23 Липень 2020, 08:50

ПЕДАГОГІЧНІ «СЕКРЕТИ» ОРГАНІЗАЦІЇ УСПІШНИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ КОЛЕГІАНТІВ


У часи, коли світ пропонує безліч розваг, зацікавити учнів шкільним предметом справа хоч і захоплива, проте не легка. А мотивувати до наукового дослідження ще важче.

З досвіду роботи педагогів школи №3-колегіуму, які протягом багатьох років успішно формують дослідницькі компетентності учнів, можна виділити деякі педагогічні «секрети» організації успішних наукових досліджень.

Це певний комплекс необхідних чинників та правильна послідовність їх застосування.

Одним із перших таких чинників є бажання і мотивація учнів. Проте простого бажання недостатньо, адже наукове дослідження - це важка, кропітка робота зі своєю специфічною методикою.

Потрібна «ідея» та тема, необхідно визначитися із напрямком та секцією.

Чи не найголовнішим педагогічним «секретом» є командна робота, зокрема співпраця молодого дослідника та його наукового керівника. До роботи з учителями та з творчообдарованими учнями залучаються науковці (рецензування науково-дослідницьких робіт, надання консультацій, ведення факультативів і спецкурсів).

У школі №3-колегіумі діє учнівське наукове товариство «Пошук», членами якого у 2019-2020 навчальному році стали 36 учнів 8 – 11 класів.

37 учнів закладу відвідували заняття МАН як в школі №3-колегіумі, так і в інших школах. Більшість з них брали участь як у конкурсах-захистах Малої академії наук, так і в студентських наукових конференціях і конкурсах студентських наукових проектів. Серед  учнів школи – колегіуму є переможці та лауреати цих конкурсів.

Так, 23 учні – члени МАН  стали переможцями міського етапу конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН,

 10 із 13 стали переможцями ІІ етапу МАН. А Дарина Яблонська (11 клас) одержала І місце і була запрошена до участі у ІІІ етапі (секція «Всесвітня історія»).

Отже, результативність роботи юних науковців є іще одним «секретом», який спонукає учнів працювати далі, продовжувати свої наукові розвідки та допомагає в подальшому, коли колегіанти вже стають студентами вищих навчальних закладів.

Сергій Мачуський,

вчитель історії школи №3-колегіуму