Новини
О слово рідне!


Одне з найцінніших надбань людства – це рідна мова. Вона є душею нації, її генетичним кодом. Напередодні Міжнародного дня рідної мови у    школі №3-колегіумі пройшла учнівська науково-практична конференція «О слово рідне!». У заході брали участь учні 8-А та 6-Б класів.

Для цього ми опрацювали джерела із обраної теми, підготували мільтимедійну презентацію, підібрати цікаві факти, створити буктрейлер тощо. Виступи творчих груп вражали своєю емоційністю. Учні на фоні музики читали поезії, розповідали про вклад видатних людей у розвиток рідної мови, створювали «живі картинки» та запрошували мандрувати залами  віртуальних музеїв.

На заході були присутні учні 6-Б класу, які із захопленням спостерігали за виступами своїх старших друзів. Завершилась конференція жвавим обговоренням тем дослідження.

Кароліна Маслюк, Софія Савчук,

учениці 8-А класу школи №3-колегіуму

 
Вітаємо учнів – переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських олімпіад

 з навчальних предметів та їх вчителів , які їх підготували

 
ЗГАДАТИ ВСЕ

Відбувся традиційний вечір-зустріч випускників гімназії. Цьогорічна тема: "Згадати все". Директор Олена Олегівна Дзевульська розповіла про сьогоднішні успіхи закладу. А потім усі ділилися спогадами про шкільні роки, дякували вчителям за вдалий старт у доросле життя, розповідали про досягнення, плани, мрії.

Випускники, які закінчили школу 20 років тому, зібралися на своєрідний ювілей і висловили вдячність усім учителям та привітали трояндами і тортом із зображенням гімназії.

Їх класні керівники Ніна Максимівна Шерстюк і Тетяна Іванівна Цибко згадували особливості класів, кумедні випадки зі шкільного життя. Для Тетяни Іванівни Цибко гімназія - особливий навчальний заклад, адже сама навчалася тут із 1945 року, а потім працювала піонервожатою і вчителем. Найстаршу ученицю гімназії присутні привітали оплесками.

Естафету підхопили випускники, що закінчили школу 30 років тому. Вони назвали її школою сімейного типу, адже тут навчалися їхні брати і сестри, діти. Сюди ж приведуть онуків. Традиції та інновації - ось у чому привабливість гімназії.

Під час зустрічі було влаштовано жартівливе соцопитування. Сьогоднішні гімназисти продемонстрували свої таланти у концертній програмі. Було облаштовано фотозону, аби у кадрі зупинити мить радості від зустрічі. Школа ніколи не прощається зі своїми випускниками. Тримаймо зв'язок!

Прес-центр гімназії

 
Участь у фінальному етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

Другого лютого 2019 року у комунальному навчальному закладі «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбувся фінальний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

На урочистому відкритті були присутні і переможці ІІІ (обласного) етапу конкурсу, учениці Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ     ступенів №7 Ель Анссарі Маліка та Криворучко Поліна, а також їх учителі Йовко О.М., Шпильова С.П., Бондаренко Т.М.

Від учасників конкурсу виступила фіналістка змагань Криворучко Поліна, учениця 5 класу Смілянської загальноосвітньої школи І-ІІІ      ступенів №7, якій участь у конкурсі  дала можливість наблизитись до духовно багатої спадщини геніального поета. Вона зазначила, що Шевченко переймався долею простих людей, мріяв, щоб весь український народ жив вільно на своїй «оновленій землі» під мирним небом. У кожному вірші  видно його любов до Батьківщини, народу, рідної землі. Учениця висловила переконання, що думи Кобзаря житимуть у серці кожного українця, який пам’ятає, шанує і виконує заповіти славетного земляка, бо поезія його правдива і вічна.  Також фіналістка продекламувала власну поезію, поштовхом до написання якої стали  Кобзареві слова.

 
Цікавий історичний екскурс


29 січня учні 10 класу школи №3-колегіуму разом із вчителем історії Сергієм Мачуським та настоятелем Храму Різдва Святого Івана Хрестителя Української Автокефальної церкви міста Сміли Михайлом Шевчуком здійснили автобусну екскурсію до села Старосілля Городищенського району. Там вони побували у школі, де відзначалась дата битви під Крутами. На кладовищі села покояться троє колишніх студентів, які загинули цього дня у 1918 році. Десятикласники побачили та почули багато цікавого, долучившись до сторінок нашої історії. Всі залишились задоволені поїздкою.


Прес-центр школи №3-колегіуму

 
Подорож у минуле


З метою поглиблення знань про історію рідного краю, наприкінці січня учні 6-Б класу школи №3-колегіуму відвідали міський краєзнавчий музей. Школярі з цікавістю слухали розповідь екскурсовода про визволення Сміли та Смілянщини від нацистських окупантів. Учні ніби перенеслися у минуле та змогли відчути ті страшні події, які випали на долю нашого народу.  Вражали фотографії та документи часів окупації рідного міста. Школярі дізналися, що 29 січня 1944 року частини 373-ї Червонопрапорної Миргородської стрілецької дивізії (командир — полковник К. І. Сазонов) 52-ї Армії Другого Українського фронту визволили Смілу і залізничний вузол імені Т. Г. Шевченка. Найбільше вразила інформація про кількість жертв часів Другої світової війни.

Сповнені емоціями, діти повернулися до школи, але всю дорогу ділились враженнями про історичне минуле нашого краю. А наступного дня вшанували пам’ять загиблих захисників рідного міста покладанням квітів до Вічного вогню.

Діана Манько,

учениця 6-Б класу школи №3-колегіуму

 
ДВІ ДАТИ СПІВПАЛИ В ІСТОРІЇ

29 січня дві важливі дати в історії України співпали з розривом у чверть століття. 1919 року молоді українські патріоти увічнили себе подвигом у бою проти червоноармійців під Крутами, а 1944 року було звільнено місто Смілу від нацистських окупантів. Гімназисти урочисто відзначили обидві події, об’єднавши в один захід. Емоційне театралізоване дійство дало уявлення про історію загибелі героїв Крут. Про бої за Смілу докладно розповіла яскрава презентація.

Український народ тривалий час йшов до незалежності своєї країни через криваві трагедії та славні перемоги. Пам’ятаймо про це!

Прес-центр гімназії

 
СМІЛЯНСЬКУ ГІМНАЗИСТКУ ВІДЗНАЧЕНО З НАГОДИ ЮВІЛЕЮ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ


В обласній філармонії відбулись урочистості з нагоди святкування 65-річчя утворення Черкаської області з насиченою концертною програмою, щирими вітаннями і нагородженнями громадян за особисті досягнення. У залі зібралися науковці, представники влади, громадськість, підприємці. Запрошення отримали також семеро учнів Черкащини, що стали переможцями спортивних, мистецьких та інтелектуальних змагань. Серед них і смілянська гімназистка Софія Огурна, яка має вагомі здобутки у мовознавчих конкурсах імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка. Разом із директором гімназії Оленою Олегівною Дзевульською дівчинка преставляла Смілу. Талановитих дітей удостоєно нагород, нагрудних знаків, і подарунків від Черкаської обласної державної адміністрації. Відзнака надихатиме Софійку на майбутні звершення.

Прес-центр гімназії

 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.