Головна / Психологічна підтримка та консультування / Як подолати стрес
Як подолати стрес
На теперішній час Україна переживає складну соціально-політичну ситуацію. Існує необхідність психологічної допомоги як дітям, так і дорослим. Криза, що охопила країну, безпосередньо впливає на батьків, що, природно, позначається на їх дітях. У цей період знижується здатність працювати, любити, насолоджуватись життям. Криза настає, коли під тиском життєвих обставин відмовляють звичайні механізми ефективного протистояння їм.
Після стресових події у людини може виникати почуття безвиході, смуток та дратівливість, проблеми з концентрацією уваги, постійна настороженість, наляканість, притуплення почуттів, безрадісність, прагнення уникати спілкування, порушення сну чи апетиту. Ці відчуття – нормальна реакція на ненормальні події.
Пам’ятайте:
- з часом стає краще;
- не варто відмовлятись від допомоги інших, навіть якщо вам здається, що вас не зрозуміють;
- хороші ліки – звичайні повсякденні справи, звичний плин життя.
Діти – це сама вразлива категорія. Саме підтримка, яку надають батьки, рідні, друзі є вирішальним чинником у подоланні негативних наслідків стресу. Прислухаючись до того, що відбувається, дорослі здатні знайти шляхи допомоги дитині впоратись із негативними переживаннями. Якщо ми, дорослі будемо поряд з дітьми, їм буде набагато легше.
Поради дорослим щодо профілактики стресових ситуацій у дітей:
- організуйте умови для фізичного зняття напруги – заняття спортом, танцями, рухливі ігри;
- використовуйте можливість обійняти, погладити дитину, потримати її за руку, покласти руку на плече;
- говоріть з дитиною про ті почуття, які вона переживає та відчуває. Ви можете сказати, що і дорослі відчувають тривогу, страх, безпорадність. І ці почуття є нормальною людською реакцією на складні ситуації;
- будь-яка, навіть маленька дитина, потребує пояснення тих подій, що відбуваються і є для дитини стресовими. Для дитини має бути зрозумілим, чому тривожаться, сердяться, сумують дорослі. Пояснення мають бути короткими та спокійними;
- щодо почуття страху, то важливо запевнити дитину, що боятися – це природно. Що сміливі люди також бояться. Проте, із власним страхом можливо впоратись;
- підтримуйте відчуття надії на краще.
Підготувала завідувач ЦППСР Волошина Ю.С.
за методичними рекомендаціями ОІПОПП
Анонс тижня
21-27.07.2024 – чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2008-2009 та 2010-2011 р.н (вихованці ДЮСШ «Олімп», м. Умань
27.07.2024 - змагання з настільного тенісу (вихованці БДЮТ, м. Олександрія)