Новини
Педагогічні «секрети» організації успішних наукових досліджень колегіантів


Наукові дослідження учнів на сьогодні є візитною карткою успішного майбутнього студента. Адже школярі-старшокласники, готуючи проекти, вивчають не лише обрану тему, а й освоюють технологію написання наукових робіт. Чи є секрет успіху написання учнівських робіт? Мабуть, ні. Проте, впевнено можна зазначити,  що в школі №3-колегіумі вже багато років є чудова тенденція тісної співпраці учня з вчителем. І саме ця співпраця і є головним «секретом» та запорукою успіху.

Важливо, щоб учень чітко розумів, чого саме він хоче від конкурсу МАН, чи перемоги, чи лише певного досвіду. Дитина повинна сама обрати тему, а головне – вчителя, який зможе допомогти їй у написанні та захисті роботи. Адже учень повинен повністю довіряти своєму наставнику, тільки тоді буде позитивний результат та ґрунтовна співпраця.

У цьому навчальному році колегіанти досягли неабияких успіхів у написанні наукових робіт. Так, 14 учнів 9-11-х класів нашого закладу отримали перемогу на обласному етапі конкурсу-захисту МАН,  Катерина Терещенко здобула 2 перемоги у конкурсі, захищаючи роботи у 2-х секціях, а Дар’я Кобилко та Любов Мільохіна стали переможцями Всеукраїнського етапу конкурсу. І це засвідчує, що учні освоїли не лише технології дослідження, а й провели кропітку роботу над власними проектами.


Анастасія Шаматова,

вчитель історії та правознавства школи №3-колегіуму

 
ДРУЖНИЙ КЛАС: ЩО, ЯК, ЧОМУ?


Що таке дружба? Це велика сила, адже вона об’єднує людей, дарує їм тепло і впевненість, робить наше життя різнобарвним і неповторним. І як добре, коли в класному колективі панують приятельські стосунки.

Як домогтися того, щоб дружба стала необхідною для кожного учня? Кожен із нас – особистість. Але це можна виявити лише в колективі.  І якщо він дружний, то будь-хто буде доповнювати один одного, а не руйнувати свій внутрішній світ. Тому для учнів 10 класу школи №3-колегіуму завжди головним правилом було здружитись, щоб поруч були не просто однолітки, а однодумці, котрі в будь-який момент готові підставити плече, підтримати, зрозуміти, розділити радість чи поразку. Так, це не просто. Але теплі розмови під час тематичних зустрічей, пісні біля вогнища, посмішки під час виготовлення поробок, газет чи листівок – все це складові приятельських стосунків, що поступово переростають у справжню дружбу. І я як класний керівник постійно підтримую в моїх учнях це прагнення до спілкування, до приятелювання та дружби.

Чому ми маємо дружити? Та тому, що з друзями екскурсії – цікаві, заходи –  веселі, а навчання в школі приносить велике емоційне задоволення. І учні 10 класу сьогодні впевнено можуть сказати, що лише разом готові і далі пізнавати світ, адже дружба – це одна із тих речей, яка творить саме життя.

Жанна Шевченко,

класний керівник 10 класу школи №3-колегіуму

 
Всеукраїнський форум «Вчителі майбутнього»


Наприкінці червня у Львові вдруге відбулася неймовірна подія для вчительства - всеукраїнський форум «Вчителі майбутнього» від «Освіторії» та Холдингу емоцій Fest Lokal. Серед спікерів топової події року - вчитель англійської мови школи №3-колегіуму Наталія Голоднюк.

Експерти «Освіторії» переконані, що саме напередодні літніх канікул та відпусток вчителі мають завершити цей навчальний рік - фаново, драйвово та рок-н-рольно в найкращих традиціях українських освітян.

Тому у програмі фесту цьогоріч були феєричні по змісту та емоціям заходи: інтелектуальні лекції та дискусії з філософії освіти, практичні воркшопи, прикладні майстерки, презентації освітніх ініціатив і проектів, кавування з лідерами думок, безлімітний нетворкінг, творчі майстер-класи, інтерактивні квести та нетипові екскурсії чарівним містом Лева.
На Форумі були розглянуті такі теми, як реалізація освітньої реформи в Україні; трансформація навчання за допомогою сучасних технологій; новітні методи навчання; практичні інструменти тімбілдінгу; фасилітація як інструмент для залучення різних стейкхолдерів освітнього ринку; залучення громади до розвитку школи.

