13 Липень 2020, 10:40

Формування в учнів предметних компетентностей на уроках обслуговуючої праці








За вимогами НУШ, учні та випускники повинні бути готовими змінюватися відповідно до нових потреб життя, оперувати й управляти інформацією, активно діяти, швидко приймати рішення, навчатись упродовж життя.
Тільки у праці розкриваються здібності, збагачуються знання, закріплюються уміння і навички, проявляється творчість.
Житло, громадські будівлі, транспорт та інші людські цінності - результат творчої праці людей.

У школі №3-колегіумі під час занять з трудового навчання фізична діяльність учениць поєднується з розумовою, адже дівчатам доводиться розв’язувати цілий ряд творчих завдань: це і конструювання виробів, розробка технологій  їх виготовлення та інше.

В учениць, що працюють над проєктами,  відбувається формування  предметних  проєктно-технологічних  компетентностей: забезпечення знань про даний виріб, поглиблення знань з технології поетапного виготовлення та удосконалення процесу виготовлення  виробу;  інформаційно-цифрові: формування комунікативних, соціальних компетентностей, компетентностей продуктивної творчої праці;  розвиток творчого підходу до вирішення завдань, конструкторські та дослідницькі навички.

Створюючи корисні речі, беручи участь в процесі продуктивній праці, дівчата відчувають себе учасниками виробництва. Вони починають по справжньому розуміти значення багатьох професій в нашому житті і вчаться поважати   представників цих професій, роблять деякі висновки стосовно вибору своїх майбутніх професій.

Педагоги школи №3-колегіуму готують дітей до праці ще з перших років навчання в школі. Форми і методи роботи, які вчителі використовують в процесі трудового навчання, виховують в учнях працелюбність і старанність, акуратність і бережливість, відповідальність за доручену справу, любов і повагу до людей праці.


Галина Попова,

вчитель обслуговуючої праці школи №3-колегіуму