Головна / Свята, конкурси, змагання / Андріївські вечорниці
Андріївські вечорниці
День святого Андрія Первозванного — одне з найулюбленіших народних свят, котре відзначають 13 грудня. Етнографи вважають це свято найцікавішим в осінньо-зимовому циклі. Стародавня його назва "Калита" збереглася з дохристиянських часів.
До цього свята з великою цікавістю та відповідальністю готувалися і учні 2-Б класу школи №3-колегіуму разом із батьками та класним керівником Інною Василівною Кодолою. Переглянувши відео, вони ознайомилися з легендами про походження свята Калити, дізналися про калиту як оберіг у житті народу, про різні звичаї та традиції цього свята.
Та найцікавішим і найвеселішим було саме свято, яке пройшло 14 грудня. Дівчата пекли калиту, ліпили вареники, співали жартівливі пісні та грали в народні ігри. Не оминули увагою і Андрія, якому дістався пиріжок із «сюрпризом».
Хлопцям теж не доводилося сумувати. Адже для них було запропоновано декілька конкурсів: кусання калити, стрибання через рогача і коцюбу, конкурс на найкраще
виконання гопака та естафети верхи їзди на кочерзі.
Після завершення свята усміхнена господиня пригощала всіх гостей рум’яними пиріжками та запашною калитою.
Прес-центр школи №3-колегіум
Анонс тижня
21-27.07.2024 – чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2008-2009 та 2010-2011 р.н (вихованці ДЮСШ «Олімп», м. Умань
27.07.2024 - змагання з настільного тенісу (вихованці БДЮТ, м. Олександрія)