Вчителі мали можливість зібратися разом на одній з наймасштабніших подій, а також познайомитись та обмінятись досвідом з успішними колегами, краще підготуватися до змін у системі освіти, більше дізнатися про підходи до освіти в інших країнах, поділитися своїми думками і напрацюваннями.


Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Відкривай Україну


На початку червня в рамках  освітнього проекту «Відкривай Україну»  в місті Черкаси відбувся півфінал фестивалю-захисту проектів, над якими шкільні команди області працювали впродовж всього року. Нашу школу №3-колегіум представляла команда «Мультибрендові», яка достойно пройшла всі випробування під час шкільного та міського етапів проекту і потрапила в півфінал. Учасники команди із задоволенням продемонстрували та захистили свій проект, поспілкувались і отримали досвід у своїх конкурентів, яких було 16 команд із Черкаської та Кіровоградської областей, і просто весело провели час. Отримали подяки, сертифікати та масу задоволення.

Прагнемо не до успіху, а до цінностей , які він дає!

Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Літо – час для самовдосконалення

 

Літо – це не лише щаслива пора для відпочинку вчителів та учнів, а й час для розвитку особистості, вдосконалення педагогічної майстерності, час, коли можна і потрібно навчатись новому, цікавому, сучасному. Саме так використовують літню пору вчителі школи №3-колегіуму.

У середині червня у місті Києв проходив традиційний івент від Regional English Language Office Summer Language Institute 2019. Серед учасників, яким пощастило потрапити на неймовірний тренінг, була Наталія Голоднюк, вчитель англійської мови школи №3-колегіуму. Літній інститут цього року було присвячено впровадженню інклюзивного навчання, розвитку важливих вмінь 21 століття та безперервному професійному розвитку вчителів іноземних мов.

Під час триденних тренінгів педагоги обговорювали напрями безперервного професійного розвитку, впровадження інклюзії як необхідної складової сучасного суспільства, порівнювали моделі американських підходів до процесу постійного професійного розвитку; схарактеризували фактории, що негативно впливають на професійний рейтинг.


Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Цікаво малечі про звичайні речі

 

Як ви думаєте, чи цікаво дітям, коли секрети своєї майстерності їм розкривають справжні чарівники своєї справи? Звичайно, дуже цікаво! А якщо цими секретами під час майстер-класу ділиться ще й чиясь матуся, тато або бабуся, то це стає в кілька разів цікавіше, спонукає кожну дитину до творчості та дає змогу пишатись золотими руками своїх рідних. Саме тому цього року до роботи пришкільного відпочинкового табору школи №3-колегіуму, зокрема, літньої школи «Ерудит», були активно залучені батьки.

Хто б міг повірити, що спілкування з лікарем-ветеринаром може виявитися настільки захопливим та пізнавальним?! До шестикласників завітали батьки Поплавської Анастасії - Анатолій Миколайович та Інна Леонідівна. У рамках заходу «З турботою про тварин» Анатолій Миколайович розповів про специфіку та тонкощі професії ветеринара, відповів на чисельні запитання про домашніх улюбленців. Окрім цікавих історій,  корисних порад шестикласники ознайомилися із медичним приладдям та стали учасниками майстер-класу по зашиванню рани.

Майстер-клас з бісероплетіння був проведений мамою учня 7-Б класу Наталією Кононенко. Вона розповіла, що бісероплетіння розвиває моторику рук, позитивно впливає на емоційний стан, виховувує смак та розвиває фантазію. У ході майстер-класу діти отримали навички плетіння з бісеру та власноруч виготовили свої перші вироби.

А для дівчаток 6-Б класу майстер-клас на тему "Сучасна дівоча зачіска" провела бабуся учениці Яхненко А.П.


Прес-центр школи №3-колегіуму


 
Відкружляв прощальний вальс…


Віддзвенів останній дзвінок. Позаду іспити державної підсумкової атестації у форматі ЗНО. Затихли класи, спорожнів шкільний двір. Але життя школи на цьому не зупинилося.

