Робота методичного об’єднання вчителів-філологів
Сучасний урок - це джерело загальної і педагогічної культури вчителя, мірило його інтелектуального багатства, показник його кругозору та ерудиції.
Новий зміст освіти, пошук оригінальних методик викладання, впровадження інноваційних технологій стали предметом творчої роботи вчителів суспільно-гуманітарного циклу школи №3-колегіуму.
Протягом року вчителями кафедри суспільно-гуманітарного циклу нашої школи були проведені різноманітні нестандартні уроки, виховні заходи та майстер-класи, зібрані кращі зразки тематичних та поурочних планів, методичні розробки класних годин, роздатковий матеріал, розробки уроків з позакласного читання тощо. Традиційно у лютому було проведено Місячник педагогічної майстерності за темою «Сучасному уроку – високу якість». Вчителі працювали над формуванням компетентності особистості через освітній процес, впроваджували у власну творчість ідеї педагогіки співробітництва, власним прикладом спонукали до творчості своїх учнів. Протягом навчального року було проведено багато різноманітних відкритих заходів, із них такі як: лінгвістична гра «Кришталь моєї мови дорогої»; літературна вікторина «Стежки творчості генія»; урок-інформаційне досьє «Життя Кобзаря – уроки для нащадків» та інші.
Кожен вчитель використовував комп'ютерну підтримку, різноманітні форми і методи роботи, впроваджував інноваційні технології навчання, щоб досягти найкращого результату – міцних знань учнів.
Вчителі кафедри суспільно-гуманітарного циклу взяли активну участь у конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів у 2018 році. Творчі групи філологів нагороджені дипломами та грамотами управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації (серія цифрових ресурсів із теми «Українські народні казки «Летючий корабель», «Яйце-райце»» та серія цифрових ресурсів «Давня українська література. «Слово о полку Ігоревім»).
У травні на базі школи №3-колегіуму був проведений обласний семінар для керівників РМО (ММО) учителів української мови і літератури на тему «Розвиток усебічно розвиненої особистості на основі компетентнісного підходу до вивчення української мови і літератури». Перед учасниками семінару виступили Анна Іщенко, Жанна Шевченко, Світлана Павлик, Світлана Волошина, Наталія Калашник. Учителі у нестандартній формі презентували свої педагогічні родзинки, які використовують на уроках мови та літератури.
Школа сьогодні вимагає сучасного вчителя - активного, комунікабельного, працездатного, вольового, толерантного, впевненого у собі, Як говорив А. Дістервег: «…Учитель повинен свідомо йти в ногу з сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній…» Так працюємо і ми, вчителі школи №3-колегіуму. А про результати нашої роботи говорять високі бали ЗНО випускників 11-го класу!
Ганна Іщенко,
вчитель української мови та літератури,
керівник методичного об’єднання
вчителів суспільно-гуманітарного циклу
школи №3-колегіуму
Анонс тижня
22.11.2024 - тематичні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років (заклади освіти)
23.11.2024 - олімпіада з географії (школа №7)
26.11.2024 - ХV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка (школа №7)
26.11.2024 - олімпіада з астрономії (школа №11)
28.11.2024 - семінару-практикуму для керівників музеїв та відповідальних за музейну роботу (м.Черкаси)
28.11.2024 - олімпіада з правознавства (школа №7)
30.11.2024 - олімпіада з української мови та літератури (школа №3-колегіум)
01.12.2024 - олімпіада з інформатики (школа №7)