;
- будь-яка, навіть маленька дитина, потребує пояснення тих подій, що відбуваються і є для дитини стресовими. Для дитини має бути зрозумілим, чому тривожаться, сердяться, сумують дорослі. Пояснення мають бути короткими та спокійними;
- щодо почуття страху, то важливо запевнити дитину, що боятися – це природно. Що сміливі люди також бояться. Проте, із власним страхом можливо впоратись;
- підтримуйте відчуття надії на краще.
Підготувала завідувач ЦППСР Волошина Ю.С.
за методичними рекомендаціями ОІПОПП
Анонс тижня
16.12.2024 - нарада щодо проведення обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка
16.12 - 18.12.2024 - участь ФК "Діамант" (м. Сміла) у Всеукраїнському дитячому футбольному турнірі "Пам'яті тренерів академії "Динамо" Київ 2024" (м. Київ)
18.12.2024 - колегія упрваління освіти (УОМС)
19.12.2024 - обласний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г.Шевченка (школа №7)
19.12.2024 - різдвяно-новорічна дитяча програма "На гостини до Миколая" (Смілянський МБК)
19.12.2024 - різдявяно-новорічний квест "Подорож за новорічним дивом" (УОМС)
20.12.2024 - різдвяно-новорічна вистава Черкаського академічного обласного Українського музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка (Смілянський МБК)
21.12 - 22.12.2024 - участь вихованців ДЮСШ "Олімп" у відкритому чемпіонаті м.Черкаси з важкої атлетики серед юнаків та дівчат до 15 років та дорослих (м. Черкаси)
21.12.2024 - участь вихованців ДЮСШ "Олімп" у Першості Корсунь-Шевченківської ДЮСШ з дзюдо (м. Корсунь-Шевченківський)