Новини
Корисні прикраси

Нещодавно Смілянський міський центр соціальних служб, одним з координаторів якого є Євгеній Матвєєнко, у партнерстві з учнями школи №3-колегіуму долучилися до Всеукраїнського проекту з виготовлення світловідбивних значків – флікерів.  Дітлахи виготовляли не просто красиві аксесуари, а дуже корисні речі. Флікер (flitter з англ. маленькі світлячки) – річ, яка може врятувати життя школяра. Осінь - це пора року, коли починає рано темніти і пішоходи стають непомітними на дорозі. Маленький світловідбивний значок або наклейка, які мають назву флікер, можуть врятувати життя багатьом дітям.

Учням молодшої ланки допомагали виготовляти вироби Ольга В’ячеславівна, учитель фізики школи №3-колегіум, учні 6-Б класу та волонтери з міського центру соціальних служб для дітей сім’ї та молоді - Прокопенко Анастасія,учениця 10 класу школи №3-колегіуму та Валова Анастасія, учениця школи №11.

Після декількох хвилин роботи із ножицями, клеєм, фетром та світловідбивним папером, маленькими долоньками було створено прекрасні вироби. Дітьми були створені: їжачки, метелики , леви, сердечка, що будуть світитися у темряві.

Отже, тепер школярі можуть,одягнувши гарні прикраси, почувати себе у безпеці.

Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Професійні вчителі - успішні діти

Велику увага у школі №3-колегіумі приділяється навчанню педпрацівників. Вчитель англійської мови цієї школи Світлана Шульга провела тренінг для вчителів, на якому продемонструвала одержані знання та набуті навички  під час проходження влітку курсу підготовки фасилітаторів Груп професійної майстерності вчителів (м Київ). Цей курс було розроблено та проведено Британською Радою в Україні  за підтримки Міністерства освіти і науки України у рамках Нової української школи.

Вчителі у групах виконували творчі завдання, малювали портрети  («Портрет руками багатьох художників»), створювали  квітку свого життя (кращі риси та побажання) («Квітка мого життя»), навчались новому, тому що необхідно для роботи із  учнями Нової української школи.

«Щасливих та успішних дітей можуть виховати лише успішні, професійні та вмотивовані вчителі» (міністр освіти і науки України Ганна Новосад). 

 Шульга С.О.

вчитель англійської та німецької мов

 
СМІЛЯНСЬКІ ГІМНАЗИСТИ - ДИПЛОМАНТИ МІЖНАРОДНОГО МЕДІАФЕСТИВАЛЮ "ДИТЯТКО"


На ХІ Міжнародний дитячий медіафестиваль "Дитятко" надійшло близько півтори тисячі фільмів,  програм різного жанру з 98 країн. Найбільше робіт оргкомітет отримав з Індії, Ірану, України, США та Франції. Загальна тривалість конкурсних фільмів - 300 годин.

Фестиваль відбувся у Харкові на початку вересня. Конкурсні роботи можна було безкоштовно переглянути у кінотеатрах міста. До фіналу увійшли 186 робіт-переможців із 49 країн. Серед фіналістів опинилися і вихованці гімназійного творчого об’єднання «ІДЕЯ». Журі відзначило радіопрограму "Від слова "радість" Дарини Глухенко про історію радіомовлення у Смілі, його значення та цікаві історії мешканців різних поколінь, пов'язані з радіо.

Урочисте відкриття фестивалю проходило у форматі ток-шоу "Дитятко Open world" у нічному клубі "Болеро". Дипломи фіналістам вручали члени журі конкурсу, у тому числі президент фестивалю, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Найкрутішими міксами відвідувачів розважав  діджей Dj MEGERA. Відбулися показ мод від дитячого трендсеттера України Аніти Даніелян, тематичні вікторини і танцювальний баттл.

Протягом фестивальних днів вихованці ТО "ІДЕЯ" відвідали майстер-класи з блогінгу, кіномонтажу та акторській майстерності, авторський воркшоп з VR-анімації і лекції з філософії у кіно, прем'єри дитячих фільмів українського виробництва та інші заходи. Творча зустріч з медіаекспертом Андрієм Куликовим "Магія слова" відкрила юнкорам секрети професії. На сценарному пітчингу вчилися презентувати майбутні проекти перед меценатами. Під час перегляду бліц-завдань аплодували творчим задумам студійців.

Для учасників фестивалю було організовано екскурсію містом, у дельфінарій, на аеродром імені Валентини Гризодубової.

Закриття фестивалю відбулося у Харківській філармонії. Це була вишукана церемонія із живими скульптурами та звуками органу і скрипки. Кінець - це завжди початок! Вихованці ТО "ІДЕЯ" розпочали роботу над новими проектами.

Світлана Остапова, керівник ТО "ІДЕЯ"

 
Свято Першого дзвоника

           Свято  Першого дзвоника  завжди залишається  у  пам’яті кожної людини. Дехто асоціює його зі шкільними роками, комусь більше запам’ятались роки навчання у ВУЗі.  Втім Свято  Першого дзвоника   -  це всенародне свято, свято, з якого починається  дорога у майбутнє.

           Сьогодні  у школах міста, як і по всій Україні, пройшли  урочисті лінійки  у новому форматі: з квітами, кульками, жовто-блакитними прапорами, піснями, віршами і привітаннями, щоб початок навчального року став ще більш  пам’ятним для кожного школяра. 
Вітання

з Днем знань!

