Механізми ефективної взаємодії педагогів-філологів. Робота шкільного методичного об’єднання
Новий зміст освіти, пошук оригінальних методик викладання, впровадження інноваційних технологій є предметом творчої роботи педагогів-філологів школи №3-колегіуму. Англійський історик Томас Фуллер писав: «Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники…»
Шкільне методичне об’єднання - це професійне співтовариство, діяльність якого передбачає творчий процес обміну досвідом, обговорення проблем педагогічної діяльності. Учителі школи-колегіуму завжди у пошуках нових шляхів, форм і методів, які б давали можливість розвивати в учнів здатність мислити, бути творчими особистостями. Інноваційні освітні технології, які використовують словесники, допомагають виявити та розвинути талант кожного учня, врахувати його здібності, схильність до пошуку наукових знань. Школярі, здобуваючи знання, дають оцінку вчинкам, стосункам людей, явищам та процесам, спостерігають і роблять власні висновки, адже сучасному суспільству потрібна вільна, мисляча й активна молодь.
Протягом 2018-2019 навчального року вчителі-філологи застосовували широкий спектр різноманітних засобів і методів роботи з учнями (прийом «Фішбоун», «Дерево знань», ігровий пошук «Вірю-не-вірю», різноманітні ігрові форми роботи, створення ментальних карт («інтелект-карт»), лепбуків, «плейкастів», інтерактивних плакатів тощо) тощо. Велика увага приділялася розвитку творчих здібностей учнів, бо вчителі переконані, що у кожній дитині природою закладений певний творчий потенціал.
Не можна не згадати уроки з комп’ютерною підтримкою. Це використання і навчальних тренажерів, і QR-кодів, і освітніх фільмів, і мультимедійних презентацій тощо. Саме завдяки сучасним комп’ютерним технологіям відкриваються нові можливості для творчості та розвитку дітей.
Отже, сучасний учитель – це творча особистість. Не зупинятися в пошуках, творити себе, бути щасливим і дарувати щастя іншим – тільки так можна відчути задоволення від своєї праці й побачити вогники вдячності в очах учнів.
Ганна Іщенко,
керівник методичного об’єднання школи №3-колегіуму
Анонс тижня
18.04.2025 - участь у Всеукраїнському турнірі з вільної боротьби "CHERKASY OPEN - 2025" серед юнаків та дівчат 2010-2012 р.н., 2015-2016 р.н. (м. Черкаси)
23.04.2025 - відкритий чемпіонат м.Сміли з шашок серед дітей дошкільного віку (ЗДО №5)
23.04 -27.04.2025 - участь вихованців дитячо-юнацької школи "Олімп" у XXXII Всеукраїнському відкритому турнірі з важкої атлетики пам'яті Героїв Чорнобиля (м.Славутич, Чернігівська обл.)
24.05 -25.04.2025 - участь команди дівчат 5-9 класів з басткетболу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 у IV етапі змагань проєкту "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" (м.Черкаси)
24.04.2025-27.04.2025 - участь вихованців клубу "Енергія 2023" Будинку дитячої та юнацької творчості у чемпіонаті України (Дитяча ліга) з тенісу настільного серед команд юнаків та дівчат сезону 2024-2025 року (с.Андріївка, Львівська обл.)