Формуємо предметні компетентності
На уроках трудового навчання в школі №3-колегіумі значна увага приділяється формуванню предметно-перетворювальній компетентності, яка реалізується через основи художньо-промислового виробництва на рівні ручних, ремісничих технологій декоративно-ужиткового мистецтва і дизайну.
З метою формування цієї компетентності у дівчаток на уроках застосовуються такі методи: метод мозкового штурму, метод фантазування, метод зразків, метод фокальних об’єктів.
Проектно-технологічна компетентність — це здатність учня застосовувати знання, уміння, навички, способи мислення та особистий досвід у процесі роботи над проектом.
Тому навчальні проекти учні починають виконувати вже з 5 класу. Спочатку це короткочасні проекти, виконання яких вкладається в межі одного уроку. Поступово проекти ускладнюються, стають тривалішими. Таким чином, до 9 класу учні вже мають усі навички для самостійного створення творчих проектів.
На уроках трудового навчання учні вчаться працювати з інформаційними джерелами, різними видами проектно-технологічної документації; свідомо обирати ті чи інші технологічні процеси.
Таким чином, знання, уміння та навички, якими повинні оволодіти учні різних класів, є передумовою для успішного вирішення ними задач проектно-технологічної діяльності, розвитку творчого підходу.
Галина Попова,
вчитель трудового навчання школи №3-колегіуму
Анонс тижня
05.02.2025 - участь команди дівчат 9-11 класів з баскетболу НВК "Ліцей - ЗОШ І-ІІІ ст. "Лідер" у зональних іграх з баскетболу ІІІ етапу змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги" (с. Ротмістрівка)
07.02.2025 - участь команди юнаків 9-11 класів з баскетболу НВК "ЗОШ І ст. - гімназія ім. В.Т. Сенатора" (з дошкільним підрозідлом) у зональних іграх з баскетболу ІІІ етапу змагань "Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги" (с.Березняки)
08.02.2025 - проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформаційний технологій (школа №7)
08.02.2025 - участь вихованців гуртка "Таеквон-до" БДЮТ у закритому турнірі з таеквон-до (м.Черкаси)