 
Всі ми друзі – школярі: робота учнівського самоврядування із молодшими школярами


 

Учнівський парламент школи №3-колегіуму є самодіяльним об'єднанням дітей та підлітків, учнівським органом самоврядування.

Основною метою діяльності нашого парламенту є захист прав та інтересів учнів школи, об'єднання зусиль для добрих та корисних справ, розвиток здібностей підростаючого покоління. Робота учнівського самоврядування з молодшими школярами в нашому закладі не припиняється ніколи.

Згуртувати, підтримати, допомогти та виховати  в дітей молодшої ланки навички самостійної роботи, віру в свої сили, заохочення учнів, що проявляють ініціативу, новаторство та ентузіазм в навчанні та  роботі  в учнівських колективах – це напрямки діяльності нашого шкільного парламенту. З цією метою впродовж всього року проводиться безліч заходів для учнів початкових класів:  різноманітні конкурси, ігри, квести, змагання та багато іншого.

Ці заходи сприяють  вихованню у  молодших   дітей любові до рідного краю, своєї сім'ї, поваги до історичного минулого нашої країни, зберігання та примноження традицій українського народу  та згуртуванню дружної шкільної родини нашого закладу!

 

Наталія Шульгіна,

педагог-організатор школи №3-колегіуму

 

 
Хмарні технології на уроках інформатики


 

У сучасному світі неможливо уявити життя без Інтернету. Соціальні мережі, новини, електронна пошта, он-лайн торгівля, банкінг та інше захопили наші комп’ютери, ноутбуки та телефони. Дуже важливо знайти в цьому користь. Тому в нашій школі №3-колегіумі вже давно використовуються на уроках широкі можливості всесвітньої мережі. Багато вчителів ведуть блоги, де розміщують різноманітні матеріали: домашні завдання, довідкові матеріали, корисні посилання тощо.

Хмарні технології на уроках інформатики – це практичне закріплення майже всього навчального матеріалу.  Завдяки цьому ми маємо можливість виконувати групові проекти. Тепер для цього немає необхідності учням збиратися разом. Кожний виконує свою частину роботи в зручний для нього час, зберігаючи матеріали у спільній хмарі. Так, в 9 класі з використанням цих технологій був проведений веб-квест «Основи інформаційної безпеки».

Ще один спосіб використання хмар є онлайн-тестування учнів в режимі реального часу.

Ну і звісно, Інтернет допомагає розширити горизонти. Саме завдяки цьому ми маємо змогу брати участь у різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсах: «Бобер», «I-Talent», «Весела наука» та інші. Пошук конкурсу, умов проведення, вибір теми проекту і власне робота над завданням настільки захоплюють, що наші учні із задоволенням беруть в них участь. Так, Дарина Руденко брала участь у конкурсах два роки поспіль. Як результат, Даша має Дипломи переможця всеукраїнських конкурсів «I-Talent» і «Весела наука». Останнім її здобуттям є одержання бронзової медалі конкурсу «Весела наука».

Сучасні фотографи не уявляють своєї роботи без комп’ютера. Так і наша Марина Чукіна вирішила поєднати захоплення фотографією з інформатикою. Результатом можна пишатися – бронзова медаль конкурсу «Весела наука». Перші кроки у цьому робить і Анастасія Сербіна. Дівчинка дуже любить малювати, тому обрала створення творчих робіт з комп’ютерної графіки. Ці успіхи надихнули на творчість інших учнів школи.

Вірю, що наша команда творчих дітей, які мріють поєднати свої різноманітні захоплення з інформаційними технологіями в наступному навчальному році вагомо збільшиться!

 

Зінаїда Юцкевич,

вчитель інформатики школи №3-колегіуму

 
Партнерство школи і сім’ї


Школа №3-колегіум функціонує як Школа громадського партнерства, в якій  педагоги і батьки поділяють всю відповідальність за майбутнє дитини, коли сім’я та школа  діють за принципом єдності слова і діла. Своє завдання ми вбачаємо у тому, щоб вся діяльність школи викликала в батьків довіру, сприяла налагодженню між школою та батьками тісних партнерських стосунків.

Про існування таких партнерських зв’язків ми можемо говорити вже сьогодні. Адже однією зі складових такої взаємодії є робота Літньої школи, до якої цього літа були залучені батьки. Традиційно до роботи Літньої школи залучаються письменники, науковці, громадські діячі, митці, просто талановиті люди. Такими талановитими, креативними, творчими є і батьки наших учнів.

Наші учні познайомились з секретами перукарського мистецтва та візажу, дізнались про специфіку та тонкощі професії ветеринара, почули корисні поради від лікаря-травматолога, лікаря-офтальмолога та масажиста-реабілітолога, змогли відчути себе експертами поліції та навчитися азам самооборони, виготовляли прикраси для волосся та набули багато інших корисних умінь.

Та найголовніше, що відчули  діти, що талановитими, творчими і справжніми професіоналами є не тільки відомі та знамениті, а й ті, хто знаходиться поряд і робить дуже важливу, корисну для людей справу, – їхні  батьки.

Дивовижне існує поряд.

 

Олена Золотоверха,

заступник директора школи №3-колегіуму

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.