27 Лютий 2019, 09:24

Навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15» - учасник проекту «Демократична школа: програма підтримки освітніх реформ в Україні»

Демократія є фундаментальним принципом існування цивілізованого суспільства, яка проявляється насамперед у високому рівні демократичного мислення, культури та громадянської свідомості. Школа, як маленька держава, сприяє становленню культури демократії кожної дитини, формує ціннісне ставлення до прав і свобод, поваги до людської гідності.

З 2016 року Міністерство освіти і науки України спільно з Європейським Центром ім.Вергеланда (Норвегія) за підтримки Ради Європи сприяє демократизації освітнього середовища українських шкіл. Щороку на конкурсній основі обираються два заклади освіти з кожної області для впровадження успішних європейських освітніх зразків.

У 2019 році Смілянський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №15» став одним із 60 шкіл-учасниць проекту «Демократична школа: програма підтримки освітніх реформ в Україні». Цінність проекту для закладу полягає у втіленні принципів Хартії Ради Європи з освіти для розвитку наскрізної громадянської компетентності.

Для успішної реалізації проекту, який буде тривали 1,5 роки, шкільна команда, до  складу якої увійшли педагоги, батьки та представники місцевої громади підписала Декларацію про співпрацю з метою поглиблення культури демократії у школі (директор Бобришова Л.В.). Адже демократичні зміни в освіті неможливі без тісної співпраці між педагогами, учнями, батьками та місцевою громадою.

Розвиток інституційної спроможності школи та розширення її автономії у прийнятті управлінських рішень – це основна умова успішної освітньої реформи загальної середньої освіти. Для досягнення цієї мети Смілянська школа-родина №15 напрацювала бачення можливих демократичних змін на основі освіти для демократичного громадянства і прав людини, отримала від організаторів інструменти для моніторингу змін у закладі.

На шляху до демократизації освітнього середовища та врядування наш заклад будуть супроводжувати підготовлені тренери-експерти. Вони допомагатимуть оцінити ситуацію у школі, сприятимуть розвитку і становленню сприятливого демократичного середовища.

Попереду – насичений та цікавий період роботи в проекті «Демократична школа», створення міцної команди однодумців, які вболівають за рідну школу та майбутнє наших дітей у правовій державі.


Шкільний координатор програми,

Заслужений вчитель України

Криворучко Мар’яна