У сонячний, яскравий день наприкінці червня випускники одинадцятого класу школи №3-колегіуму запросили всіх на випускний вечір. За традіцією, він відбувся у міському будинку культури. На цей захід були запрошені гості, вчителі, батьки.

Вечір розпочався з теплого привітання директора школи Тетяни Анатоліївни Карло, потім всі учні отримали свій документ про освіту – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти. А далі всіх присутніх очікували неймовірні музичні номери у виконанні випускників: зворушливі пісні, запальні танці, власноруч написані вірші і океан щирих емоцій, які виливались із самого серця кожного випускника. У залі панувала неймовірна атмосфера!

Ось ми і попрощалися з рідною школою, затишними класами, гомінкими шкільними коридорами, щирими друзями, із своїми мудрими наставниками, люблячими батьками, рідною домівкою. Я розпочала своє навчання в цій школі лише у 8 класі, але в мене було дуже веселе шкільне життя.

Я дякую своїм дорогим однокласникам, які одного разу прийняли мене до своєї родини. Незважаючи на той невеликий проміжок часу, який ми провели разом, ви - невід'ємна  частинка моєї душі.

Я  дуже дякую вчителям, які завжди підтримували і знаходили в мені все нові й нові таланти (наприклад, олімпіада з фізики чи астрономії). Напевно, вчитель - це одна з найголовніших професій в цьому житті, адже він безумовно впливає на твоє світобачення. Колегіум пишається своїми вчителями, для нас ви були справжніми друзями та наставниками. Низький вам уклін!

Дорогі мої батьки, без вас не було б мене. Ви витратили на мене дуже багато сил і часу, і я доведу вам те, що з мене виросте справжня людина. Я вас дуже люблю!

Наша чарівна Інна Володимирівна, з першого дня в школі не було ближче людини, аніж Ви, наш класний керівник. Завдяки Вам наш 11 клас став дружнім і ми прощаємось один з одним дійсно з сльозами на очах.

Люба Тетяна Анатоліївна, Світлана Володимирівна, Світлана Миколаївна, Олена Іванівна. Я хочу сказати, що адміністрація школи - це опора всього шкільного життя. Так от знайте: у третьої школи найміцніший фундамент у місті!

Я хочу подякувати колегіуму, за те, що колись він повірив в мене, дав шанс на краще майбутнє. Знайте, ми вас не забудемо ніколи, бо ми – гордість своєї школи. Від всього 11 класу – випускників 2019 року, - щиро дякуємо колективу нашої рідної школи №3-колегіуму за потрібні знання і суперові результати ЗНО, за віру в наші сили та міцні крила!


Катерина Терещенко,

випускниця школи №3-колегіуму 2019 року

 
Яскраві миті табірного відпочинку


Закінчив свою роботу пришкільний відпочинковий табір «Сонечко» школи №3-колегіуму, але яскраві миті табірного відпочинку залишаться  в пам’яті колегіантів до наступного літа.

Так, у конкурсі «Міс та Містер табору-2019» 11 учасниць та 9 учасників представляли себе, показували свої таланти та брали участь у  різноманітних конкурсах. Всі без виключення  конкурсанти отримали перемогу у різних номінаціях, а Міс та Містером табору 2019 стали Поліна Голоднюк та Дмитро Гахун.

Традиційно щороку під час літнього відпочинку табір «Сонечко» святкує день Нептуна. Ось і цьогоріч Долина озер  гостинно прийняла всіх дітлахів на

 веселе свято. Нептун, русалоньки, ігри та розваги  зарядили всіх чудовим  настроєм та феєричними емоціями.

В один із днів табірного життя учні початкової школи №3-колегіуму відвідали міський будинок культури, де стали глядачами та учасниками сучасної  дитячої  вистави. Ігри, конкурси та розваги з казковими героями  стали найкращими розвагами для малюків.

Ще один чудовий день у таборі «Сонечко» пройшов у спортивному напрямку. У країні Спортландії побували і дорослі, й 

 старші школярі,  взявши участь у веселих та захопливих змаганнях.

Табірна зміна завершилась святковою лінійкою та чудовою концертною програмою, в якій діти 

продемонстрували свої  таланти. А святкова дискотека та смаколики  підбадьорили  та залишили чудовий настрій всім присутнім  на цілий день!

Прес-центр школи №3-колегіуму


 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.