Хмарні технології на уроках інформатики


 

У сучасному світі неможливо уявити життя без Інтернету. Соціальні мережі, новини, електронна пошта, он-лайн торгівля, банкінг та інше захопили наші комп’ютери, ноутбуки та телефони. Дуже важливо знайти в цьому користь. Тому в нашій школі №3-колегіумі вже давно використовуються на уроках широкі можливості всесвітньої мережі. Багато вчителів ведуть блоги, де розміщують різноманітні матеріали: домашні завдання, довідкові матеріали, корисні посилання тощо.

Хмарні технології на уроках інформатики – це практичне закріплення майже всього навчального матеріалу.  Завдяки цьому ми маємо можливість виконувати групові проекти. Тепер для цього немає необхідності учням збиратися разом. Кожний виконує свою частину роботи в зручний для нього час, зберігаючи матеріали у спільній хмарі. Так, в 9 класі з використанням цих технологій був проведений веб-квест «Основи інформаційної безпеки».

Ще один спосіб використання хмар є онлайн-тестування учнів в режимі реального часу.

Ну і звісно, Інтернет допомагає розширити горизонти. Саме завдяки цьому ми маємо змогу брати участь у різноманітних всеукраїнських та міжнародних конкурсах: «Бобер», «I-Talent», «Весела наука» та інші. Пошук конкурсу, умов проведення, вибір теми проекту і власне робота над завданням настільки захоплюють, що наші учні із задоволенням беруть в них участь. Так, Дарина Руденко брала участь у конкурсах два роки поспіль. Як результат, Даша має Дипломи переможця всеукраїнських конкурсів «I-Talent» і «Весела наука». Останнім її здобуттям є одержання бронзової медалі конкурсу «Весела наука».

Сучасні фотографи не уявляють своєї роботи без комп’ютера. Так і наша Марина Чукіна вирішила поєднати захоплення фотографією з інформатикою. Результатом можна пишатися – бронзова медаль конкурсу «Весела наука». Перші кроки у цьому робить і Анастасія Сербіна. Дівчинка дуже любить малювати, тому обрала створення творчих робіт з комп’ютерної графіки. Ці успіхи надихнули на творчість інших учнів школи.

Вірю, що наша команда творчих дітей, які мріють поєднати свої різноманітні захоплення з інформаційними технологіями в наступному навчальному році вагомо збільшиться!

 

Зінаїда Юцкевич,

вчитель інформатики школи №3-колегіуму

 

© Управління освіти, молоді та спорту Смілянської міської ради, 2014 р. Розроблено в dioscur.