ЮНІ ДОСЛІДНИКИ ЗБЕРІГАЮТЬ ІСТОРИЧНУ ПАМʼЯТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ
Учениця 11 класу Мілєна ЧЕМЕРИС під керівництвом учителя історії Мачуського Сергія Олександровича стала учасницею знакового заходу ІІІ Міжрегіональної історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Історична пам'ять в умовах сучасної війни». Представлене глибоке дослідження торкається збереження історичної, зокрема, церковної, спадщини у складний період російсько-української війни. Обрана тема є надзвичайно актуальною, адже саме історична памʼять формує національну свідомість, зміцнює дух народу та допомагає протистояти ворожій пропаганді й викривленню фактів. Конференція є чудовою платформою для юних дослідників, адже залучення молоді до вивчення історії свого народу, особливо в контексті сучасних викликів, є запорукою формування покоління відповідальних громадян та патріотів. Участь у заході стала цінним досвідом та підтвердженням важливості науково-дослідницької праці для збереження історії України.
Анонс тижня
28.04.2026 - участь команд учнів/учениць 3-4 класів та 5-9 класів НВК "ЗОШ І ступеня - гімназія ім. В.Т. Сенатора" (з дошкільним підрозділом) у фінальних іграх з легкої атлетики ІІІ етапу змагань "Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги" (м. Городище);
02.05.2026-03.05.2026 - участь команди м. Сміла у Відкритому чемпіонаті Черкаської області та Обласній спартакіаді "Повір у себе" з легкої атлетики серед осіб з інвалідністю (м. Черкаси).