Головна / Свята, конкурси, змагання / Успішні дослідження колегіантів-науковців
Успішні дослідження колегіантів-науковців
Учні школи №3-колегіуму приділяють велику увагу не лише навчанню, а й роблять перші кроки у наукових дослідженнях. Разом зі своїми керівниками, вчителями нашого закладу, вони поринають у глибинний світ захоплюючих спостережень і фактів, створюють цікаві наукові проекти. У грудні 2016 року команда юних дослідників знову гідно представила наш заклад, виборовши десять перших місць, сім других і одне третє у міському конкурсі-захисті МАН.
Учні філологічного відділення обрали цікаві теми для досліджень і довели, що науковцем себе можна відчути вже з 8 класу. Адже наші восьмикласниці вибороли призові місця, представивши свої перші наукові проекти. Ними стали Богун Катерина, яка зі своїм керівником Жанною Шевченко дослідила колискові пісні на Смілянщині; Руденко Дарина простежила за лозоплетінням у с. Текліно у ІІ половині ХІХ – у першій половині ХХ століття під керівництвом Ганни Іщенко. Учні 9-их класів досліджували фольклористику і мистецтвознавство: Кобилко Дар’я – післяродову обрядовість смілян (керівник Жанна Шевченко), Медушівська Тетяна – флоризми в українській традиційній вишивці новітньої Смілянщини початку ХХІ сторіччя (керівник Наталія Калашник), Терещенко Катерина - фітоніми у прозі Майї Фролової (науковий керівник Світлана Павлик). Учениця 10 класу Базик Дарина як справжній журналіст представила свій науковий проект «Громадське телебачення на Смілянщині» (керівник Світлана Волошина). Учениця 9-А класу Гунько Софія віддала перевагу іноземній мові і під керівництвом Оксани Устименко дослідила лексико-семантичну група дієслів та її рух у соціальних мережах.
Соціологію і філософію представили дев’ятикласниця Компанієць Марія, яка дослідила засоби масової інформації та інформаційні війни у сучасному суспільстві під керівництвом Сергія Мачуського і одинадцятикласниця Німченко Вікторія, яка під керівництвом Ганни Іщенко дослідила психологічне підґрунтя виникнення емоційного стану тривожності учнів першого класу.
Під керівництвом учителя історії Ганни Цапенко перемогу отримали : дев’ятикласниці: Кашуба Соломія з проектом «Мироточення смілянських ікон» і Терещенко Катерина з проектом «Інтернет-шахрайство» та одинадцятикласниці Зайва Ельвіра з проектом «Хвіртка-етнічні особливості на Смілянщині» і Золовкіна Аліна з роботою «Пошта на Смілянщині на початку 20 ст.».
Точні науки представили учні 8-10 класів. Під керівництвом Інни Галети учениця 10 класу Піменова Діана виконала дослідження шкіри та її властивостей, а учениця 9-А класу Поклад Олександра дослідила вплив фітонцидів на мікроорганізми. Анастасія Кулішова (10 клас) з учителем математики Надією Ткаченко аналізували математичну прогресію. Учень 10 класу Євсіков Дмитро разом із науковим керівником Лідією Онученко дослідив формування родючості ґрунтів Черкащини. Десятикласниця Сенатор Валентина захопилась астрономією і під керівництвом Ольги Чуйко досліджувала вплив зодіакальних сузір’їв на формування особистості. Восьмикласниця Пилипенко Вікторія вперше і успішно під керівництвом Олени Хлівної проаналізувала вплив пірогенного фактору на структуру біоценозу.
Зараз наші переможці готуються до обласного конкурсу-захисту наукових робіт. Тож побажаємо їм усім успіхів і перемог!
Прес-центр школи №3-колегіуму
Анонс тижня
18.11-22.11.2024 - участь команд ЗЗСО у ІІ етапі (міський) проєкту "Пліч-о-Пліч Всеукраїнські шкільні ліги" з футзалу (м. Сміла)
19.11.2024 – олімпіада з хімії (школа №11)
19.11.2024 - тематичні заходи з нагоди 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну (заклади освіти)
21.11.2024 - тематичні заходи до Дня Гі́дності та Свобо́ди (заклади освіти)
21.11.2024 – олімпіада з екології (школа №11)
21.11-24.11.2024 - участь вихованців клубу "Енергія 2023" у Чемпіонаті України (Дитяча Ліга) серед юнаків та дівчат 2012 р.н. і молодші сезону 2024-2025 року (с. Андріївка, Львівська обл.)
22.11.2024 - ХV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка (школа №7)
22.11.2024 - тематичні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років (заклади освіти)
23.11.2024 - олімпіада з географії (школа №11)