Про підсумки роботи освітньої галузі у 2020 році
Ось і підходить до кінця 2020 рік! Яким він був для освітньої галузі! Звичайно, як і для всієї країни особливим і складним, проте результативним!
По перше. На початку 2020 року ми зіткнулися з проблемою: як навчати дітей, як організовувати освітній процес у дошкіллі, школі та позашкіллі.
Проводити уроки віддалено, не бачити учнів, не мати можливостей пояснити особисто й допомогти в момент виникнення проблеми — ще кілька місяців тому вчителі не могли й уявити таких ситуацій у своїй роботі. Але пандемія внесла несподівані корективи і змусила всіх терміново опановувати цифрові інструменти й нові педагогічні підходи та методики. Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто.
Управлінням освіти, методичним кабінетом разом із профільним заступником міського голови та телестудією Сміла ТВ було прийняте рішення – допомогти у першу чергу випускникам щодо підготовки до ЗНО. На прохання управління освіти, молоді та спорту і методичного кабінету, кращі вчителі нашого міста - Коломієць О.В. (школа №2), Береговенко Т.В., Осадча Р.М. (ліцей-школа «Лідер»), Щербакова А.В., Волошина М.С., Ворона А.С., Зозуля Н.В. (гімназія), Крикун Н.М., Безсікерних С.В., Поліщук Л.В. (школа №7), Нестропа Т.Б. (школа №15) погодилися підготували відеоуроки для випускників закладів загальної середньої освіти.
Транслювалися на студії Сміла ТВ відеоуроки Береговенко Т.В., Осадчої Р.М. (ліцей-школа «Лідер»), Щербакової А.В. (гімназія), Крикун Н.М., Поліщук Л.В., Безсікерних С.В. (школа №7).
Пошук нових технологій проведення уроків для учнів розпочавсь й у всіх закладах загальної середньої освіти. У людей самої гуманної професії, людей, які не лише обрали для себе фах, а взяли на себе відповідальність за долю підростаючого покоління, повірили ми, учні та їх батьки. І освітяни зі своїми завданнями справилися. Вони успішно освоїли методики і технології дистанційного навчання, стали компетентними вчителями, цілителями людських душ, проявляючи свою мудрість, любов і доброту.
Ми по новому почали організовувати освітній процес у закладах, по новому жити! А сьогодні дистанційне навчання для у кожного вчителя, кожного закладу не нова, а звична справа.
По друге. Освітяни міста засвітили яскраву зірку своєї фахової компетентності, педагогічної майстерності на обласному та всеукраїнському рівнях.
Зокрема, Скубенко Т.М., вчитель зарубіжної літератури (школа №1) та Ворона А.С., вчитель історії (гімназія), за результатами обласного етапу конкурсу «Учитель року-2020» стали переможцями. Вчитель початкових класів Бабіченко Н.Ю. (школа №11) на цьому ж етапі конкурсу посіла друге призове місце.
Переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020» стала бібліотека школи №6, лауреатом – бібліотека школи №10. Відзначена Подякою Міністерства освіти і науки України за участь у конкурсі «БомбеЗНО”, «Парламентська просвіта» Хлівна Н.В. (школа №1).
У 2020 році гімназія імені В.Т. Сенатора стала афілійованою школою Express Digi Books.
За результатами міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2020» золотою медаллю відзначено ліцей – школу «Лідер», срібною – Будинок дитячої та юнацької творчості, бронзовою – гімназію імені В.Сенатора.
За результати обласної виставки «Інноваційний пошук освітян Черкащини» визнані кращими, посіли перше призове місце і рекомендовані для впровадження у практику роботи педагогів області матеріали педпрацівників ліцею – школи «Лідер», гімназії, школи №3 – колегіуму, БДЮТ, творчих груп вчителів інформатики, початкових класів, вчителів української мови і літератури, завідувачів бібліотек та бібліотекарів закладів загальної середньої освіти.
Мали високий рівень методичного забезпечення роботи педагогів БДЮТ, школи №3-колегіуму, шкіл №6,7,ЗДО №23, творчої групи вчителів математики закладів загальної середньої освіти та творчої групи вчителів початкових класів гімназії.
Визнані лауреатами виставки педпрацівники школи №4, 13, гімназії, мистецької школи, БДЮТ, ЗДО № 18,26.
Є досягнення і в конкурсі на кращий електронний освітній ресурс. І місце в означеному конкурсі посіли: творча група вчителів математики та інформатики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10, творчі групи вчителів початкових класів школи №6 та гімназії. ІІ місце здобули педагоги ЗДО №19,21,23,57.
Побачили у 2020 році світ посібники, підготовлені педагогами творчих груп музичних керівників закладів дошкільної освіти, вчителів біології, математики, початкових класів міста, школи №3-колегіуму.
Освітяни міста працювали у складі обласних творчих груп, проводячи лекції, уроки, майстер-класи.
У ролі журі та експертів заходів обласного та всеукраїнського рівнів були Гичка І.І. (гімназія), Шпильова С.П. (школа №7), членом редакційної ради газети «Математика» видавництва «Шкільний світ» – Палієва С.І. (школа №1). Іванов С.В. (школа №12) є адміністратором сайту «Спільнота вчителів англійської мови Черкаської області»; Криворучко М.В. (школа №15) була учасником парламентських слухань у Верховній раді щодо стану розвитку природничо-математичної освіти в Україні.
Минько І.А. (мистецька школа) та Сигида С.В. (МК) брали участь у всеукраїнському проєкті «Всеукраїнська школа онлайн. ТЕЛЕУРОКИ. Початкова школа» та розробляли сценарії уроків української мови у 3 класі.
Брали участь педпрацівники міста і в апробації програм та посібників. Зокрема, апробацію програм здійснювали заклади дошкільної освіти №18, 23,26; інструментарій для роботи з молоддю щодо попередження та протидії корупції – Палієва С.І., школа №1.
Експертами проєкту нового класного журналу для пілотних класів була Маценко Н.В., школа №3-колегіум; підручників: українська мова, літературне читання, математика 3 клас – учителі початкових класів школи №11 – Лисенко Н.І. та Чернець А.Е.; авторами-упорядниками «Програми для дітей 5-8 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти з інтелектуальними порушеннями» - Литвин І.М., Демиденко Т.В., Стригун В.М., Чуйко О.В.; «Програми з корекційно-розвиткової роботи «Розвиток мовлення» для 10 класу спеціальних закладів середньої освіти для дітей з інтелектуальними порушеннями» – Литвин І.М., Демиденко Т.В., Шамрай С.С.; «Програми для 10 класу спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей з інтелектуальними порушеннями» – Литвин І.М., Демиденко Т.В., Вакуленко В.В., Вакуленко О.А. (спецшкола).
Значна увага упродовж навчального року приділялася оновленню змісту освіти шляхом залучення вчителів до дослідно-експериментальної та наукової діяльності, узагальненню та впровадженню у практику роботи кращого педагогічного досвіду.
Школа №3-колегіум, школа №6, гімназія, ліцей проводили експериментальну роботу на Всеукраїнському рівні; школа №7, заклади дошкільної освіти №23,24 – на обласному.
Успішною була робота школи №3-колегіуму у пілотному проєкті щодо впровадження Державного стандарту Нової української школи; гімназії, школи №11 – щодо реалізації програми «Інтелект України», ліцею-школи «Лідер» – «На крилах успіху»; результативною - робота школи №3-колегіуму щодо реалізації обласної програми «Інноваційні школи Черкащини».
По третє. Значна увага приділялася розвитку творчого та інтелектуального потенціалу школярів
Заняття секцій МАН відвідували 365 учнів закладів загальної середньої освіти міста.
Гармонійний розвиток дітей забезпечували і гуртки, які діяли на базі закладів дошкільної та загальної середньої освіти. На базі дошкілля працювали 34 безоплатні гуртки, з позашкілля – 2, по одному на базі ЗДО №1 та №23. На базі шкіл вчителі вели 158 оплачуваних гуртків та 292 – неоплачувані. Працювали 34 гуртки закладів позашкільної освіти.
Як результат роботи, Сміла знаходилася на третьому місці в області за результатами обласних предметних олімпіад, на другому місці – за результатами обласного етапу конкурсу-захисту наукових робіт, за результатами досягнень вихованців закладів позашкільної освіти та щодо участі і відсотку відзначених матеріалів на обласній виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини».
45 учнів здобули перемогу на обласному рівні у предметних олімпіадах, 22 – стали переможцями конкурсу – захисту наукових робіт. 2298 школярів закладів загальної середньої освіти стали переможцями різних конкурсів та змагань. 213 школярів міста перемогли на обласному рівні, 769 – на всеукраїнському та 943 – на міжнародному рівнях.
Високу результативність продемонстрували вихованці БДЮТ та ДЮСШ. На рахунку вихованців дитячої та юнацької творчості перемог на міському рівні 51, 98 – на обласному та 48 – на всеукраїнському рівнях. Вихованці ДЮСШ на обласному рівні здобули 61 перемогу, на всеукраїнському – 71.
Переможцем обласного етапу Всеукраїнського спортивно – масового заходу серед школярів «Cool Games – 2020» стала учнівська команда школи №1 (вчитель Левченко А.М.), яка представляла Черкаську область на всеукраїнському рівні. ІІ місця у обласному етапі означеної гри посіли команди школи №3-колегіуму та школи №10.
Випускниця загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 Малько Даніелла на ЗНО з математики отримала 200 балів. Підготувала ученицю Крикун Н.М.
Переможцями міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Шевченка стали Криворучко П. (школа №7) та Бокарьова А.(гімназія); заходів у рамках гри «Сокіл» («Джура») - рої «Залізні вовки» (школа №7), «Відважні соколи» (гімназія), «Боривітер» (школа №15).
По четверте. Проведена величезна робота щодо створення безпечних умов для учасників освітнього процесу, поповнення матеріально-технічної бази закладів освіти.
Зроблено поточні ремонти закладів освіти, комплексний капітальний ремонт легкоатлетичного манежу та благоустрій території стадіону «Юність», капітальний ремонт м’якої покрівлі закладу дошкільної освіти №21, капітальний ремонт санітарно-технічних вузлів у школах №10, 11; будівництво зовнішнього пандусу у ліцеї- школі «Лідер», заміну віконних блоків у школах №4,7,15; придбано засоби захисту для учасників освітнього процесу, парти, комп’ютерну техніку та дидактичний матеріал для перших класів Нової української школи, мультимедійне обладнання у школу №11 та школу №3-колегіум, обладнання для харчоблоків їдалень шкіл №7,11; спортивні човни – у БДЮТ.
Зроблено багато, проте у 2021 році плануємо зробити ще більше.
Анонс тижня
26.11.2024 - ХV Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка (школа №7)
26.11.2024 - олімпіада з астрономії (школа №11)
28.11.2024 - семінару-практикуму для керівників музеїв та відповідальних за музейну роботу (м.Черкаси)
28.11.2024 - олімпіада з правознавства (школа №7)
30.11.2024 - олімпіада з української мови та літератури (школа №3-колегіум)
01.12.2024 - олімпіада з інформатики (школа №7)